Резултати от 1 до 4 от общо 4

Соларен панел (фотоволтаик) в гаража...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #1

    Соларен панел (фотоволтаик) в гаража...

    Здравейте, имам една идея, която умувам от известно време, но ми е нужна помощ, та се надявам да я открия тук. Искам да сложа на гаража си един соларен панел и да го използвам за осветление и може би за зареждане на някой дребен на консумация ел.уред. Та питането ми е по скоро, какво освен соларния панел ми трябва, контролер, акумулатор инвертор и т.н. Гледам в АлиЕкспрес има готови системи за около $40, но нямат опция за закачане на акумулатор, а осветление ми е нужно вечер, когато няма слънчева енергия. Ако на някой му е интересно ще споделя и по-подробно каква ми е идеята.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2

    Отговор: Соларен панел (фотоволтаик) в гаража...

    Този пост е редактиран от ccankov73; 06-09-19 в 16:14.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Соларен панел (фотоволтаик) в гаража...

    Благодаря колега за бързия отговор, но както писах по-горе готови с-ми открих, по скоро ми е питането в последователността на свързването. Ако случайно реша да увелича панелите или акумулаторите и т.н. и да добавя един контакт, че ако се наложи някой уред да се закачи. Но идеята я разбрах, благодаря. Някой поръчвал ли такова нещо от АлиЕкспрес?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Соларен панел (фотоволтаик) в гаража...

    Купих си две диодни ленти по 5 метра на 12волта и по 8 вата на метър, което ще рече общо 80 вата. Намерих си и регулатор, който на 12 волта прави до 400 вата, което ми е достатъчно, а и работи с обикновени оловни акумулатори. Имам си стария акумулатор от колата, който ще използвам в системата. Сега въпросът ми е, какъв панел ми е необходим?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. соларен климатик
    От vtdy във форум Други начини за отопление
    Отговори: 4
    Последно: 18-09-17, 17:03
  2. Продавам соларен панел 50W и контролер 10А
    От zealot2005 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-15, 15:00
  3. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 20:23
  4. Панел за JVC KD-LH911
    От novev във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-11, 17:59
  5. Отговори: 3
    Последно: 08-10-10, 09:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе