Резултати от 1 до 4 от общо 4

Домофон - въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Домофон - въпрос

    Искам да ви питам нещо, надявам се да не стана за смях...
    Купих си домофон на варненската фирма Telekom. От най - обикновения модел, обаче имам много несериозни майстори и както повечето работи реших и него да се опитам да си сложа сам. Само че бъкел не разбирам, нямам и никаква слаботокова техника, пък и да имах... Кел файда.
    Пък и в момента съм малко финансово затормозен, а техниците ми поискаха някакви баснословни суми за свързването на домофона, които надвишават стойността му...
    Та въпросът ми е дали ще можете да ми помогнете да го свържа.
    Тук ви давам инструкциите за свързване, от които нищо не разбирам.
    http://i5.photobucket.com/albums/y15...o/S3700040.jpg
    А тук е картинката на чарковете на домофона.
    http://i5.photobucket.com/albums/y15...o/S3700043.jpg
    Понеже не е идеална, изреждам абревиатурите от долния ред над болтчетата.
    zum* s m gnd sw1 sw
    На sw 1 нямаше болтче от самото начало - не е ясно защо, но в упътването пише, че св1 е в зависимост от модела на домофона.
    Тук идва и най - идиотската част.
    От стената стърчат 6 жички, за които мога да кажа само, че са черна, синя и кафява, отделени в две тройки, като едната тройка е на възелче, другата свободна - вероятно тази, която е вързана е входящата за домофона или нещо такова.
    Ако това може да е от полза:
    Изглежда, че домофонът и звънецът на вратата са в една верига, защото звънецът, свързан самостоятелно, не работи. За звънеца има само две кабелчета, еднакви по цвят с тези на домофона, като едното е черно, а другото - синьо.
    Благодаря ви предварително. Съжалявам за вероятно доста глупавия пост. Ако имате някакви идеи, ще ви бъда благодарен.

  2.  
     
  3. SV
    SV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    11
    #2

    Re: Домофон - въпрос

    s-синьо,м-черно,gnd-кафяво,sw2-другото синьо,другите не ми ги варзаха не знам защо

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Re: Домофон - въпрос

    Здрасти, мерси за бързия отговор.
    Пробвах по този начин. Стигнах до едно - вратата долу се отваря. Но звънецът не звъни, а глас по домофона не се чува.
    За всеки случай мисля да ги обърна, да видим дали нещо ще се промени.
    Иначе че веригата е затворена съдя само по едно: при отворен домофон и натискане на звънеца в слушалката на домофона се чува леко пукане, но оригиналният звънец не звъни. Иначе с батерии си звъни нормално и доста силно....
    Ако има още някоя идея, ще съм благодарен.
    По-здрави!

    ПП. Току - що пробвах. Веригата, вързана на "контра" дава връзка само за разговор; звънецът отново не звъни и отварянето на вратата изчезна...

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    1
    #4

    Отговор: Домофон - въпрос

    Здравейте, осъзнавам. че поста е доста стар, над 15 години, но в момента си блъскам с подобно затруднение. Помните ли как решихте въпроса, а трябва ли звънеца да е свързан с домофона?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за домофон
    От FearMe във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-03-09, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе