Резултати от 1 до 15 от общо 15

Универсално дистанционно за Климатик !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1

    Универсално дистанционно за Климатик !

    Интересува ме дали може с универсално дистанционно да се управлява климатик ? Тъй като дистанционното е за много неща, пробвал съм го на 4 модела телевизори и то не много нови, на ПС-то ми, което е HP TouchSmpart PC ... на ДВД система ,..а телевизорите са на по 10 ,7, 5 години и бачкат само нз дали има възможност и за климатик да командва дори ако само работят най-основните функции- пускане,спиране и увеличаване, и намаляне... Мн ще съм благодарен ако някой ми отг конкретно дали може.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    може

    П.С. Зависи от климатика и от дистанционното.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    http://www.pernikdnes.com/ads/2827

    такова е и как да разбера дали може ? с Fudjicu Simens съм

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Цитат Първоначално публикувано от asfas
    http://www.pernikdnes.com/ads/2827

    такова е и как да разбера дали може ? с Fudjicu Simens съм
    С "Fudjicu Simens" няма да стане.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Ами с haier ? и как го разбираш дали става ??

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Цитат Първоначално публикувано от asfas
    http://www.pernikdnes.com/ads/2827

    такова е и как да разбера дали може ? с Fudjicu Simens съм
    Тези ги продават в LIDL за 15 лева. Големи тарикати се навъдиха навсякъде.
    В CONRAD съм виждал универсално дистанционно за климатици. Беше 6 лева или нещо подобно...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Тези ги продават в LIDL за 15 лева. Големи тарикати се навъдиха навсякъде.
    Ми те в Перник нямат LIDL. Универсални дистанции за клими има по $1 в ебай.цом че и с фрий-шипмънт.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #8

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    аз от Лидл съм го купил и си бачка мн добре въпроса ми е не каде се продават ами дали мога да командвам климатика и как да разбера дали може знам че има автоматично търсене но кодовете са хиляди и ще ми трябва часове докато разбера дали може или не....

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Със сигурност няма да стане с автоматичното търсене. Има известен шанс да го обучиш за Хайера.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #10

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Прочетете си добре упътването!
    Има търсене по марки, по типове устройства и директно въвеждане на код. Като допълнение - обучение от оригиналното дистанционно управление.
    Единственият начин да се разбере дали управлява съответният уред с вградените кодове е да се пробва на място пълно сканиране. Ако не стане - обучаване с оригиналното. Ако изпише Success, значи е възможно. Ако не - търсите друго.
    Вчера например загубих 2 часа със същото дистанционно, за да открия дали управлява приемника на SAT Vivacom. Въпреки, че имаше кода на KaonMedia, не стана. После го обучих и нещата си дойдоха на място. Даже работи по-добре от оригиналното!
    Обаче забелязах несъответствия м/у описаните кодове в ръководството и действителните на TV Sony конкретно. Имаше написани в книжката, но липсващи в дистанционното и обратно.
    Успех!

    p.s.Климатик с такава марка за пръв път чувам "Fudjicu Simens"!
    Най-близко до това е Fujitsu-Siemens, но те не произвеждаха климатични системи.
    Да не е Fujitsu General, Fuji или само Fujitsu?

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #11

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Прочетете си добре упътването!
    Има търсене по марки, по типове устройства и директно въвеждане на код. Като допълнение - обучение от оригиналното дистанционно управление.
    Единственият начин да се разбере дали управлява съответният уред с вградените кодове е да се пробва на място пълно сканиране. Ако не стане - обучаване с оригиналното. Ако изпише Success, значи е възможно. Ако не - търсите друго.
    Вчера например загубих 2 часа със същото дистанционно, за да открия дали управлява приемника на SAT Vivacom. Въпреки, че имаше кода на KaonMedia, не стана. После го обучих и нещата си дойдоха на място. Даже работи по-добре от оригиналното!
    Обаче забелязах несъответствия м/у описаните кодове в ръководството и действителните на TV Sony конкретно. Имаше написани в книжката, но липсващи в дистанционното и обратно.
    Успех!

    p.s.Климатик с такава марка за пръв път чувам "Fudjicu Simens"!
    Най-близко до това е Fujitsu-Siemens, но те не произвеждаха климатични системи.
    Да не е Fujitsu General, Fuji или само Fujitsu?

    Моделът конкретно е Fujitsu dc inverter ASYA 12 LGC

    а в опътването няма за климатици инфо дали може... но нямаше и за
    https://www.youtube.com/watch?v=ylqr0LHDqhI#ws този компютър който имам но проработи дистанционното на него.... явно може да командва и други неща изван изброените в опътването ... както и ТВ от преди 10 години ... исках да разбера дали има някаде инфо дали става ... но за сега получих само инфо каде да си купя др универсално за климатик и ,че това което ползвам го продават в ЛИДЛ

    При мен работи на ТВ - Сони Бравиа, ДВД САМСУНГ , ПС-то ми -на което сложих линк малко по горе , ТВ- САМСУНГ и някави стари ТВ-та от преди 10 години

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Стига си ревал, 2 пъти ти се написа какво можеш да направиш. Вместо това, постоянно повтаряш, че си наясно за LIDL. Пропуснали сме, объркани от неграмотното ти писане, че си с такова. Като си толкова ербап, пробвай, досега да беше разбрал сам дали става или не.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #13

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Стига си ревал, 2 пъти ти се написа какво можеш да направиш. Вместо това, постоянно повтаряш, че си наясно за LIDL. Пропуснали сме, объркани от неграмотното ти писане, че си с такова. Като си толкова ербап, пробвай, досега да беше разбрал сам дали става или не.
    абе отворко... като не си видял или ако толкова не можеш да го разбереш не се обаждай.... аз да не съм на олимпияда по български език ,че да ти пиша без грешка.... когато и на комуто е нужно пиша грамотно за неграмотници дето не могат да разберат толкова просто обяснен въпрос ... не си правя труда да следя за грешки.... ти като си толкова отворен що не даде един адекватен отговор ами се правиш на много знаещ ! описал съм с подорбности какво ме интерсува ,а ти ми обясняваш каде ги били продавали.... и кои какъв тарикат бил.. ТЪП ЛИ СИ ?! или ДА !!! ако си Кьорав ..да ти купя очила !!! Земи си напълни ушите и устата с барут и се тресни в някоя стена !!! не ми трябват глупавите ти коментари !!!

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    Темата се затваря!Shmi и asfas - при следващи подобни изказвания във форума, ще бъде уведомен администратор.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Универсално дистанционно за Климатик !

    администраторът се самоуведоми

    asfas получава наказание 3 дни за просташко поведение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. универсално програмируемо дистанционно
    От get във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-14, 14:28
  2. универсално дистанционно -ТВ
    От getzov във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-08-10, 18:18
  3. Универсално дистанционно за климатик втора употреба ?
    От JuliEE във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-07, 22:21
  4. Универсално дистанционно
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-10-03, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе