Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помощ за модел CS-UE12HKE.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    3
    #1

    Помощ за модел CS-UE12HKE.

    Как да извадя мотора на турбината за да му сменя лагери?Какви лагери да взема и от къде?Живея в Пловдив.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Отговор: Помощ за модел CS-UE12HKE.

    Тази процедура е трудна е не мисля че е за теб Ако не си отварял мотор рискуваш да го повредиш и после ше тря да търсиш нов мотор

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Помощ за модел CS-UE12HKE.

    ok,поне да го извадя на първо време,пък все някой от форума ще се намери да помогне къде и кой може да избие старите и набие новите лагери.Страшно вие и ме дразни,питах в един сервиз в Пловдив и ми искаха 100лв..Много са ми.Днес четох из форума и го разглабях но само почистих турбината и смазах тампона с фтулката от ляво.За мотора от дясно мисля че трябва да сваля ел. блока и тогава ще има достъп до него.Турсих из форума но не намерих нищо по темата та за това реших да попитам...Да не съм свалял друг път,но предполагам че с подходящо обяснение ще се справя.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Помощ за модел CS-UE12HKE.

    Ами скоро имаше писано във форума как един си беше чистил климатика и после не тръгва. Така че по добре си плати 100лв хората ще си го демонтират ремонтират и отново монтират.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Отговор: Помощ за модел CS-UE12HKE.

    Колегата Климамаркет ги рециклира и сменя лагери мисля че беше за 36 лева има офис в Варна Бургас и София парти му го с куриер и ще ти ги смени

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Помощ за модел CS-UE12HKE.

    Ами любопитството,ината и желанието да го направя сам надделя.Не мисля вече че е кой знае колко трудно,единствено трудност ,ако може да се каже ми беше да разбера(закрепването и извадя платката за управление която се намира вътре в мотора и е м/у двата лагера,процедурата ми отне около 15-20мин..За жалост не намерих препоръчаните от вас във форума лагери на SKF 608Z,сложих TIMKEN със същата сигнатура за 3.60лв. бройката.След монтажа климатика заработи без никакви сериозни изменения на всички режими, единствено при преминаване от ''AUTO'' на ''HEAT'' имаше задръжка за около 5мин. мигаше "POWER" и това е ....За шума вече и дума не става,ще видим само колко ще изкара с тези лагери.
    Благодаря на всички който се отзоваха и най-вече на turboie/най-искрено/,който жегна егото ми .

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE f96
    От TDT във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-14, 18:36
  2. Проблем с климатик PANASONIC CS/CU-UE12HKE
    От dimkaraganchev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 24-02-14, 18:17
  3. Помощ при избор на модел при: LG и Samsung
    От LedTV във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-13, 13:59
  4. Помощ за Pioneer- flat screen TV /модел:PDP-LX5090
    От zina във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 15-09-12, 11:28
  5. PANASONIC CS/CU-RE12GKE или CS/CU-UE12HKE
    От antondonew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 51
    Последно: 08-03-12, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе