Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree7Одобрявам

МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #1

    МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Здравей приятели,

    От много време насам чувам положителни отзиви за форума, което ме навежда на мисълта, че е единственото читаво място за обсъждане на климатици.
    Предстой ни избор на климатика за офиса.
    Офисът е 38 кубика, бях в заблуда, че е 35, НО акцента е върху - Едната стена е Калкан, другата е ТУНЕЛ, отдолу са ИЗБЕНИ ПОМЕЩЕНИЯ и в горния апартамент - НЕ ЖИВЕЕ НИКОЙ (страхотна комбинация). Офисът ще му правим ремонт и стените ще ги изолираме добре с фибран и т.н...
    Проблема е, че по фирмите в Бургас, дори големите ни дават информация, която въобще не отговаря на нашето търсене.
    Парите не са проблем (бюджет до 2000 лв), въпросът е да препоръчате хубав климатик. Някой ще кажат 12ка, но за този офис специално или трябва да е 12ка с върховни параметри, или 18 (14 и т.н. не знам дали могат да се намерят). С оглед на това, че офисът НАЙСТИНА повярвайте ми НАЙСТИНА е много студен, дори лятото след 5 часа там краката ми са като ледени блокове, предпочитаме да вземем хубав качествен климатик пък било то и по - мощен. В конкретния случай презапасяване никак няма да е излишно повярвайте ми.
    И сега идва въпросът. Възможно ли да е ни препоръчате климатик, за който знаете, че работи и ще свърши работа? Готови сме да инвестираме малко повече пари, но желанието ни е да вземем нещо качествено, което да се е доказало, че работи?

    Извинявам се, че питам така. Но просто, където и да се зачета намирам негативни отзиви за различните марки. Ясно е, че сме 2013 и вече (както и при автомобилите) ВЪПРОСЪТ опира до конкретен модел, не до цялата марка. Както казва един приятел може Ярисът на Тойота да е най - продавания автомобил и супер успешен, но Авенсисът примерно или Королата за нищо да не ги бива. Тоест всяка марка има много добри, култови и много скапани модели. Ние михме желали да ни насочите към конкретен модел, който се е доказал, че работи добре и е успешен, и освен това е сравнително нов (като година на пускане в продажба).

    Благодаря ВИ много предварително.
    Ако имате допълнителни въпроси с удоволствие ще подам още информация.

    Щях да забравя, ако има хора от Бургас, препоръчайте и фирма от която сте доволни, може и на лично, ако прецените че рекламата не е уместна.

    Позрави,
    Здравко Генов

    (надявам се, че съм в правилния раздел и подраздел, ако не съм моля модераторите да ми преместят темата спрямо организацията на форума)
    Този пост е редактиран от Здравко Генов; 26-09-13 в 10:45.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #2

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Заповядаи това ще свърши работа Toshiba, RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 . Щом сега ще слагате изолация сложете и на тавана .

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Panasonic NE-12MKE - около 1900-1950лв. с монтажа
    Toshiba 13 SKVP2E - около 2250-2300лв. с монтажа
    ME FH35VE - около 2450-2500лв. с монтажа
    Fujitsu Nocria 14LB - около 2350-2400лв. с монтажа

    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #4

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Приятели,
    Малко се пообърках с кубиците - 38 кубика е, не е 35 (но мисля, че в случая акцента е върху "много студен офис").
    Madj0: Определено ще сложим и на тавана. Много добър съвет, и ние сме на същото менние.
    gnf: от всичките, кое е най доброто, конкретна фирма идея имаш/имате ли?

    Благодаря ВИ за помощта.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Този офис ваш ли е или под наем? Относно машината, Тошибата или Мицубишито.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #6

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Този офис ваш ли е или под наем? Относно машината, Тошибата или Мицубишито.
    Офисът е НАШ, Баща ми го е купил на времето. Малко кофти избор, заради външните стени, изби, липса на наематели горе и прочие, но си е наш.
    Сега сме решили да му правим основен ремонт. И съотвено да сложим хубав климатик.
    Аз да си кажа, от климатици и кубатури не разбирам, просто виждам, че по магазините ни говорят откровенни глупости и естествено гледат да си пробутат наличната стока.
    Бях чул от няколко човека, че тук форумът е на ниво, особенно що се отнася до климатици, и реших да пусна тема, да се допитам за съвет до Вас.


    Да допълня. По - принцип по - магазините ни предлагат решения в ценовия диапазон 1600-1800 лв., но климатик се слага веднъж, и после съответно започва експлатацията с години.
    От мненията до тук, си правя извода, че по магазините дори "скъпите" им модели са повече високобюджетни "охладители" за през лятото, отколкото за топлене през зимата.
    Моля, ако е възможно, така и така ще монтираме скъп климатик, препоръчайте някой в Бургас, дето да го монтира както трябва, качествено.
    Имал съм проблем с калпав монтаж на климатик у нас, и знам, че монтажът е момент, който не трябва да се подценява.
    Този пост е редактиран от Здравко Генов; 26-09-13 в 11:06.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Panasonic NE-12MKE - около 1900-1950лв. с монтажа
    Toshiba 13 SKVP2E - около 2250-2300лв. с монтажа
    ME FH35VE - около 2450-2500лв. с монтажа
    Fujitsu Nocria 14LB - около 2350-2400лв. с монтажа

    Успех!
    Колега gnf аз ли не чета правилно ,че офиса е 35 кубика /14м2/ ?Каква е тая Fujitsu Nocria 14LB която предлагаш в тези смешни 14 м2?Това помещение колко и студено да е ако се опакова с изолация на стените и тавана и една сносна 9-ка ще върши перфектна работа ,а ти предлагаш машини които са за много по големи помещения.Изолацията е най-важното нещо когато сте решили да се отоплявате с климатик.Вместо да давате луди пари за клими обърнете внимание първо на изолацията.
    Този пост е редактиран от bobovo; 26-09-13 в 11:14.
    Aleksandars и zzz харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    ОК. Форумът е на ниво за съвети, относно всякаква техника Предложените две машини ще те стоплят и ще питата за още - 13SKVP2 или FH35VE, макар че и 9-ки стават, ама щом държиш на 12-ка.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #9

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    След като сложите изолация офиса вече няма да е толкова студен . Предложения от мен модел е доста мощен , по мощен от половината 12-ки . Сметнато така 35 кубика по 90 W на кубик прави 3150W за помещението по номинал . Това са параметрите на предложената от мен тошиба " Минимален: 0.500, Номинален: 3.210, Максимален: 6.500 ". Ако сложите това Fujitsu Nocria 14LB мисля , че ще е адски некомфортно дебита на FAN-а и на наи ниската степен е огромен и в тези 35 - 38 кубика ще стане торнадо ... Все пак това са 13 кв .

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от Здравко Генов Виж публикацията
    gnf: от всичките, кое е най доброто, конкретна фирма идея имаш/имате ли?
    Всичките са добри, но по-скоро съм за МЕ или Тошиба.
    За конкретна фирма колегите от Бургас да споделят.

    П.С. Пропуснал съм още един подходящ модел Fujitsu 12LTC - 2100-2150лв. с монтажа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #11

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Колега gnf аз ли не чета правилно ,че офиса е 35 кубика /14м2/ ?Каква е тая Fujitsu Nocria 14LB която предлагаш в тези смешни 14 м2?Това помещение колко и студено да е ако се опакова с изолация на стените и тавана и една сносна 9-ка ще върши перфектна работа ,а ти предлагаш машини които са за много по големи помещения.Изолацията е най-важното нещо когато сте решили да се отоплявате с климатик.Вместо да давате луди пари за клими обърнете внимание първо на изолацията.
    Не искам да споря и не мога да кажа как ще е след изолацията, фактът е че сега офисът е с 12ка SOGO (знам, че не е много марка) и SOGO-то зимата е като печка. Помещението е ужасно студено, ако те затворя вътре за 3-4 часа, другия ден ще си болен. Не мога да кажа, как ще е след ремонта, но знаеш поговорката за наплащения заек....Аз самият съм учуден, че може да има толкова студено помещение, но е факт...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Чак пък Нокрия 14-ка ... множко ще е.

    Иначе конкретните модели са:

    1. фуджицу 12 LTC

    2. mitsubishi-msz-fh25ve без включен монтаж и със включен монтаж

    3. по евтин вариант: sharp-ay-ae-xp12ghr.html или sharp-ay-ae-xpc12jhr.html

    4. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Аз лично съм за тошибата защото а) е с нисък минимум в режим отопление и рядко ще спира компресора; б) има плазма филтър

    Ао не беше с 1.8 минимум бих избрал мицубиши илектрика, но в малка стая и висок минимум няма да има никакъв комфорт.Фуджицуто също е добро, но според мен без екстри е за 3-то място(иначе за отопление не отстъпва на предните два).

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #13

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Колега gnf аз ли не чета правилно ,че офиса е 35 кубика /14м2/ ?
    Случва се понякога. За квадрати съм ги взел

    П.С. Още ме държи еуфорията от снощната победа над Германия

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    28
    #14

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    Извинявам се за въпроса, не искам да звуча тъпо, но понеже сега се обаждам да разпитвам кой може да го монтира в Бургас и чета по сайтовете от къде да взема на добра оферта въпросните климатици.
    Та mitsubishi-msz-fh25ve - не се ли равнява на 9ка. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 - съответно е 10ка, но в един от сайтовете пише, че при миносови температури отоплителната мощност пада на 1.97 kW.
    Не искам да звуча неблагодарно, просто това е като информация, която намирам.
    Какво е Вашето мнение?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #15

    Отговор: МНОГО СТУДЕН ОФИС 35 кубика - ИЗБОР НА КЛИМАТИК

    И 2-та ще ти вършат работа , но тошибата ще работи по комфортно лятото на охлаждане а и зимата на отопление зарад по ниския минимум .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помощ за избор на климатик, много спешно!
    От advokata25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 16-08-14, 00:22
  2. КЛИМАТИК ЗА ОФИС 35 м2... НОВ ИЛИ ВТОРА УПОТРЕБА
    От pironkov1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 08-10-13, 11:11
  3. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 13:43
  4. Климатик за 60 кубика офис
    От Beerzebub във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-10, 22:17
  5. Избор на климатик за офис 110 m3
    От Laudi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 24-06-08, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе