Резултати от 1 до 12 от общо 12

Станция за изтегляне на фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    6
    #1

    Станция за изтегляне на фреон

    Здравейте колеги,

    взех си на старо една станция за изтегляне на фреон от онези които ги раздаваха на времето от Института по хладилна техника. За съжаление станцията е без инструкция за работа с нея. Някой работил ли е с такава станция?
    Можете ли да помогнете с копие на инструкцията за работа ако имате или поне със съвет?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Работата е елементарна с машината. 1вия кран в ляво е за вход от там изтегля фреона. 2рия кран до него е за източване на отделеното масло в първия масло отделител. 3тия кран е за връщане на отделеното масло обратна в компресора. 4тия кран е за източване на втечнения фреон в бутилката. А с копчето на пресостата това в средата се пуска да работи а спира сама като изтегли фреона или превиши налягането на изхода. Какви пари го купи това чудо?

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    6
    #3

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Здравей Velev.klima,

    благодаря за информацията. Станцията я купих за 270лв.

    Можеш ли да опишеш каква е процедурата при изтегляне на фреон и прехвърлянето му във външна бутилка(кои кранове са отворени и кои затворени). Доколкото виждам самата станция си има малък резервоар за съхранение на фреона.

    Като се подаде напрежение компресора веднага се включва т.е. няма нужда да натискам копчето на пресостата. Това нормално ли е? На какви стойности трябва да е нагласен пресостата в режим на изтегляне на фреон?

    Ако втория и третия кран са за източване и връщане на отделеното масло в компресора те кога и в кои случаи се използват? Мисълта ми е че когато се изтегля фреона той е смесен с маслото. Станцията за изтегляне го сепарира от фреона и според мен аз трябва да си го източа в отделен съд през кран 2. Кран 3 трябва ли да е непрекъснато отворен в режим на изтегляне на фреон?

    Не съм работил досега с такава станция. Явно нещо бъркам в представата си за работа с нея. Предварително се извинявам ако въпросите ми са елементарни.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Тези съдове единия преди и след компресора са масло отделители а не резервоари. Значи пресостата не ти е нагласен щом тръгва веднага. Входящото налягане трябва да се нагласи да тръгва над 1бар а да спира на 0бара. Работи се така:
    Закачваш мануметричния блок средния извод към кран 1 (левия) на 4тия кран закачваш бутилка за многократна употреба. И пускаш машината от пресостата след това отваряш кран1 и 4 като отвиваш и крана на мануметричния блок така фреона се изтегля втечнява и вкарва в бутилката. Маслото отделено при теглене на фреон се източва през известно време от кран2 и се изхвърля. А след като се източи фреона се отваря кран 3 за да се върне маслото отделено от компресора.
    За какво си я купил тази станция като не се занимаваш с това?

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Благодатя за информацията.

    Фирмата където работя има автоматична станция за изтегляне на фреон ROREC и досега не съм имал нужда да прибягвам до такъв тип ръчна станция.
    Занимаваме се само с монтаж на нови климатици и в 95% от случаите няма нужда от използване на станция за евакуиране на фреон.

    Станцията я купих понеже нямам финансова възможност да си купя автоматична станция а има вероятност да си търся нова работа.

    Освен това цената е толкова изгодна на фона на цената на фабричните станции че си струва да я имам дори ако се налага да я използвам един път в годината.

    Относно коментара ти че не се занимавам с това - мисля че човек трябва да се развива и да учи нови неща. Това че в момента съм се специализирал само в монтаж на нови климатици по алпийски способ е защото има търсене и не означава че утре няма да се наложи да извършвам и хладилни ремонти.

    Благодаря още веднъж за информацията.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Ок успех ти пожелавам, но вземи малко почети за халадилните системи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Велев като те гледам и ти не си 100% наясно как се работи със станцията но както и да е.
    Идете заедно да искарате курса(и без това без документ скоро няма да може да работите) пък може и да научите как става.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Добре всезнайко, ти като знаеш защо не му обясни на момчето. Аз такава не съм ползвал но по снимката и като знам принципа на работа дадох свесно обяснение. А не като модератора на един друг форум дето го отряза момчето що си купило като не знае как се работи. А и аз си ги правя сам машините и не ми е нужно да ходя да уча като тебе как се работи с тази машина на курса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #9

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Не искам да споря с тебе защото като гледам се занимаваш само с домашни хладилници и домашни климатици до тежки инсталации не си се докосвал.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Е и какво тези инсталации да не работят на друг принцип, различен от хладилника или битовия климатик? Или просто ти прави кеф да се заяждаш с някого във форума.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #11

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    Цитат Първоначално публикувано от Alex123
    Станцията я купих понеже нямам финансова възможност да си купя автоматична станция а има вероятност да си търся нова работа.
    И се надяваш, че с монтаж на климатици ще можеш да се прехранваш ли. Не знам какво мислят другите, ама нещата са много в тъча на пазара с климатици. Миналата година пазара се срина с 30%, а за тази се говори за още 20. Някой фирми за климатици се разпаднаха и от излязоха нови фирми, т.е. пазара се сви, но тези дето се занимават с монтаж, ремонт и други такива неща се увеличиха. Същото и при хладилната техника.
    Това доведе до убийствена конкуренция и в момента всеки гледа да прецака другия по единствен начин - като прави монтаж на безумно ниски цени.
    Тия ниски цени обаче не могат да създадат приличен доход и в края на краищата всички чакат да мине кризата. Все пак това не означава че не си кадърен и пробивен и няма да успееш в убийствената конкуренция, но моя съвет е да обмислиш и други варианти

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    1
    #12

    Re:Станция за изтегляне на фреон

    колеги аз също търся подобна малка станция, втора употреба, ако знаете нещо пишете ще ви бъда благодарен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 15:33
  2. Продавам агрегат (станция) за изтегляне на фреон.
    От Na4ko във форум Приключили продажби
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-13, 14:58
  3. ПРОДАВАМ СТАНЦИЯ ЗА ФРЕОН
    От apollo73 във форум Продава
    Отговори: 15
    Последно: 14-03-11, 22:29
  4. Зарядна станция за фреон
    От mir71 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 26-12-10, 23:54
  5. Станция за изтегляне на фреони
    От Angelizer във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-10, 20:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе