Резултати от 1 до 6 от общо 6

Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #1

    Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

    Здравейте имам следното питане:

    Имам монтиран климатик 18-ка NEO конвекционален на около 7-8 години (само духа вече).
    Помещението е хол+трапезария - около 30 м2
    Мисля да го преградя и да оставя хола отделно (около 20 м2) - съответно да купя нова 12-ка - трябва ми предимно за отопление.
    NEO-то е веднъж ремонтирано и не мисля пак да ремонтирам - много е масивно, става за вторични суровини.

    Как смятате дали ще се намери фирма, която да демонтира безплатно старият климатик и да монтира на негово място новият закупен от нея?

    Също съм навит и някой друг да го демонтира и да си го вземе като запащане на демонтажа - просто нямам бюджет да плащам и това.

    Очаквам мнения и предложения.

    P.S.
    Понеже съм привърженик на НЕинверторните, искам да попитам за мнение за:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-EXS12GH1WE/WI
    http://www.**********************/klim...-r19-905.html#

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

    Тия кадето си посочил не стават за топло от кои град си?

    Знаешли колко олекнаха машините от тогава до сега доста че вече нестават за топло затуи ти го казах Попитаи колегата Климамаркет те имат офис в софия и изкупуват стари климатици панасоник можеш да попиташ за демонтаж на стария и доплащане за нов но все пак го попитаи Колегата МЕГА също маи е от София можеш и него да попиташ за други незнам

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #3

    Re:Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Тия кадето си посочил не стават за топло от кои град си?
    От София съм (Люлин 2, бл. 262, над колелото на 111 и 309) - от 7-8 години се топля с обикновени неинверторни климатици - NEO и Midea съответно 18-ка в хола и 9-ка в детската и не са ме подвели през студовете.

    Е NEO-то даде фира... какво да се прави.

    Изгледа на хпла ми е североизток, ЕПК, PVC дограма, вътрешна изолация. Пода обаче е проблем. Последните 2-3 години нямах съседи отдолу а блока ни е по принцип без ТЕЦ. Предполага се е измъчило NEO-то и за това даде фира.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re:Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

    Цитат Първоначално публикувано от KOMAPA
    Помещението е хол+трапезария - около 30 м2
    Мисля да го преградя и да оставя хола отделно (около 20 м2) - съответно да купя нова 12-ка - трябва ми предимно за отопление.
    Цитат Първоначално публикувано от KOMAPA
    Изгледа на хола ми е североизток, ЕПК, PVC дограма, вътрешна изолация. Пода обаче е проблем. Последните 2-3 години нямах съседи отдолу а блока ни е по принцип без ТЕЦ. Предполага се е измъчило NEO-то и за това даде фира.
    За това помещение по-добре се насочи към това Gree GWH18ND щом държиш да е конвенционален.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    33
    #5

    Re:Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    За това помещение по-добре се насочи към това Gree GWH18ND щом държиш да е конвенционален.
    За първи път чувам за Gree - от къде да видя повече инфо за тезли климатици?
    Имам Мидея 9-ка конвенционален в детската и работи прекрасно, но е от старите "железни" модели.
    За по-новите не знам как са - за това питам.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347305453[/time]_________________________________________________

    Днес ми препоръчаха Fujitsu General, ASHG12LE - Инверторен http://www.bulclima.com/product/klim...neral/ashg12le

    Какво ще кажете? - с кредит "Енергийна ефективност"?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re:Демонтаж на климатик 18-ка и монтаж на нов

    По-добре!
    Инак ако ще е конв. Midea MSY-12HRN1!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 16:41
  2. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 10:31
  3. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 21:02
  4. Монтаж на климатик - тънкости?!?!
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-10, 07:20
  5. Може ли да се направи следният монтаж демонтаж?
    От sestra06 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе