Резултати от 1 до 7 от общо 7

Автоаларма К-9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #1

    Автоаларма К-9

    Един приятел си купи кола на старо с аларма.Но след известно време дистанционното и алармата не се намират и сега е неизползваема.Някои има или идея как се програмира и има ли различни модели на този вид аларми.Ако има някой книжка или нещо такова.Знам как се програмира joi,sun, и една две български но тази.. Ако можете помогайте ще съм ви благодарен

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Автоаларма К-9

    Идея си нямам каква е тази аларма. Аз такъв проблем съм го оправял като отворя дистанционното развъртя променливия кондензатор докато почне да хваша алармата. Незнам дали всичко дистанционни са с такова устройство. Ако това не-помогне алармата явно има сериозна повреда. Една стара аларма постоянно ми се разстройва и така я нагласям. Преди да почнеш да въртиш отбележи с едим молив положението, като драснеп една чертичка на подвижната и неподвижната част на кондензатора. После леко завърташ и пробваш дали аламарат се включва и изключва.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #4

    Re: Автоаларма К-9

    Алармата е к-9-5 atv и дистанционото е с два бутона.Не знам дали с въртене на кондензатора ще стане или трябва да се програмира.Чудя се да не я прецакам съвсем

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #5

    Re: Автоаларма К-9

    Днес си намерих ръководство на потребителя,но не можах да вляза в режим програмиране....Утре ще се пробвам пак

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Автоаларма К-9

    Пробвай с кондензатора. Нищо не губиш. Само си отбе;ежи първоначалното положение за да можеш да го върнеш ако не се поли нищо. То тогава явно имаш сериозна повреда и ще е по добре да си вземеш нова аларма. По прицип ако си изтървавал дистанционното е нормално да се размести. На мен ми се е случвало. Две аларми съм ги оправят по този начин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #7

    Re: Автоаларма К-9

    Вече алармата си влиза в режим програмиране и чака дистанционото ,но то явно не излъчва на опр.честота.Но за съжаление приятеля ми е ходил при някои "алармаджия"които се мъчил нещо и не можал да се справи след което казал че не става.А с кондензатора пробвах но не се получава-или е въртян от някой преди мен и то доста,или има друг проблем дистанционното.Аз пробвах леко на ляво и леко на дясно да го завъртя но не се получава.С осцилоскоп може ли да се настрои на честотата на базата?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоаларма VIPER 500HF, моля за съдействие.
    От laptop7788 във форум Автомобили
    Отговори: 5
    Последно: 01-04-14, 19:27
  2. Автоаларма Maxshield 3F
    От Riki888 във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-06-07, 12:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе