Hitachi Климатици
Резултати от 1 до 2 от общо 2

шумоизолация/звукоизолация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2015

шумоизолация/звукоизолация

Здравейте,

наскоро се нанесох в апартамент ново строителство (уж хубаво и качествено). Спалнята ми е до хола на съседите, но чува ясно какво говорят и звуци от телевизора, което много ме дразни, особено като крещят нещо или издават нечленоразделни звуци.

Говорих с майстори и ми казаха, че има ефективна шумоизолация като се изгражда нещо като преградна стена от вата + гипсокартон или готови плоскости като Mute 33 + гипсокартон.

Проблема при мен е, че апартамента е завършен и има мебели. Имам вграден гардероб (почти 4 метра), който граничи и заема около 60 см. от проблемната стена.
    Може ли да изолирам само част от цялата стена - 4.20 метра (до гардероба) (изолацията ше граничи с този гардероб, не със стената зад него) и да се надявам да има ефект или трябва да махна и да разглобя гардероба, да изолирам цялата стена и после да се мъча да преправям въпросния гардероб.

Кажете какво трябва да се направи в случая и кой е най-добрия вариант.

Благодаря.
    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 11-09-18 в 21:18.

2. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград

Отговор: шумоизолация/звъкоизолация

Ако чертежът е верен ,то холът на съседите свършва точно преди гардероба (до него се пада комин-отдушник) ако не се лъжа,
    така че е безмислено да изолираш там.По-скоро мисли за климатика с вградените тръби и как ще свърши "новата стена" при гардероба.
    Иначе аз бих заложил на Mute-to.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе