Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39
Like Tree6Одобрявам

помощ за избор на климатик, много спешно!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #1

    помощ за избор на климатик, много спешно!

    Здравейте приятели. Много спешно ми трябва вашия съвет относно избор на климатик. Колебая се измежду тези трите:

    1. HITACHI RAS/RAC-35JX5 - 499 лева.

    2 . LG S-12 AM - 524 лева

    3. CARRIER 38NYV009S3/42NQV009S3 - 450 лева


    Моля за помощ, че трябва да реша много спешно. Последният е деветка, а първите два са 12.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #2

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Гледам, че гониш ниска цена. Виж в техното има климатици на -50% ама кой бива от тях нека други се изкажат.

    Ето линка
    Този пост е редактиран от justify; 14-08-14 в 10:23. Причина: Непозволена реклама

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Ами, климатик не се избира, като краставици...дай инфо. Ще ползваш машината зима и/или лято, кубици, максимален бюджет, желана температура, вид помещение, населено място и т.н.. Има една анкета във форума за попълване, при избор на климатик.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #4

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Апартамент 48 квадрата, гр. Пловдив. Две преходни стаи, в едната има panasonic 12, jkx-1. Искам нещо да му помага от горните. Ще го ползвам в спалнята, искам да е тих. Знам че тия са дърти и евтини, но това са ми финансовите възможности. Дайте предложение, моля

    - - - - - - - - - -

    пропуснах, ще го ползвам за отопление основно!

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    35JX5 е много добра машина.800 ватов скрол компресор на ХИТАЧИ - EU1011DF.Добър дефрост цикъл.Външния обменник е едноредов, но при ХИТАЧИ това не е проблем.Това е една от малкото европейски машини на ХИТАЧИ, при които няма чак толкова голям пад на мощността под -10 градуса.35-ицата при -15 градуса запазва около 2 кв, т.е около 40%.Между другото модела е с двупътен еър ексчейнджър.Не е много тих на отопление 26 на отопление и 25 на охлаждане.Ама според мен все пак трябва да се поогледат нещата на място.
    Този пост е редактиран от edi1; 14-08-14 в 09:46.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #6

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Имате предвид, че не става за спалня ли? А Carrier-a как е като характеристики. Консултантите ме съветват повече за него, а на второ място и за LG-то

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Е, става за спалня, ама не е особено тих.Специално този модел КЕРИЪР е СИЛВЪР + - по принцип със занижени показатели,особено 9-ката, която са ти предложили, аз поне не бих го препоръчал за подобни помещения.Освен това индекс S3 не съм виждал да има.СИЛВЪР-а е с индекс S.Явно консултантите се чудят как да се отърват от КЕРИЪР-а.Ако вземаш от тези машини, ХИТАЧИ-то е най-доброто като избор.

  10. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #8

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    От спалня до спалня има разлика. Освен това и към шума се привиква иначе досега всички хъркащи мъже щяхме да спим на терасите По важни са въздушните потоци от вътрешното тяло - към тях не се привиква и те са определящи за комфорта. Едно постоянно работещо вътрешно тяло, дори и малко по шумно е по-добрия избор от по-тихо, но работещо на интервали.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #9

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    В крайна сметка, това LG заради характеристиките ли не е по -добре или е непознато като модел. В магазина категорично отхвърлиха хитачито с моивите че било китайски продукт. LG било една идея по добро.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Еми китайски продукт си е, ама какво от това.И моето ХИТАЧИ и ЛДС са китайчета, ама вече 6-7 години висят на стената и си работят без проблем.Ти в магазина ги остави, щом ти предлагат този КЕРИЪР, ясно е на какво ниво са.Машина със крол компресор за 500 лева къде ще намериш.Само компресора чини над 150 долара и то на едро.За ЛГ-то нищо конкретно не мога да кажа.Единственото предимство, което виждам са 22-та дб по спецификация и то не е ясно дали на отопление или на охлаждане са.Иначе си е с компресор на ПАНАСОНИК - 5RS102XAA21.Ето сервизното - http://nagyker.columbus-klima.hu/wri...G_SM_S09AM.pdf .
    Що нещо ме съмнява, че точно този модел на ЛГ го предлагат 524 лева.
    Този пост е редактиран от edi1; 14-08-14 в 11:16.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #11

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Значи кериър има по добър компресор, а LG има най добри показатели. Така ли да разбирам? Малко се обърках. Съжалявам за тъпите въпроси, ама съм в паника

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Е, не се панирай.ХИТАЧИ-то е с по-добър компресор.КЕРИЪР-а е най-зле от трите.На книга най-тих е ЛГ.Та избора се свежда между ХИТАЧИ и ЛГ.Ако вземаш ЛГ-о гледай да е точно модела, който си изписал, да не ти пробутат нещо друго с една буква разлика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #13

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Това е модела. На него е изписано с големи букви SILVER NANO. И последно предимството на LG e само, че е по тих ли ? Всичко друго на Hiotachi ли е по-добро?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    Да речем, че двете машини са равностойни, с леко предимство на ХИТАЧИ според мен в хардуера и софтуера.Мисля си, че практически двете машини общо казано са равностойни.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    64
    #15

    Отговор: помощ за избор на климатик, много спешно!

    А тази функция за вкарване на чист въздух струва ли си или иначе казано плазмата на LG бива ли я?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. избор lg42lb7... vs sony 42 w82.... моля помощ спешно
    От sanomanevson във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 10-01-15, 12:13
  2. МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК
    От Здравко Генов във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 30-09-13, 01:17
  3. Спешно!!! Помощ при избор на климатик !!!
    От dYfs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 13-08-13, 12:16
  4. Спешно, съвет при избор на климатик
    От ninjar636 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 16-10-11, 20:30
  5. много спешно търся URL ! ! !
    От smarty във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-01-04, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе