Резултати от 1 до 14 от общо 14

Екипировка под наем, цени?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #1

    Екипировка под наем, цени?

    Важен въпрос, свързан с монтажа е дали фирмите имат необходимата екипировка или ако я нямат, дали могат да я вземат под наем?

    Под "екипировка" разбирам /лично мнение/, не двама студенти хванати с ласо от "Студентска борса", обути и облечени като партизани и с криви отвертки, калпави чукове /които се разпадат и чука лети върху главите на минаващите отдолу, а дръжката остава здраво стисната../ хвърлени като десантчици- парашутисти от някоя баничарка, която няма живи съученици../ не че транспорта е толкова важен, но говори за фирмата/

    Екипировка, означава клиента да гледа и да цъка... От възхищение, а не от съжаление!
    Перфоратори, бор-корони, стълби, средства за обезопасяване - все скъпи неща, но са професионални, не индиански!

    Ако трябва да я вземат под наем, съответно каква е нормалната цена?

    Всъщност за тези, които са наясно с икономическите закони, наема е най-правилното решение!

    Освен ако не си решил с индианци да "Окупираш Уолстрийт!"...
    Този пост е редактиран от VD; 21-09-12 в 00:01.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Клиента не цъка по екипировката, а преди всичко по добре свършената работа и по сръчността на изпълнителя да работи със съществуващата екипировка.
    Нещо повече, лъскава екипировка + неориентирани изпълнители моментално намирисва и буди подозрението на клиента.
    Лично мнение, не ангажирам никого друг и не го натрапвам.

  4. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #3

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Клиента не цъка по екипировката, а преди всичко по добре свършената работа и по сръчността на изпълнителя да работи със съществуващата екипировка.
    Нещо повече, лъскава екипировка + неориентирани изпълнители моментално намирисва и буди подозрението на клиента.
    Лично мнение, не ангажирам никого друг и не го натрапвам.
    Без качествена екипировка не си нищо по-различно от хиляди младежи /извинявай хиляди са само в София, говорим за десетки хиляди в страната/, научили как се правят конуси и огъват тръби!
    Поздрави!
    П.С. Висящи каскадьори, обути в шорти има в нета колкото искаш..
    Има и такива, които висят с главите надолу, спуснати от покрива, все едно си в Международната Космическа Станция и му видиш изненадващо главата да се спуска отгоре, но са рядкост тези, които стигат до "кривите" монтажи с вишка или платформа, не за друго, а защото се плаща..

    Конкретно..
    Колко струва наема на 24 часа на Бош 7-ца с бор корона, за да се пробие както следва един отвор 50 мм в тоталитарен бетон и да се спечели уважението на клиента, вместо да се чагърта с любителски версии и смешни свределчета?

    За по опитните - ако считате че 7-цата е голяма, кажете коя е походяща от "синята серия" и съответно колко според вас трябва да и струва наема за един ден!
    Благодаря и поздрави!
    Този пост е редактиран от VD; 21-09-12 в 00:28.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Без навици и талант пак си нищо. Ако ще отгоре до долу да си екипиран с лъскави джаджи.
    Ако ти гледаш екипировката на твоите изпълнители, проблема си е твой. Аз ги гледам как работят и какъв е резултата, съответно проблема си е мой.
    Виждал съм отлично екипирани строителни работници да съсипват и материали и резултата.
    Виждал съм и обратното.
    Виждал съм също отлично екипирани строителни работници да свършват перфектна работа.

    Ако си мислиш че ти откривам топлата вода, много се лъжеш. Слез на земята и се разходи по обекти - ще видиш, че аксиомата е "заради материали (и екипировка) работата не може да се проваля, може да се провали заради само заради липса на време". Т.е, човешкия фактор е важен преди всичко, а след това материалите и другите консумативи (в частност екипировка) .

  6. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #5

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Когато работиш с техника, работиш с мъртва материя.
    Тя разбира само от ключове, отвертки, вакуумпомпи, везни, и т.н. елементарни средства, управлявани от вещи ръце.
    Т.е. нищо емоционално и нищо от любовта към клиента и работата не е от значение!

    Нищо по-различно от времето когато шимпанзето се е научило да ръчка с клечка в мравуняка и да вади полепнали мравки!

    Сега шимпанзетата са си същите, но не става с клечки или пръсти, трябват по-засукани инструменти!
    Този пост е редактиран от VD; 21-09-12 в 00:42.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Цитат Първоначално публикувано от VD Виж публикацията
    Сега шимпанзетата са си същите, но не става с клечки или пръсти, трябват по-засукани инструменти!
    Шимпанзето, въоръжено с маркова дрелка си е... ми шимпанзе! Не виждам, как инструмента променя този факт.

  8.  
     
  9. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #7

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Шимпанзето, въоръжено с маркова дрелка си е... ми шимпанзе! Не виждам, как инструмента променя този факт.
    А шимпанзето без дрелка би трябвало да е монтажник на климатици?!

    Не че не се случва, още повече че в тази дейност акробатиката е ценена..

    По-добре монтажници с инструмент в къщата, отколкото дрипльовци с претенции!
    Майстора се познава по инструмента!

    Ако не е събрал пари за инструменти, дай му начален старт в бизнеса с шут в задника!

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Аз също не съм откривател на топлата вода, но един по-умен човек го е казал много добре... Добрата подготовка (в случая екипировка) е 50% свършена работа. Казвам като човек който няколко години си е вадил хляба с монтажи на различни работи по обекти.

    Като реших да правя ремонт на един апартамент преди 2 г. ми потрябва къртач и бор-корони попитах фирма колко ще ми вземе те да ми направят отворите - 5лв на отвор.
    Като си направих сметката за 2 пъти по-малко пари отидох и си купих необходимите инструменти, вярно НЕпрофесионални но напълно достатъчни за целта.

    А екипировката за фирмата е като дрехите за човека. А всички знаем ,че По дрехите посрещат, по ума (разбирай работата за фирма) изпращат!

  11. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #9

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Прав си, но пазара вече е различен..

    Има два типа клиенти:
    - крайни в цената - тия дето ходят с брошурите от пощенските кутии и искат безплатни неща.. Тия ядат и умрели котки..

    - крайни в качеството - там няма шменти-капели, трябва всичко да е О.К., дори и екипировката ти да е под наем!

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Цитат Първоначално публикувано от VD Виж публикацията

    - крайни в качеството - там няма шменти-капели, трябва всичко да е О.К., дори и екипировката ти да е под наем!
    Аз като клиент съм по-скоро от тази група, случвало ми се е за някой неща като отида във фирмата разпитвам с какво ще ми извършат дадената услуга, колко възрастни са работниците, а понякога искам направо да говоря с тях - така най-добре придобивам представа колко са в час.

  13. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #11

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Всеки се ражда гол като пушка! /както и си отива/

    Това важи и за новите монтажни фирми, които почти винаги са откъснати парчета кадри от големи фирми. Шефовете са в офиса, драскат хартии, пият кафе със секлецалката..
    Обикновено тези кадри са вършели основната монтажна дейност на бившата фирма, много знаят, много разбират, но есенният вятър вее през дупката на крачола на гащиризона им / няма пари за нов/..

    За такива, трябва да има един трамплин - нещо което да ги екипира, докато захлебят , започнат да печелят и да излезнат на сцената!

    Както се казва - "Нищо не ми обещавай за утре - аз искам днес удобни обувки!"

    Ако са добре екипирани, успеха им е в джоба!
    Този пост е редактиран от VD; 21-09-12 в 06:42.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Остава и фирма за климатици да взима перфоратор под наем и ще падне голям смях. Или ще имат по монтаж на месец, или ще взимат машината всеки ден, което обезмисля наема. Остава и вакуум помпи под наем да се дават. Колкото до колата, всеки иска да работи с чисто нова кола, но новите коли струват доста пари. Тези пари при всяка нормално работеща фирма по правило идват от клиента, които ползва услугата. В България клиента търси минимална цена, което прави купуването на нова кола невъзможно.
    Този пост е редактиран от Mega; 21-09-12 в 07:24.

  16. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #13

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Един качествен перфоратор струва над 2 бона, които също се взимат от клиента!
    Затова често екипите са с машини от 200 лева, които хвърлят масло по стените..
    Освен това има случаи /канали,сеизмични шайби/, когато е по-добре да се кърти с машина под наем, освен ако не искаш да сменяш ротор за 400 лв.

    Има си случаи, когато наема е по-доброто решение!

  17. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #14

    Отговор: Екипировка под наем, цени?

    Мисля да пусна под наем станция за изтегляне на фреон..
    20 лв. за денонощие..

    Все пак в обърканите случаи, когато климатика не топли, клиента е бесен, а фирмата не е фантом, оттам започва проверката!
    Колко фреон има в системата?
    Този пост е редактиран от VD; 25-09-12 в 07:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конзола под наем?
    От yonkok във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 05-05-15, 14:40
  2. Давам под наем
    От FearMe във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-09, 18:16
  3. Квартири под наем
    От nakt17 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 21-03-08, 19:04
  4. Бин/проектор под наем...от ...!!
    От kafka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-06-04, 23:10
  5. Windows XP под наем
    От rado_boy във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-03, 18:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе