Резултати от 1 до 12 от общо 12

Препоръчайте ми прахосмукачка?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #1

    Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Здравейте, трябва да си купувам нова прахосмукачка.
    Гледам на новите пише разни неща за водни филтри, HEPA филтри, ватове засмукваща мощност и т.н.
    Препоръчайте ми някоя добра прахосмукачка на разумна цена тъй като не съм много наясно?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    До колко пари?И какво ще чистиш?Искаш ли водно чистене?Иначе много хубава и аз продавам ама няма да ти хареса цената която е за много хубава прахосмукачка.Мога да отбия малко от цената като на съфорумец и мога да ти я доставя до всеки по-голям град.Въпроса е колко пари ти се дават и какво очакваш.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    AEG Vampyr CE ползвам аз. Отлепя балатума. За домашно ползване друга няма да си купя.

  5. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #4

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    И аз в скоро време ще си взимам такова "чудо". Бях убеден, че ще е твърдо с воден филтър, защото знаем, че другите (колкото и да и е финен филтъра) връщат на-фините частици прах обратно в стаята. Обаче наскоро разбрах, че и тези с водата си имат "подмолни камъни". Те пък връщат вода, но омесени с бактерии изсмукани от пода, а това е идеалната среда за развитието им. Сега доколко е вярно последното ми се ще да разбера и дали ако е вярно все пак има прахосмукачки, които редуцират този ефект.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Най-добре отиди в магазина за техника който и да е той техно.... разгледай ги и си вземи която ти допадне. Аз си взех една ЛГ за 70лв и вече две години си работи като се използва по 1-2 пъти в седмицата за 40 квадрата

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Цитат Първоначално публикувано от lrn
    И аз в скоро време ще си взимам такова "чудо". Бях убеден, че ще е твърдо с воден филтър, защото знаем, че другите (колкото и да и е финен филтъра) връщат на-фините частици прах обратно в стаята. Обаче наскоро разбрах, че и тези с водата си имат "подмолни камъни". Те пък връщат вода, но омесени с бактерии изсмукани от пода, а това е идеалната среда за развитието им. Сега доколко е вярно последното ми се ще да разбера и дали ако е вярно все пак има прахосмукачки, които редуцират този ефект.
    И водния филтър не задържа всичко на 100%. Даже е с по-лоши характеристики и затова винаги след водния филтър си има и въздушен. Предимствата на водните е в това, че нямаш торбичка. Имай предвид, че е по удобно обикновенна прахосмукачка с еднократни торбички. Не случайно водните немогат да заменят обикновените с торбичка. Освен това след случене с водна трябва да измиеш съда с водата. ако ти е необходимо свръх мощна прахосмукачка вземиси такава с циклон. Водната пък няма консумативи. По точно има за въздушния филтър, ако го има.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Като чета колко сте педантични все едно имате операционна зала у дома.

  10. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #8

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Като чета колко сте педантични все едно имате операционна зала у дома.
    А бе не е баш така. Въпроса е да се информираме , кое е по-добро. Плюсове и минуси, цени и т.н. Това мисля са принципни въпроси. Така стимулираме (уж) качественото производство.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #9

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    ето ви и друга тема за прахосмукачки http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27552.0.html

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #10

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Какво ще кажете за този модел - http://www.tehnomag.net/eshop.php?bo...1&promo=&id=18
    има комбиниран воден и HEPA филтър?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Малка и е всмукателната мощност. Иначе е яка прахосмукачка за много пари.

  14.  
     
  15. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #12

    Re: Препоръчайте ми прахосмукачка?

    Наште си купиха наскоро такава. Много са доволни. Понеже не бяха ползвали такава с воден филтър, малко им се промени маниера на работа. Не е удобно да почистиш само коридора примерно, щото трябва след това да се хвърли мръсната вода и да се изплакне контейнера. Съответно трябва да имаш удобно място къде да го "проснеш" да изсъхне (контейнера и разните му гъби и филтри вътре). Но тези неудобства си струват, като се има предвид ще не ти връща най-финия прахоляк обратно. За прахосмукачката какво мога да кажа. Стабилно е направена и е помислено за детайлите - "анджекламите" са си вътре, мотора се охлажда с отделен кръг, дръжката е телескопична и е метална. Немога да преценя като параметри каква и е смукателната мощност, обаче смуче доста "яко" на най-високата степен (4 степени) - майка ми я използва гледам само на най-високата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 08-01-15, 21:21
  2. проблем с прахосмукачка
    От barezi86 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 21-05-12, 00:59
  3. Проблем с прахосмукачка
    От alpha_beta във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-09, 20:03
  4. Прахосмукачка AEG или Zelmer ?
    От isho във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-08, 14:58
  5. Прахосмукачка. Препоръка.
    От bk във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 13
    Последно: 11-12-05, 00:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе