Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Фирми за монтаж в Бургас?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1

    Фирми за монтаж в Бургас?!

    Здравейте!

    Има ли някой впечатления от тези няколко фирми изброени по-долу, за монтаж на климатици в БУРГАС, предлагани от ТЕХНОМАРКЕТ и ТЕХНОПОЛИС?!
    Някои от тях нямат и интернет сайт, а само телефон.
    Ще е добре да се знае коя фирма работи качествено и коя не. Все пак става дума за монтаж и поддръжка!!!
    Ако имате наблюдение - моля, споделете го!

    Вента
    Класик КлимаКомфорт
    Проклима
    Големанов
    Климат-Н.Кумитов
    К&Б Груп
    Техно Клима
    Термо Клима
    Бауклима
    Хит Клима

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Не винаги работата извършвана от дадена фирма като цяло или от конкретни нейни служители е на високо ниво. Винаги съществуват странични фактори, които оказват влияние върху събитията.

    Фирмите, които ще ти посоча през годините са имали и не толкова добри монтажи правени от не толкова добри монтажници, но към настоящия момент се стараят и поддържат високо качество на монтажите с правилните хора. Избора коя да бъде си е изцяло твой.
    Вента, Големанов, Хит Клима, Джет клима

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #3

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    valen1, благодаря ти за мнението и съвета!
    Приемам безрезервно професионалната ти препоръка за въпросните фирми в Бургас.
    Всъщност умувам, дали си струва да се ползват тези фирми само за монтажа на климатик, закупен от ТЕХНОМАРКЕТ, или да се закупи директно от тях?!
    Прави впечатление ниската цена на климатика от Техномаркет + цената за монтаж от тези фирми за около 150-180 лв., което е по-евтино с около 100 лв. от същата оферта от тези фирми (климатик+монтаж). А предполагам, че и в двата случая гаранционния сервиз се извършва от монтажната фирма...
    Кои са минусите и плюсовете на двата варианта?!

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Относно гаранцията няма абсолютно никакво значение от къде ще си купиш климатика дали от магазина или от монтажна фирма, с която магазина работи.

    Препоръчително е да се купуват климатици от големи магазини с голяма наличност или от големи директни вносители на дадена марка, защото, ако има какъвто и да е проблем с машината още при монтажа могат, ако си настоятелен веднага да ти сменят целият климатик, някое от проблемните тела или някоя от платките с електроника, която в момента поради някаква причина не работи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Досега не съм чул някое от Технотата или Магнум ( Мидея) да са сменили цял климатик при проблем с него. Това е масова практика в белите страни,но у нас ,за съжаление, е само в сферата на научната фантастика.
    Чакал съм от магнумците 3 месеца за една платка,вдигнах се от Плевен ( когато живеех там) до Сф, казаха че нямат в момента. Помолих ги за моя сметка да демонтирам платката от едно тяло,а като си получат,да я монтират обратно.Отговор - 'Нямаме подобна практика". И бях натирен вън. Забравих ги тотално като скъсан чорапогащник.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #6

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Искрено се надявам да не се налага да ми сменят още при монтаж някое от телата!
    Но, от друга страна пък съм смирен да чакам и до 30 дни за подмяна на част при отстраняване на дефект - какво да се прави...!? SeLaVi Я доставчикът ще се забави, я Техномаркет ще нехае..... няма как - BG сме! Щом Законът го е определил на 30 дни....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #7

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Искрено се надявам да не се налага да ми сменят още при монтаж някое от телата!
    Понякога се налага, но техно магазините не съм чул да са сменили на някого нещо, те те пращат към сервиза.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    А би трябвало като търговци те да свършат тази работа - връзката със сервиза по закон е задължение на търговеца,не на клиента.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #9

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Клиентът има вземане - даване само с продавача, а не с монтажната фирма относно гаранцията.
    Ако има проблем с климатика - продавачът трябва да си отремонтира стоката в рамките на 30 дни, а ако след този срок климатика не е отремонтиран - клиентът има право да го върне (и да му върнат парите) или да го замени с друг.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #10

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Да възкреся малко тази тема за избор на коректна фирма за монтаж на климатици в Бургас. Спрял съм се на следния модел Fujitsu-General ASYA12LGC/RSA-12LGC/ASHA12LGC за хол 23 кв.м/62куб.м с една външна стена с изолация и прозорец с алулминиева дограма. Въпросът ми е който има впечатление да сподели за качеството на монтажа на по-известните фирми и коя фирма е коректна по отношение на гаранцията и сервиза? Климатикът съм решил да го купя именно от фирмата, която ще го монтира с надеждата да са коректни с гаранцията и сервиза ако се наложи. Въпросният модел до момента съм видял да го предлагат следните фирми на приблизително еднаква цена от около 1100лв без монтажа:

    http://hitclima.com/index.php?lang=2...100&product=76
    http://www.royal-clima.com/
    http://www.omegaplus.bg/ - предполагам че го имат не съм ходил до магазина, но се водят дилъри на Фуджитсо-Дженерал
    http://www.bulclima.com/promotion

    За тези фирми с по-дългогодишен опит в Бургас се сещам и моля за информация, но ще очаквам вашите мнения и евентуално за други фирми, от които сте останали доволни като клиенти.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #11

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Някой има ли впечатления от работата на следната фирма в Бургас, тъй като се спрях на друг модел 12-ка след като прочетох темите за 12LGC във форума?

    http://frescor-bg.com/about/

    П.С. Извинявам се, но не открих бутон Редактирай.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Цитат Първоначално публикувано от Buzinho
    Някой има ли впечатления от работата на следната фирма в Бургас, тъй като се спрях на друг модел 12-ка след като прочетох темите за 12LGC във форума?

    http://frescor-bg.com/about/

    П.С. Извинявам се, но не открих бутон Редактирай.
    Трудно е да чуеш или прочетеш отзиви за местна фирма. Ако решиш да купуваш от тях, влизаш в този раздел на форума и четеш кои са основните и важни неща по време на един монтаж на климатик и следиш стриктно за тяхното изпълнение.
    От линка, който си дал има един страхотен модел на много изгодна цена с монтажа

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    3
    #13

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    От линка, който си дал има един страхотен модел на много изгодна цена с монтажа
    Ами аз съм се насочил към този, тъй като даже и неговата цена е по-висока от сумата с която разполагам, но съм готов да я платя, защото се надявам Тошибата да я заслужава.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #14

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Този модел няма ли да e мощен застаята?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Фирми за монтаж в Бургас?!

    Добре ще му е, 23 квадрата му е помещението.Иначе машината, която си е избрал, запазва 50% от мощността си при -15 градуса.Ето сервизно за четене - http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...3%20SAV-E3.pdf .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оторизирани фирми за монтаж на климатици
    От imarh във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 28-12-11, 06:26
  2. Към кого да се обърна за монтаж на Toyo 9-ка в Бургас ?
    От judj във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-10, 10:26
  3. Коя фирма да извикам за монтаж на Daikin в Бургас
    От presar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 06-01-10, 22:10
  4. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици 100V в Бургас
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-09, 10:50
  5. Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас
    От ico-bs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-06, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе