-
Отговор: Вашите снимки
Аз съм говорил с термо инжинер, който казва до 50%( при липсваща изолация), в зависимост от дължината на трасето и колко от него минава зад климатика - ситуация като на снимката.
AI Deep seek го дава изчислено при -10 градуса и 3 метра трасе зад климатика 20-40 процента. Тъй че наистина пишеш глупости и то не за първи път.
-
Отговор: Вашите снимки
Додо е прав защото площта на тия тръби е многократно по малка от площта на топлообменниците и няма как през тях да топлоотдава до 50% от топлопреноса .. известни загуби ще има но ще са да речем 5-7%
-
Отговор: Вашите снимки
Обяснявам на тебе, че ти повече вдяваш, високите проценти ще станат, ако са навити отзад и по-голяма част от трасето се охлажда допълнително от студения въздух отзад. И говорим за без изолация. За това е до 50%. Има променливи, но това на прави незначителни загубите, както на въпросната снимка.
-
Отговор: Вашите снимки
Акото мирише и не се яде. Има качени снимки, видно е.