Резултати от 1 до 13 от общо 13

Помощ за Skil 12v.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Помощ за Skil 12v.

    Здравейте,
    Имам акумулаторен винтовер Skil на 12v., но понеже батериите му са пълен боклук отрязах мястото където се захващат батерията и реших да си го направя на ток. Знам че ми трябва някакъв трансформатор за 12v. но не знам колко ..Ah трябва да е. Да спомена че батерията беше 12v. 1,2Ah. предполагам че ми трябва нещо такова ТРАНСФОРМАТОР 220VAC - 12VAC 3A но изобщо не съм сигурен. Надявам се някой да каже какво ще ми свърши работа за целта .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Тоя траф няма да свърши работа! След трафа трябва да има токоизправител и филтър. А след изправяне със схема на Грец и филтриране вторичното напрежение ще стане 12*1,41=17V. Сметките трябва да тръгнат обратно - 12V са необходими. 12/1.41=8.5V вторично напрежение на трафа. Като вземем в предвид загубите - 9V AC. Интересен е въпроса какъв трябва да е тока, спрямо който трябва да изчислим мощността на трафа и тока през диодите. Определя се от тока "на късо" на двигателя. Няма как да го сметнем, трябва да се измери. Това става като се захрани машината с достатъчно мощен източник - например автомобилен акумулатор и се измери тока при застопорен патронник. Това упражнение се прави за кратко време, за да не прегрее и изгори двигателя. Тока се мери с мултицет и получената стойност се ползва по-нататък в сметките за определяне на мощността на вторичната страна на трафа и максималния ток за диодите на Грец схемата.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Малей, че сложно! Предвид това, че едни и същи винтоверти се продават с батерии от 9.6V, 12V и 14,4V...
    Вълчо, това не е някакъв прецизен уред, че да му се случи нещо, ако се ползва траф на 9V. Виж, без грец няма как да стане.
    @vencifcl по идея това е преносим инструмент и бих му сменил/рециклирал батерията на твое място.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Малей, че сложно! Предвид това, че едни и същи винтоверти се продават с батерии от 9.6V, 12V и 14,4V...
    Вълчо, това не е някакъв прецизен уред, че да му се случи нещо, ако се ползва траф на 9V. Виж, без грец няма как да стане.
    @vencifcl по идея това е преносим инструмент и бих му сменил/рециклирал батерията на твое място.
    Е какво му е сложното??? Един траф на 9V, 4 диода за 10 или 16А и един електролит 1000uF/16V.
    //Добавено
    Ето Грец схемата.

    Свързва се на вторичната страна на трафа. Трафа трябва да е поне с 50W мощност. На изхода на греца се свързва електролитния кондензатор, като се спазва поляритета.


  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Мислих си че е по-лесно, просто един трансформатор и готово .
    Ако на някой му се занимава да каже какво точно трябва да си купя и да нарисува някаква схема как трябва да свържа елементите смятам че ще успея да го направя. Батериите няма как да ги възстановя защото отдавна са в коша и мястото където се захващат за винтоверта вече е отрязано , отдавна си го подготвих да си направя ел.дрелка само където си мислих че по-лесно ще се справя.

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Ами достатъчно лесно е! Щом искаш сам да се справяш с електрически схеми, значи трябва да знаеш как се прави изправител по схема Грец. Още повече че по-горе даже и схема ти дадоха. По-подробно от това няма как да ти се обясни. Ако не го разбираш, значи няма да се справиш сам, а трябва някой друг.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #7

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Продават се и готови изправителни елементи, например това: http://nnelectronic.com/categories.php?CategoryID=6

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #8

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Колега vencifcl, реши ли си въпроса с токоизправителя? Малко инфо от мен, правих си експеримент с акумулаторен винтоверт. Марката е Макита, акумулаторния блок 12 В, 1.3 А , но изводите могат да се отнесат и за твоя случай. В момента на пускане косумацията е 6 А, на празен ход-3А. При затормозяване на патронника, стискайки го с ръка, увит с парцал качва тока на 8А. Та презапаси се в захранването, 12 В, 9-10А. Това го бях писал в подобна тема в един друг форум. Успех! П.П. с тия 9-10 А трябва да е съобразен трансформатора и изправителните елементи.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Помощ за Skil 12v.

    И най-нещастния захранващ блок от компютър ще свърши работа. А такива с лопата да ги ринеш.
    От София ли си vencifcl ? (ще ти подаря един)

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #10

    Re: Помощ за Skil 12v.

    И най-нещастния захранващ блок от компютър ще свърши работа. А такива с лопата да ги ринеш.
    От София ли си vencifcl ? (ще ти подаря един)
    Не от Стара Загора съм. Да ви кажа често не ми е хич спешно и затова още не съм решил проблема но в интерес на истината започва да ми се избистрят нещата . Един познат си е решил проблема с една акумулаторна батерия 12V - 12Ah и един кабел около 3 метра и разправя че по два дена кара здрава работа (за мен повече от достатъчно). Аз лично като работа на Skil съм много доволен като изключим качеството на батериите му, просто не се бях сетил за такъв вариант а и ще си остане основната идея да съм независим от това дали има ток наблизо.

    Имам и зарядно за акумулатор на кола което мисля че като зареди се изключва или подава някакъв малък ток за да поддържа батерията пълна (не съм много в час тази материя), хем и него ще използвам да не стои без работа а да си заработи парите дадени за него .

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Не от Стара Загора съм. Да ви кажа често не ми е хич спешно и затова още не съм решил проблема но в интерес на истината започва да ми се избистрят нещата . Един познат си е решил проблема с една акумулаторна батерия 12V - 12Ah и един кабел около 3 метра и разправя че по два дена кара здрава работа (за мен повече от достатъчно). Аз лично като работа на Skil съм много доволен като изключим качеството на батериите му, просто не се бях сетил за такъв вариант а и ще си остане основната идея да съм независим от това дали има ток наблизо.

    Имам и зарядно за акумулатор на кола което мисля че като зареди се изключва или подава някакъв малък ток за да поддържа батерията пълна (не съм много в час тази материя), хем и него ще използвам да не стои без работа а да си заработи парите дадени за него .
    Чудесно решение! Аз обаче предлагам по-елегантно решение - 2х7,2Ah. Така можеш да си ги закачиш на колана или под мишниците и ще имаш равномерно натоварване от двете страни и е по-лесно да се пази равновесие, когато работиш на стълба. А, да не забравя - двата акумулатора се свързват в паралел!

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #12

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Ами аз за това си мислих някакъв кабел дълъг 3 м. за да не се налага изобщо батерията да е на мен, за да не ми се пречка и тежи де. Но предполагам че и 4-5м. ще е още по удачен м/и ще трябва само да е малко по-дебел.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    1
    #13

    Re: Помощ за Skil 12v.

    Сложи си ей такова импулсно захранване 12V 29A :
    http://tpetrov.com/search.php?prod=%...%BA+29+12V+29A Или с акумулатор с дълъг кабел.За да захраниш напълно акумулаторен винтоверт на последната степен на съединителя без да кляка винтоверта трябва ти минимум от 25A до 30A ток при 12V.Не знам дали знаеш, но колкото е по-ниско напрежението, толкова повече ток консумира уреда и обратното, ако напрежението е по-високо, по-малко ток.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 16-06-16, 23:40
  2. Продавам дремел на Skil и компоненти
    От HeaveN_AkirA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-06-11, 17:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе