Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

7500 часа работа на компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    7500 часа работа на компресора

    Много ли е, малко ли е? Циклите он/офф са ~ 23000. На мен ми се виждат много.
    Подробности - инверторна термопомпа въздух-вода Mitsubishi Ecodan PUHZ-W85VHA2-BS, купена от Англия, втора ръка на 3 сезона. Явно са им дълги сезоните или са топлили и бойлер с нея .
    Компресора е тип hermetic twin rotary, модел TNB220FLHM1T.
    Машината тръгна, но дали има още живот в нея?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Ами три години са си 1095 дни. От тях имаш 26280 часа. Ако машината е работила 7500 от тях, другите е спала. Средно по 21 офф-вания на ден. Груби сметки.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Замисли се кой ще продаде прескъпа термопомпа (щото там цифрово са колкото тук ама в местната им валута) на 3 сезона, ако всичко е наред?

    Иначе както е подсказал Мега, не е работила особено много.

    Многото цикли са, защото тъпаците англичани използват всеки отоплителен уред като газов котел с тъп програматор - през деня и нощта да е кучи студ, привечер и сутрин да е леко топло. Тя нито може да влезе в режим, нито нищо...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Замисли се кой ще продаде прескъпа термопомпа (щото там цифрово са колкото тук ама в местната им валута) на 3 сезона, ако всичко е наред
    Точно от там има кой Радвам се на положителните коментари, тъй като е за лично ползване и се радвам истински на машината. Особено като успях да я подкарам с прескъпия контролер ftc4, който купих допълнително чисто нов.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    7500 часа са смешно малко за който и да е компресор .. единия ми японец го дават на 10 000 часа или 5г да чистиш касетата на автоматично почистващите се филтри ,не ми се мисли за колко време са го предвидили да работи

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Те, тия компресори, като атомни реактори... Да не са на Тошиба?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #7

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Ами нормално,щом ма китайските ми Samsungi гордо стои лепенка 10 г,или 20 000 часа гаранция на компресора.Ама то климатика не е само компресор.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Като чета в интернет, на ротари компресорите им дават очакван живот около 80-100 хиляди часа. Ако бачкат целогодишно нон-стоп в режим 24/7 излиза 10-12 години. А по-мощните компресори имат и по-голям ресурс.
    За ротари компресорите пише, че с разработването, параметрите на компресора се подобрявали с няколко процента нагоре, т.е разработените имат по-добри показатели в сравнение с нов.
    Но според мен много зависи как и при какви условия е била експлоатирана машината. Може и на 10 хиляди часа да е готова за скрап.
    Стара термопомпа е като да си купиш котка в чувал - очаквай всякакви изненади. Всичко е на късмет.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 27-11-15 в 22:51.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #9

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    На китайските LED лампи пише 50 000 часа живот, пък едва изкарват година. Така че да оставим народното творчество на страна. Никой не знае реално, колко ще изкара един компресор.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #10

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Термопомпа с подово работи в доста по-разтоварен режим от един климатик, така че би следвало да изкара по-дълго. Отделно е фактът, че термопомпите са на много по-високо ниво от гледна точка на инженеринг от битовите машини - те се впдят професионални и там нешата с качеството на инженеринга и компонентите стои по съвсем различен начин . Някои производители на ТП дават проектен живот 20 години. За хубав битов климатик всичко над 7-8 е подарък.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Един път се бях зачел в някакъв американски форум за климатици и там обсъждаха въпроса точно за живота на ротари компресорите, и някои споменаваха за термопомпи, които са били монтирани на къщите им през 80-те години и все още работят.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Не знам за живот 7-8 години, но съм обслужвал битови машини на по мин. 15+ години и няма данни да им се мре скоро. Работят по-добре от повечето нови измислици. И аз бях изненадан.
    Този пост е редактиран от Mega; 27-11-15 в 23:51.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Съгласен, старите са серия здрави, нещо като тия легендарните 124-ки на мерцедес. Новите обаче са си за консуматорския пазар - чупи се и ново...

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Съгласен, старите са серия здрави, нещо като тия легендарните 124-ки на мерцедес. Новите обаче са си за консуматорския пазар - чупи се и ново...
    E, има и по-здрави марки, работят добре и са супер здрави, особено високия клас.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: 7500 часа работа на компресора

    Е да, аз визирам по-достъпните неща. Премиум и флагман моделите с някои изключения продължават да са истински.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. работа на компресора
    От ilia_60 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 09-05-12, 23:46
  2. RADEON 7500 vs. GEFORCE4MX 420/440
    От lightmaster във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 65
    Последно: 16-09-02, 11:56
  3. GeForce MX440 vs GigaByte ATI Radeon 7500
    От Userz2k във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 29-07-02, 17:07
  4. ATI Radeon 7500 S-video out problem
    От lilos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 28-07-02, 23:24
  5. Radeon 7500 64 SDR or Abit GeForce MX400 64 SDR
    От gabarko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 23
    Последно: 13-06-02, 03:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе