Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на обков/сглобки за шкафове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #1

    Избор на обков/сглобки за шкафове

    Здравейте,

    Не открих подомна тема и затова отварям нова. Въпросът ми е следният: Какъв тип обков/сглобки е най-удачно да бъдат използвани при сглобяване на кухненски шкафове: "обикновени" дърводелски винтове, евровинтове, минификсове или дибли? Идеята е не само сглобката да е здрава, но и да няма видими елементи от нея. Става въпрос за МДФ и ПДЧ като материал.

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    зависи какво ще правиш

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Най-невидимо става с дибли, после с минификс.Фикса иска малко по-скъп кондуктор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    зависи какво ще правиш
    Аз лично няма да правя нищо, то само това не съм правил до сега, само ще плащам надявам се Но майсторът, който ще прави кухнята (уж добър), каза че може да ползва всички по-горе изброени видове обков, като естествено се опитва да ме обеди за предимствата на дърводелските винтове, най-вече от към здравина. Става въпрос за фиксирането на корпуса/страниците, за механизмите ми е ясно. Та за това питам не само от естетична гледна точка, но и здравина, защото е на 2,40 м височина

  6. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #5

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Винтове (4x60),само на видимите страници минификс + дибла.Обков/механизми -Грас,Блум.Данко(панти)-добър бюджетен вариант.Зависи колко си готов да дадеш де

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Благодаря за съветите. А като марка за винтовете, минификсовете и диблите как седи въпросът. И също за краката, до колкото можах да се ориентирам из нет-а препоръчват Volpato, не знам Camar и Hettich как са? От механизмите съм се спрял изцяло на Blum като цена/качество, въпреки че други по-скъпи марки като Hettich/Kessebohmer "издишат" в сравнение с тях (не говорим за екзотики като Kessebohmer Climber).

  8.  
     
  9. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #7

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Добре си се ориентирал.Винтове ползвам Вюрт-но това си е за мое лично удобство,чак толкова значение няма.Разликата идва при "дебелите" размери-6/120 и нагоре.С какво ПДЧ ще работиш?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    18
    #8

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Видимите плоскости ще са МДФ, горен ред на Niemann, а долният ще е на Egger и понеже хич не са евтини в сравнение с AGT, Kronospan и тем подобни, събирам информация дори за най-дребните детайли, малко да го "изпитам" майстора Та в тази връзка още няколко въпросителни: От водобранните лайсни кои да гледам като марка (всъщност задължително ли е да има, ако приемем че всичко е монтирано правилно) и също дали ще е проблем, ако цокълът е на 6-8 см (естествено не алуминиев, а МДФ) понеже ще има съдомиална за вграждане и от няколко мебелни фирми ми казаха, че трябвало да бъде 10 см.

    - - - - - - - - - -

    Видимите плоскости ще са МДФ, горен ред на Niemann, а долният ще е на Egger и понеже хич не са евтини в сравнение с AGT, Kronospan и тем подобни, събирам информация дори за най-дребните детайли, малко да го "изпитам" майстора Та в тази връзка още няколко въпросителни: От водобранните лайсни кои да гледам като марка (всъщност задължително ли е да има, ако приемем че всичко е монтирано правилно) и също дали ще е проблем, ако цокълът е на 6-8 см (естествено не алуминиев, а МДФ) понеже ще има съдомиална за вграждане и от няколко мебелни фирми ми казаха, че трябвало да бъде 10 см.

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #9

    Отговор: Избор на обков/сглобки за шкафове

    Водобранка си требва да ти пази плот/гръб,чак толкова за марка.....не се вторачвай.Цокъла става на 8см.Ако някой ти каже,че не става...........сещаш се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. Търся части от обков шуко
    От kolio_26 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-12, 23:48
  3. Проблем с обков на ПВЦ дограма
    От gogorog във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 02-06-12, 15:32
  4. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  5. Фирма продаваща метални шкафове за рс?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-06, 02:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе