Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на електрически верижен трион

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #1

    Избор на електрически верижен трион

    Здравейте съфорумци.
    .
    Поставен съм пред дилемата, кой от трите електрически верижни триона да избера?!

    1. STIHL MSE 141 35 см, верига - 249,85 лв. 1400 вата

    https://alpe.bg/bg-product-details-1049.html

    2. Makita UC3541A - 231,24лв. 1800вата

    https://alpe.bg/bg-product-details-292.html

    3. Hitachi CS 35SB - 259лв. 1900вата

    https://www.argo-market.com/Products/Details/1062

    Няма да ползвам резачката за рязане на дърва за отопление.
    За целта имам моторна
    Husqvarna 365 Special

    Предстои ми ремонт на покрив и ще ми се налага да прерязвам, да пасвам греди, а и клон в градината от някое дърво да отрежа.
    Ей такива по-дребни операции, за които е неоправдана голямата и тежка бензинова.
    Предвид операциите, за които мисля да я ползвам, смятам, че мощността не е единствен критерий, по който да избирам.
    Бях се засилил да купувам Щил-а, но ме отказа цената на зъбното колело, което се чупи при претоварване.
    Цената му е около 50 лв.
    Машината ми хареса, има си всичко.
    Компактна, с плавен старт, защита против прегряване, защита при обратен удар, спирачка на веригата, прозорче за маслото.
    Вероятността да счупя колелото е малко вероятна, но никой от нищо не е застрахован, а цената му е неприятна.
    Ще хване някой друг машината и ситуацията може да се окаже коренно различна.
    Та ще се радвам, ако се включите с мнения и коментари, за което Ви благодаря предварително.





  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #2

    Отговор: Избор на електрически верижен трион

    Ползвам подобна Макита от 7 години, съседа върл фен на Bosch, смени два и сега е с некъв друг Еуро боклук. Ако ще е ел. двигателя японците са ненадминати.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Избор на електрически верижен трион

    От трите Макита-та.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Избор на електрически верижен трион

    миналото лято правих "реконструкция" на градината на вилата, включваща тотално сваляне на десетина ОГРОМНИ дървета
    при операцията взеха участие 3 машини (в последствие и четвърта)

    участник номер 1 - дърт McCulloch
    гълта двойно масло, загрява бавно, реже безотказно (първо плюеше веригата заради разхлабена гайка, след натаманяване си дойде на мястото)

    участник номер 2 - дърто Нещо-си, не помня марката, червена машинка, вероятно Ferotools, Raider или нещо от рода
    гълта нормално масло, загрява по-бързо, реже безотказно

    участник номер 3 - Bosch на около 5 години
    гълта нормално масло, почти не загрява, реже безотказно

    "загрява" да се чете като "2-3 часа нонстоп рязане на клони + рязане на ствол на трупи по около метър + дънер близо до земята"

    първите 2 са на баща ми, но понеже синовете винаги са калпазани, ми ги даде с такава неохота, че ги ползвах съответно по 1 ден всеки от тях (т.е. по 5-6 часа рязане) и му ги върнах вечерта на втория

    такаааа.... Участник номер 4 се появи, след като Участник номер 3 просто не пожела да тръгне, СЛЕД като си бе почивал >1 час след работна сесия от ПО-МАЛКО от 2 часа, т.е. МНОГО по-малко от дъртите ветерани
    сервизът на Bosch ме уведомиха, че е нещо по двигателя за 70-ина лева, но понеже фирмената практика била да се ремонтира "всичко или нищо", успяха да намерят проблеми за още около 130, т.е. съживяването щеше да е 200 лева (демек почти колкото нов)
    по тази причина направо купих някаква еднодневка за 89 или 99 лева с идеята, че довърша ли си офанзивата, после не ми дреме

    оказа се, че тази еднодневка реже като оса, не хаби повече от нормалното масло, не загрява, има си защита, спирачка и т.н., и след моята ЗВЕРСКА експлоатация, наряза 5 кубика дърва на съседа (ако не се лъжа за един ден, не съм бил там), като единственият проблем било затъпяването на веригата

    бях изненадан и очарован, и дори да замине по някаква идиотска причина (а те еднодневките така си заминават), гаранцията си е гаранция, така че най-песимистичният вариант 3*90лв за период 3*2 години определено ми е по-смислен, отколкото 1*250 лв за 1*2 години (или три...)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Избор на електрически верижен трион

    +1 за някоя евтинийка, особено щом ще е за такива леки работи.
    Преди повече от 8г. си купих един бензинов Райдер, до ден днешен работи като часовник и пали от първия път, наразял е над 100кубика дъбови дърва + друга работа, сменил съм му само веригата, че заводската е кашкавалена.
    Така че някое електрическо Райдърче за 100тина лева ще си върши идеално работата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    108
    #6

    Отговор: Избор на електрически верижен трион

    За да си доволен за цял живот, вземи си Stihl.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Електрически самобръсначки / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-23, 20:37
  2. Електрически щори
    От Gondoroto във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 17-10-20, 03:04
  3. Избор на електрически верижен трион - помощ!
    От GDRP-quit-31084 във форум Домашен майстор
    Отговори: 10
    Последно: 17-12-14, 17:32
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 20:03
  5. Електрически самобръсначки
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-02, 09:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе