Резултати от 1 до 8 от общо 8

Какви климатици за избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #1

    Какви климатици за избера?

    Здравейте,
    Имам няколко въпроса относно климатици. Ще се радвам, ако успея да намеря отговора им, че вече две седмици се колебая.

    Живея в къща на етажа имам 3 стаи които ще отоплявам. Ще се топля само на климатици. Едната е 35 м3 (метра кубични), втората 35 м3, третата 38 м3.

    Спрял съм се на Fujitsu General ASHA 12 LGC, Fujitsu General ASHA 12 LC или Daikin FTX35G. Цената и на двата е горе-долу еднаква.

    Мнението на специалистите е че fujitsu са японски и затова повече клоня за тях. Затова реших да попитам за мнение тук. Също така ме интересува да е максимално тих, защото две от помещенията са спални.

    Спрял съм се на 12ки, тъй като ми казаха, че 9ки ще се малки.

    Ще се радвам да чуя вашето мнение по въпроса.

    Благодаря предварително!



  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Какви климатици за избера ?

    Как си с изолацията? Казваш къща... на кой етаж са стаите? Отгоре/отдолу как е, някой топли ли нещо?
    Стаите са прекалено малки за 12-ки според мен. Спокойно можеш да минеш с 9-ки, от 9LCC има бройки още - по-мощен е от останалите 9-ки ако искаш да се застраховаш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Какви климатици за избера ?

    Ако са ти казали,че марката фуджицу е японска,са ти казали вярно.Но тези модели LGC,LCC се правят в Китай. А Дайкин също е японска фирма,само че този модел FTXS се прави в Европа.
    Ako търсиш тишината,надеждността и реномето,Дайкин е по-правилния избор.И 25цата ще ти е напълно достатъчна и за трите помещения.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Какви климатици за избера ?

    Стаите са ти по 14,15 кв метра както разбирам и не знам защо са ти нужни 12 -ки климатици...Мнението ми е че са ти нужни 3 броя Дайкин FTXS20G

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Какви климатици за избера ?

    РКК-20kata ще изкара с гаранция,но пък 25цата е с двоен топлообменник за разлика от единичния на 20цата,оттам и работи по-добре зимата ,и КОП е доста по-висок.Що да се мъчи машинката,като разликата в цената е минимална? 25та ще си бачка около номинала в студеното време,а по-малкия ще се зори.По-добре за живота на компресора е да се вземе 25.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Какви климатици за избера ?

    Така е но все пак е 14 квадрата стаята..и 3-те стаи са малки...трябва да се предценява на място...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #7

    Re:Какви климатици за избера ?

    Вземаи три 25ици Дайкин и не се притесняваи.....................и колеги човека пита за FTX а не FTXS и не забравяйте че в къщите вратите стоят отворени за да отвръща и към коридорчето ,да ходи и към банята и така кубатурата се увеличава.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Какви климатици за избера ?

    Аз не обърнах внимание за точния модел,за който пита Тоник.По-скоро отговарях на RKK.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Спешно: До утре трябва да избера 1 от 3 модела климатици
    От Shogi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 08-11-13, 10:30
  2. Какви колони да избера ?
    От Snate във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-10, 21:55
  3. От толкова марки климатици кой да избера?
    От valerko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-07-09, 20:43
  4. Отговори: 21
    Последно: 02-09-08, 11:27
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе