Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree1Одобрявам

Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1

    Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    MHI SRC 25GZ-L1- снощи отиваме да празнуваме,климатика си топли весело в спалнята.В полунощ се прибираме-оня си мига с индикатора он/оф,в стайчето 15 градуса......майко мила Изключих го от мрежата за 10 мин.,пускам пак-освен он/офа мига на дълги интервали и таймер.Компресор не тръгва.На охлаждане -работи.И сега дилемата-ако е нещо дребно,ще опитам да го стегна.Но тая зима в големите студове яко бръмчене на компресора,а стаята не можа да я направи 20 градуса.Въпросната спалня е 15 квадрата,2.30 таван окачен,северна стена с външна и вътрешна изолация,пода теракота,стара дограма/ще се сменя това лято/.Нека знаещите кажат какво може да му е,и евентуално модел за смяна/все пак е на 7-8 години.Изискванията ми са зимата да прави поне 23-24 градуса,да има плазмен филтър и йонизатор,и естествено да е максимално безшумен и с нисък номинал.Нещо класно под 2000 лв.
    И идеи какво да правя тоя,че в мазата имам още един за части хванал паяжини вече
    Благодаря предварително на включилите се

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Климатизатора ти не работи и на охлаждане, просто при смяна на режима от отопление на охлаждане, турбината започва да работи и това те е заблудило. Определено, машината трябва да се прегледа от човек който си разбира от работата. Ако напишеш от къде си, може да ти се каже към кой да се обърнеш за помощ.
    На стр. 39 от сервизното има таблица с грешките на твоя модел. Ако мажеш да се справиш сам и да установиш посоката на проблема, ще е добре.
    http://dox.bg/files/dw?a=aeba30ab2a

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    От Попово съм......все пак какво мислиш,заслужава ли си да го правим,или да скачам на нов....както казах тая зима не успя да ни стопли

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #4

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Няма как да ти кажа дали си заслужава, след като не съм прегледал машината и да диагностицирам какво и има. Ако не си доволен от машината като цяло (изключвам тази зима, защото все пак тя си беше сериозна и много клими издъхнаха), не се занимавай, а се замисли за по здрав модел. За въпросната стая, бих се насочил към тошиба 6-та серия, 10-ка. С нейните над 6 kW ще си доволен и от топлината и от консумираната електроенергия.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    И да тръгне да работи мощността му пак същата ще е, защото моделът като параметри е слаб.

    С 650 gr. фреон чудеса не могат да се вършат.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #6

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    External temperature thermistor -това пише като грешка.
    Може ли линк към посочената Тошиба,ако не те затруднява естествено
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331280047[/time]_________________________________________________

    http://impas-klima.com/invertorni-kl...-cw-e9lke.html
    http://impas-klima.com/invertorni-kl...y-xpc09jr.html
    Някакви мнения за тия ?
    Просто ми се иска да спестя някой лев,знам че тошко е върха,но съм склонен и на компромис,макар и минимален

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._09_ldc_plazma
    Ако искаш повече мощност + плазма, ЕEV, голямо външно тяло-35кг.
    Мисля, че може да се намери на по-добра цена

    edit.
    Пропуснах да отбележа, че външното тяло не е от най тихите.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Е посочените от линка Ви каква "плазма" имат??? Нали плазмата беше задължителна???

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos
    Въпросната спалня е 15 квадрата,2.30 таван окачен,северна стена с външна и вътрешна изолация,пода теракота,стара дограма/ще се сменя това лято/.Нека знаещите кажат какво може да му е,и евентуално модел за смяна/все пак е на 7-8 години.Изискванията ми са зимата да прави поне 23-24 градуса,да има плазмен филтър и йонизатор,и естествено да е максимално безшумен и с нисък номинал.Нещо класно под 2000 лв.
    За такива високи изисквания=висока цена.

    Иначе ако сте склонни на някакъв компромис мога да предложа 2 климатика:

    1. lg-ca12awr
    2. мини шики сай кан

    След като ще поддържате ПОНЕ 23-24 градуса предлагам 12-ки-за да не се тормозят много и да е поне 23-24 градуса...

    Те и двата модела са с еднаква хладилна част спрямо деветките от модела им, но поне ще имате повече мощност, защото никой не може да предопредели колко зими като изминалата ще има и колко от климатиците ще " запролетят" ...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #9

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Благодаря на включилите се дотук,убеждавам се че няма да намеря по-добро от тошиба 6 на тоя етап/разубедете ме/,още повече че влиза в кредита за енергийна ефективност.Засега се насочвам там.
    Колкото за плазмата,мисля че моделите посочени я имат/ако плазмаклъстер е същото/

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos

    Колкото за плазмата,мисля че моделите посочени я имат/ако плазмаклъстер е същото/
    Моделите,които си посочил нямат типичната плазма-касета като при тошиба,фуджицу,МЕ и саньо при 220v. а са на по друг принцип.
    И ако си се спрял на дайсейкай 6,няма кой да те разубеди.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #11

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Благодаря,дори чакам оферта за 10-ка .оказва се че цената им е под 1900 лв,но няма нито една в наличност.... баси каръщината .
    Колкото до избора-за тия пари такива екстри не намерих .

  14.  
     
  15. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    10-ка Дайсекай 3 мисля че все още се намира тук там

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #13

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    По принцип търся 6 серия
    Предлагат ми една мостра 13-ка,с 10% отстъпка,но и личало че е стояла на витрина...не знам какво да мисля вече......

  17. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #14

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Откровенно казано аз съм си фен на 3-та серия, която е с най-висок COP, освен това е произведен в Япония, също и цената му е по ниска. Иначе по принцип няма смисъл от 13-ка, освен че са на по висока цена не получаваш нещо повече. 10 и 13 са произведени с едни и същи части.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #15

    Re:Сдаде багажа след студа магарето ,дилема

    Аз съм само потребител,затова и съм пуснал това запитване .Би ли казал защо 3,а не 6 серия ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема м/у два ТВ ?
    От jonov във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 11-05-13, 22:01
  2. дилема
    От kosara във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 21:13
  3. Дилема
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-12-11, 09:24
  4. Красиви гледки от студа "Зима '05-'06"
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 02-02-06, 13:35
  5. Дилема!?
    От Roko2002 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-04, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе