Резултати от 1 до 11 от общо 11

Велоергометър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #1

    Велоергометър

    Заглеждам се по велоергометър, но се чудя дали да купя такъв от 400 или тези от по 250 китайските.
    има ли голяма разлика и къде е ако има? за вкъщи ми трябва, ще го "търкаляме" с жената.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Велоергометър

    Вземай си един Кетлер от най евтиния модел и си свиркай. Не си купувай от тези китайските.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #3

    Re: Велоергометър

    Аз взех на жената един Кетлер от МЕТРО беше на промоция за около 360лв и за сега е перфектен, няма грешка.
    Ако си от София и ти се обикаля на околовръстното до Симеоновско шосе има един много голям магазин за фитнес уреди, там има много голям избор и много добро обслужване имат си консултанти които ще ти обяснят всичко ще те насочът към най-правилния избор.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Велоергометър

    А най-добре два велосипеда за по 150 - 200 лв. Общуването с природата и удоволствието от движението не може да ти го даде нито един велоергометър, па бил той и най-скъпия.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    64
    #5

    Re: Велоергометър

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Заглеждам се по велоергометър.......
    Бих ти препоръчал крос-тренажор, вместо велоергометър. С него натоварваш почти всички мускулни групи.

    Ако си сигурен , че ще го ползвате ежедневно, забрави за китайските. Ще си дадеш парите на вятъра и след 5-6 месеца дилемата ще е кой Кетлер да избереш. Това е от личен опит. Обикновено бягам , доколкото мога от китайската стока, но този път се издокарах.
    От друга страна , мои познати купиха Кетлер , но фитнес ентусиазма им мина за не повече от месец, така че прецени сам дали си убеден да дадеш повече пари.

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    А най-добре два велосипеда за по 150 - 200 лв. ....
    Подкрепям напълно, но какво правим през немалка част от годината, когато времето не е подходящо за велосипед. Отделно , че карането на велосипед в градски условия си е екстремен спорт.


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #6

    Re: Велоергометър

    И аз съ за крос тренажора по добър варянт е купих такъв от метро за 350лв китаец е вече три месеца го ползваме с жената всеки ден за сега държи. Защото и аз ги мразя китайските стоки но кетлера в метро и той беше китайски.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #7

    Re: Велоергометър

    Кростренажора е по-доброто, но според мен има повече какво да му се развали и не бих избрал китайски, а другите са вече скъпички.Велоергометър китаец бих рискувал, точно поради причината, че незнам дали ще го ползваме повече от 3-4 месеца.Пробвал съм на техноджим велоергометрите /във фитнес/ , всякакви, много са добри, но разликата е само в това, че "китайците" са предназначени за домашна употреба и няма да издържат на активното ползване в един фитнес. Гаранцията от 1г. ще ми е предостатъчна, ако пък беше на км. щеше да е вече супер

  10. SAGE
    Guest
    #8

    Re: Велоергометър

    През ноември 2005 си купих от МЕТРО кростренажор (BP-308 - китайски - цена около 380лв.) и само след месец (при не много интензивно използване) му се откачи ремъка.
    След като го закачих той пак се откачи след няколко дни. Оказа се, че двете колела, на които е закачен ремъка, не са в една равнина и при всяко използване той(ремъка ) се измества по малко, докато се изхлузи. Хубавото е, че има възможност за настройка на едното колело (чрез едни обтегачи) и мисля, че след поредния ремонт се справих и от тогава нямам проблеми.
    Друго, което не ми харесва при този уред е, че повечето триещи се части не са на лагери а с втулки и грес, но мисля че са така и при Кетлер-а, който беше изложен в МЕТРО.

  11. sev
    sev е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    31
    #9

    Re: Велоергометър

    Цитат Първоначално публикувано от batco
    Аз взех на жената един Кетлер от МЕТРО беше на промоция за около 360лв и за сега е перфектен, няма грешка.
    имаме същия от 4 месеца
    засега без проблеми

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #10

    Re: Велоергометър

    ползвал съм 2 години велоергометър кетлер ,мисля че цената беше 380 лв, сега имам китаиски не е толкова удобна седалката .вземи кетлера няма да съжаляваш

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #11

    Re: Велоергометър

    във фирмата си спретнахме един фитнес ... малко уреди на tehnogym, някакъв комбинират старичък кетлер (с 4 места за натоварване) . и крос тренажор Tunturi (не съм чувал марката ..така пише на него)..
    По мое мнение след 2-3 седмици вече.. техножим , макар и полупрофисионална серия да сме взели ,отсякъде са доста по-пипнати от кетлера(той пък е по-стар и може и затова дае ) , кростренажора засега работи без забележки - има разни различни режими на натоварване, вкл. и ръчни, някакъв безжичен датчик за пулс, 32 степени му е натоварването...
    Велоергометър не сме взели и май добре сме направили, защото кростренажора като натоварване е много по-добър и натоварва много повече мускулни групи вкл. и при основната цел - намаляне на теглото е по-добър...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за велоергометър
    От cipollini във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-10, 12:15
  2. Отговори: 3
    Последно: 19-09-07, 12:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе