Резултати от 1 до 15 от общо 15

трябва ми съвет за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #1

    трябва ми съвет за избор на климатик

    Става въпрос за хол северен 24 кв. без изолация с пвц дограма
    Отначало се засилихме на Mitsubishi MSZ/MUZ-FD 25VA реших да викна фирма да погледне хола и да каже какво трябва.
    Те ми предлагат Sharp AY-XP12GHR бил много добър имал уникална система за почистване и т.н
    едва ли не ми отрекоха фд 25 .
    Трябва ми и втори климатик за стая 15 кв. която е със изолация и дограма южна. Предложиха Panasonic CS-XE09MKEW
    До тук добре айде да потърсим нещичко в интернет стигнах до тук и се зачетох във форума ,накрая май стана голяма обърквация
    от прочетеното разбрах, че msz fd 25 имало проблем със това че включвал изключвал не било добре
    от там прочетох за някаква Toshiba RAS-B10SKVP-E/RAS-B10SAVP-E след това се появиха Sanyo били най добрите и стана както обичам да казвам Манджа с Грозде
    За хола мога да кажа че е голям студ за малката стая не и трябва много не мога да направя избора надявам се да ми помогнете

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    alexander_p ,по добре щеше да е,да си пуснеш въпроса в основната тема.Иначе не споменаваш бюджета си и от кой край си,а и какъв тип е жилището-но сигурно си в къща,щом е студен хола,а и какви температури желаеш да поддържаш?И щом желаеш мицубиши,защо не попита за MSZ/MUZ-FD 35VA,или ти е скъп?Предложеният шарп е добър и има малко повече мощ от 25FD-тя все пак е 9ка,и по малък минимум,но това са все фактори,които най добре се уточняват на место.Хубаво е и да кажеш,каква е сега t° в хола без отопление,и с какво е топлен досега,ако е изобщо,щом е толкова студен.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    ... За северен хол, без изолация не знам как стигнахте до FD25? За такова помещение се започва от висок клас 12-ка и се върви нагоре. Има още много фактори от които зависи, но 9-ка е просто абсурд. Шарп-а не е лош, но има оплаквания, че е доста шумен вътре. Всичко е до бюджет все пак. Ако можеш да си позволиш FD се предполага, че не е малък (бюжета). Бих препоръчал да се огледаш за Toshiba 5-та или 6-та серия.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от alexander_p
    Става въпрос за хол северен 24 кв. без изолация с пвц дограма
    Отначало се засилихме на Mitsubishi MSZ/MUZ-FD 25VA реших да викна фирма да погледне хола и да каже какво трябва.
    Те ми предлагат Sharp AY-XP12GHR бил много добър имал уникална система за почистване и т.н
    едва ли не ми отрекоха фд 25 .
    Трябва ми и втори климатик за стая 15 кв. която е със изолация и дограма южна. Предложиха Panasonic CS-XE09MKEW
    До тук добре айде да потърсим нещичко в интернет стигнах до тук и се зачетох във форума ,накрая май стана голяма обърквация
    от прочетеното разбрах, че msz fd 25 имало проблем със това че включвал изключвал не било добре
    от там прочетох за някаква Toshiba RAS-B10SKVP-E/RAS-B10SAVP-E след това се появиха Sanyo били най добрите и стана както обичам да казвам Манджа с Грозде
    За хола мога да кажа че е голям студ за малката стая не и трябва много не мога да направя избора надявам се да ми помогнете
    Вместо да гадаем и да се обясняваме като създаваме говорилня и ненужен спам, виж тук , допълни и тогава отново щв говорим.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    alexander_p, ако след време успееш да ограничиш загубите на топлина в хола, този Панасоник или която и да е 12-ка/35-ца от среден клас ще бъде идеално решение за отопление без да се тормози и с минимална консумация. Ако искаш да е FD серията на МЕ, трябва да се насочиш към 35-цата и този минимум от 1,5kW може да не ти "пречи" предвид топлозагубите, за които споменаваш.
    За спалнята може да се насочиш към тази Тошиба.
    Успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #6

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Извинявам се пропуснал съм да напиша ,че става въпрос за София. Хол 24 кв изцяло северен последен етаж блока е ЕПК Предимно за отопление.Дограма пвц мисля че е 5 камерна все още сме без изолация . За желана температура не знам на колко ще ми е комфортно!
    Моите очаквания от климатика са следните :
    1, Да не се чува бучене.
    2, Да пречиства въздуха възможно най добре
    3, Да има приличен дизайн
    4. Да е максимално икономичен
    5. Комфорт
    Принципно съм се насочил към MSZ/MUZ-FD 25VA или 35 според това кой ще е по добре
    но това не ми е крайното решение просто искам да споделя какво учаквам и дали е възможно да го получа и по какъв начин ще го получа

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #7

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    4. Да е максимално икономичен
    5. Комфорт
    "Учаквай"прилични оферти от порядъка на 1500-2000лв-златната среда на почти всички видове маркови климатици.
    Относно икономията-тук определено съм скептик-липсва изолация по всички направления-стени ,таван.
    1.Подов климатик-минимум 35.От марките-фуджицу,дайкин,шарп,мицубиши.....мидея.
    И за Мидеята-съвсен сериозно.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    При тези условия, определено бих избрал една НОКРИЯ 14-ица.И след като се изолираш добре, пак ще ти върши работа.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Не е ли много?
    Аз бих сложил 13SKVP2-E в хола и 10SKVP2-E в спалнята. В спалнята може и FD25VA или FTXS25J, но за хола бих бил твърд в избора.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Може и множко да е, ама все пак.Вярно, че 13-цата на 6-а серия е доста мощна, ама при този последен етаж, на север и без изолация си мисля, че не е лошо да има малко повече мощност в запас.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #11

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Загледах тошко по параметри го дават по шумен от митсубишито не знам колко може да се гледат тия параметри не разбирам достатъчно ,по скоро би ми помогнало да се каже защо тошко пред мицубишито или защо панасоника пред тошко и мицубиши.
    Ако функциите са еднакви на всичките климатици минаваме на
    дизайна който най ми допада

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #12

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Според мен като параметри и цена този ще ти е идеален за хола!:

    http://www.**********************/klim...2ldc-810.html#

    Но нека специалистите да се произнесат. Аз съм потребител.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #13

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Za fujitsu ми казаха от фирмата която доиде на оглед че били шумни. В крайна сметка го видях и чух едни комшии си сложиха чува се доволно външното тяло.дали е точно този модел не знам

  17. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #14

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Наи тихите марки са панасоник и мицибуши и тошиба 3 и 5 серия сам прецени какво искаш

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #15

    Re:трябва ми съвет за избор на климатик

    Честно казано нямам наблюдения за този модел. Просто характеристиките и цената ми допаднаха - доста по-мощен от стандартна 12-ка (номинал 4.8), йонизатор, плазма, висок COP, тежко външно тяло (май е 36 килограма). Шумовете от степените на турбината на вътрешното са: 20 / 29 / 35 / 41
    Външното е 49-51 dB на отопление и малко по-тихо при охлаждане.
    Климатикът обаче е спрян от производство. Не знам дали още се намира по магазините.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  2. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 13:54
  3. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  4. Отговори: 57
    Последно: 09-03-11, 17:47
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе