Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By aruba_man
  • 2 Post By justify

Решетките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1

    Решетките

    Искам да попитам има ли нужда да махна решетката на външното тяло.Всички клими са ми под козирки,без един GE 25 VA.Топли около 15кв.м. спалня,къща - 2 външни и 2 вътрешни стени,под и таван - сам е!Изолация навсякъде,външна и вътрешна.Но е на северна стена тялото е без козирка(поръчах си вече, но майстора ми малко го пооперираха и ще изчака за завет . Миналата зима беше безпроблемен,ама то и зима нямаше .Ако е добре да се махнат решетките по принцип - ще ги махна и на другите машини -FUJI LB,LCC,LKC и MHI. Благодаря!

    P.S. Искам да съм готов за по люта зима...
    Този пост е редактиран от ccankov73; 05-11-13 в 15:28. Причина: правописна

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #2

    Отговор: Решетките

    Каква козирка кво нещо!!!!!Искате да кажете че на външни тела,които са пряко изложени на дъжд и прочие,им слагате козирки ли!

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Отговор: Решетките

    Moже и перките им да махнеш. Един в Шумен така е направил:

    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Решетките

    Аз лично на моите клими в къщи съм им махнал решетките от задната страна.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #5

    Отговор: Решетките

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Аз лично на моите клими в къщи съм им махнал решетките от задната страна.
    Благодарско bobovo.Четох че доста хора ги махат,та затова питам.При нас като хване -15 може да си го държи и 2-3 седмици.Имаме 3(4то на път) деца в къщи и не ми е до майтапи със студа!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Moже и перките им да махнеш. Един в Шумен така е направил:

    Ха ха ха - и другаде съм го виждал ,ама нямям снимки....

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Решетките

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Искам да попитам има ли нужда да махна решетката на външното тяло.Всички клими са ми под козирки,без един GE 25 VA.Топли около 15кв.м. спалня,къща - 2 външни и 2 вътрешни стени,под и таван - сам е!Изолация навсякъде,външна и вътрешна.Но е на северна стена тялото е без козирка(поръчах си вече, но майстора ми малко го пооперираха и ще изчака за завет . Миналата зима беше безпроблемен,ама то и зима нямаше .Ако е добре да се махнат решетките по принцип - ще ги махна и на другите машини -FUJI LB,LCC,LKC и MHI. Благодаря!

    P.S. Искам да съм готов за по люта зима...
    Решетките не е задължително да се махат.достатъчно е да се извади само долната им част, защото при дефрост точно там се задържа малко вода и веднага след него става на лед.Така при постоянни минусови температури при повече от 5 последователни денонощия се натрупва лед който в един момент може да причини пукан ен фреонови тръби.Това натрупване на лед става само в долната част на топлообменника, там където той опира или е на няколко милиметра от "дъното"/долната тава(част) на външното тяло защото там има условия за задържане на водата от дефроста, недоброто й оттичане и оттам натрупване на лед .В средната и горната част
    не се образува лед, ако климатика е изправен технически с нормално количество фреон(това не се отнася за неутвърдените неяпонски марки климатици-те са непредвидими).


    Козирка е необходима на страничната част на външното тяло и то ако има извит топлообменник точно откъм страната на извивката му, за да пази завет от дъжд, сняг или лапавица, за да предотврати набиването на сняг/лапавица в тази част на топлообменника и превръщането й в лед.Тези козирки ги има дадени я инструкциите за монтаж от самият произзводител-самият аз съм качвал снимка от моите ръководства за монтаж на подовият дайкин в която ясно е указано че в студени райони със силен снеговалеж се препоръчват поставянето на такива "козирки".Който иска да потърси някде в темата за монтаж или в темата за подовите дайкини беше мнението със снимката на ръководството.

    Козирка е необходима и за задната част на външното тяло когато е монтирано на плосък покрив или на керемиди с цел да предотврати набиването на сняг или лапавица в задната част на топлобменника откъдето засмуква въздух.Когато е необходима козирката оиковенно са прави под ъгъл от 45-60 градуса, за да предотврати: първо задържането на сняг върху нея и второ по-добре да защити задната част на топлообменника.Производителите препоръчват това да се прави в своите ръководстава за монтаж в климатични зони със силен снеговалеж и ниски температури зимата.Аз има снимана тази част от моето ръководство за монтаж на подовият дайкин в темата за монтаж или в темата за подов дайкин.На който му се търси да търси-този спор беше решен преди няколко години.
    Този пост е редактиран от justify; 05-11-13 в 21:29.
    mirandi и ccankov73 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #7

    Отговор: Решетките

    Благодаря justify !Отивам да ги извадя.Преди 2 зими задържа -20-22C за десетина дена,та за това питам!А за козирката - точно такава горна и странична съм си поръчал заради сняг и лапавица!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе