Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Акумулаторна отверка-ремонт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #16

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от ciril111 Виж публикацията
    … Че си помислих че ако и заменя повредената част ще поработи още докато се скапе.
    Приеми, че вече се е „скапала” и си купи нова.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #17

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Приеми, че вече се е „скапала” и си купи нова.
    ... и не я давай на военни .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #18

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Забий една отверка между средния и левият извод на транзистора както са на снимката.
    Гледай да не я опираш никъде другаде.
    Ако врътне бързо има смисъл да се смени транзистора.
    Ако не врътне, не е само той причината!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #19

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Да върти точно както предположи.



    .... и не я давай на военни .
    Не няма въпреки че аз нямам нищо против военните.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #20

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Забий една отверка между средния и левият извод на транзистора както са на снимката.
    Гледай да не я опираш никъде другаде.
    Ако врътне бързо има смисъл да се смени транзистора.
    Ако не врътне, не е само той причината!
    Kакво може да му станало на транзистора че да върти бавно? Тия MOSFET- и обикновено или са здрави или пробили. По скоро нещо с PWM управлението му бих предположил че не е наред.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #21

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Има ли някой да оправи заглавието?Просто ми боде очите като погледна "акОмулатурна".

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Има ли някой да оправи заглавието?Просто ми боде очите като погледна "акОмулатурна".
    ако знаеш с какво нетърпение чаках някой да помоли!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #23

    Отговор: Акумулаторна отверка-ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Kакво може да му станало на транзистора че да върти бавно? Тия MOSFET- и обикновено или са здрави или пробили. По скоро нещо с PWM управлението му бих предположил че не е наред.
    Не мога да отгатна какво точно е станало. Мъча се да измисля как от управлението ще грее.
    За да грее трябва върху него да се отлага мощност = Uds*Id.
    Върти бавно значи тока Id e малък, примерно <1А, значи напрежението Uds трябва да е голямо(сравнено с нормална работа).
    А то се оределя от Rds-on. Гледам графиката и при Ugs >=4V, Rds-on <= 0.015 ома => Uds <=0.015V - малко е, няма да грее.
    При Ugs <=3.5V графиката отива в небесата - не е дадено, гледам другата Ugs / Id - там е по-гадно, че и не се види момента на отпушване добре.
    При Ugs <=1,85V изобщо няма да се отпуши - няма ток, няма греене.
    Трябва да се подава точно Ugs =2-2,2V, за да има загряване. При по-високо Ugs, Rds намалява много и няма да грее.
    Да речем, че подаваме точно 2-2,2V ( да грее нарочно за да го изгорим - мисля, като китаец).
    Гледаме в графиката какво става при загряване " TJ = 175°C" - Id нараства 2-3 пъти при константно Uds, т.е. Rds намалява 2-3 пъти което намалява греенето 2-3 пъти. - мам.. му, трудно е да се изгори.
    При изправен транзистор и управление от 2-2,2V от тая графика следва, че колкото повече загрява транзистора, отверката ще върти по-бързо!
    Вярно, че тези разсъждения са за статичен режим, но няма да е много по-различно за динамичен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #24

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не мога да отгатна какво точно е станало. Мъча се да измисля как от управлението ще грее.
    ............Вярно, че тези разсъждения са за статичен режим, но няма да е много по-различно за динамичен.
    Аз предполагам че много от детайлите са заменени с ниско качествени и от там идва проблемът.Просто не издържат както качествените такива.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ако знаеш с какво нетърпение чаках някой да помоли!
    Да направил съм грешка като съм написа неправилно заглавието.Но това което си написал ме върна в моите младини.Това ти го казвам на ухо.Преди много години се разказваше за една мома която имала навика да поправя правописните грешки в писмата на хората с червен химикал.Нищо лично.
    Този пост е редактиран от ciril111; 07-01-21 в 22:58.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    26
    #25

    Отговор: Акумулаторна отверка-ремонт

    Днес изпратих една такава за гаранция в лидл със същия проблем - върти бавно, по средата спира. Според мен проблемът е в копчето. Ползвал съм я 2-3 пъти точно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #26

    Отговор: Акомулаторна отверка-ремонт

    Koe точно те навежда на мисълта, че се разработват от Бош?
    Аз знам, че имат модели направени от Einhell и Grizzly. Дори на сайта на Grizzly има секция с резервни части за парксайд, батерии и т.н.
    Но напоследък и парксайд поолекнаха откъм качество. Брат ми върна една ударна бормашина Parkside Performance 20V дето бяха в големия куфар за 250лв.
    Първата степен (от 25) за навиване е толкова мощна, че не става за работа в дървесина с малки видии.
    За сравнение Макита 20V превърта същия винт чак на 6-7 степен. При блядовете в ютюб има доста сносни тестове, така че всеки преди да си похарчи парите може да разгледа. 12V Performance винтоверта, който още не са го пускали тук изпуши. Докато навиваше един дълъг винт излезе дим от отворите над ръкохватката. Италианеца донави винта с някакъв нонейм китаец. Теста го има с ютюб, като пишете Parkside ще намерите канала на италианеца.

    https://youtu.be/DjTA1uQqFCA?t=461

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    За тези които не знаят, "Parkside" се разработва и произвежда от BOSCH. Разликата е, че се използват по евтини материали (зелената серия). "Prformance" серията си е направо професионална, макар и да не я водят официално такава.
    Една година работих с Макита DHR241RFJ : https://www.onlinemashini.bg/perfora...makcase-/10654
    Когато пуснаха в LIDL този модел : https://maistorplus.com/blog/rabotil...ereniq-majstor си го закупих за 250лв.
    С чиста съвест мога да заявя че превъзхожда Макитата във всяко едно отношение!
    Този пост е редактиран от dwrbudr; 21-02-21 в 12:55.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Ремонт на телефон
    От 3Di във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 26-02-18, 08:10
  2. Ремонт на GSM
    От grgeorgiev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 13-08-16, 12:49
  3. Ремонт или нов
    От Kx във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 23-02-14, 22:36
  4. ремонт на рс
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-07-07, 16:27
  5. ATI - ремонт TV OUT
    От commguy_79 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-05, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе