Резултати от 1 до 2 от общо 2

Дайте съвет за избор на помпа за сонда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #1

    Дайте съвет за избор на помпа за сонда

    Здравейте, без излишни излияния ситуациятя е следната:
    Сонда Ф300, не е ползвана поне 5 години, днес с канап и тежест измерих - обща дълбочина 13 м., разстояние до водата 5 м., воден стълб 8 м., не е мръднал от 3 месеца - мери го геодезист преди 3 месеца, днес е същата дълбочина. Та въпросът ми е - каква помпа и система да купя, при условие, че ще се полива около 700 кв.м. трева, овошки. Също днес ходих до фирма за помпи и ХХХ ми предложиха "мерцедеса на помпите", аз го знам кой е, ама 1000 + лева мисля е прекалено /за потопяема помпа става въпрос/. Та да питам - имам ли по-евтин вариант и кой е той? Примерно да не е потопяема, а друга помпа или друго нещо/да изкопая шахта напр. 1.5 и там да се монтира от другите помпи?/? Пълен лаик съм по темата и не искам да направя глупост да купя нещо, за което бих могъл да дам и половината от парите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #2

    Отговор: Дайте съвет за избор на помпа за сонда

    Ниво имаш, но не знаеш дали ще имаш дебит, за да скачаш със скъпа помпа. Ако има дебит си заслужава и по-скъпа, от тази, която са ти предложили.
    Затова вземи една тъпа вибрационна, пусни, помпи веднъж, дваж и сметни дебита. Ако е достатъчен, взимай скъпата.
    Да не се подлъжеш да останеш с вибрационната, щото евтинка, тя скапва сондажа и ще останеш на сухо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте съвет за избор на GPS навигатор
    От silmarillion във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 37
    Последно: 04-05-15, 19:51
  2. Избор между 4 модела - дайте съвет
    От i2000bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 21-08-11, 22:33
  3. Моля, дайте съвет за избор на 32"
    От hobit във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-04-11, 20:57
  4. Дайте съвет за избор на телефон
    От zorbata във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 06-08-10, 15:24
  5. Дайте съвет за избор на Линукс
    От brankod във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-10, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе