Резултати от 1 до 15 от общо 15

Къде е кашонът?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #1

    Къде е кашонът?

    Интересна работа. Вчера харесах съдомиялна AEG в Техномаркет, оказа се, че всички единици от този модел, във всичките им магазини, с изключение на един във Варна са мостри. Не исках мостра и днес в Технополис се оказаха три бройки на склад от същата съдомиялна. Всичко ок, разбрахме се за доставка следобеда, изрично предупредих, че не искам мостра. Докарали са съдомиялната, аз бях на работа, като се върнах - кашон няма. Няколко стиропора и найлон. Обадих се в магазина, казаха - "ми не всички уреди са с кашони - някои са, други не"??? Не за пръв път купувам уред, досега не се е случвало. Викам си, ще продължа да питам - на един етикет на найлона пишеше "вносител - Видеолукс" и телефон. Звъннах, казаха че ще ме свържат с началник склада, обясних работата - той първо казва - сигурно са донесли мостра. Аз обаче продължих да обяснявам и казах откъде съм я купил, тогава началник склада ми каза същото, което чух и от магазина - някои уреди били с кашони, други не. Затворих, полу-успокоен, но нещо ме човъркна - що за фирма е Видеолукс - погледнах в интернет - ми това било Технополис! Че какво друго да каже...

    Все пак е странно. Така ли ги слагат в контейнерите от Италия до България? Че и в камиони да ги докарват или влакове или един господ знае с какво? Освен това - няма ли някакви изисквания за опаковките?

    Така или иначе - изводите от днешния ден са няколко. Първо - големите вериги магазини за техника нямат клиенти. Че как иначе един продукт, обявен в Техномаркет за "най-продаван" ще има само мостри? При това зареден много добре в цялата страна, а не в два - три магазина. Другото - двама представители на Технополис ми заявиха, че много от бялата им техника е без кашони. Дори този от магазина ме покани да отида в склада им и да се убедя сам. Ами сигурно е така, щом казва, но ако е така - още по-зле, според мен. Щото явно вече не става въпрос за единични бройки.

    Та, къде е кашонът? Ако някой има идея, моля споделете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #2

    Re:Къде е кашонът?

    Опаковката може да се е състояла от горна и долна стиропорена черупка и профили по ръбовете, притиснати здраво към уреда от термосвиваемо прозрачно фолио. Все повече уреди се транспортират така. Купувал съм електролукс с такава опаковка, а те са братче на AEG
    Това не означава, че не може да е мостра.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Къде е кашонът?

    Аз си купих съдомияна от Метро марка Индезит. Беше много добре опакована в кашон дебел мжеби 3 сантиметра. Много мен какефи опаковката. По принцип има опаковки без кашон с найлони и дъски няколко дъски за якост, но това пак си е фабрична опаковка и си ли чи отдалече. В техномаркет първо ти показват уреда как в опакван, дори може да се изпробва и тогава ти го докарват. От Технополис не съм купувал едра бяла техника поради високите им цени. Само един аспиратор който си го докарах с колата. По принцип няма нищо ненормално да ти пробутат мостра, но трябва да е на по-ниска цена.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Къде е кашонът?

    Колегата е прав,голяма част от уредите -бяла техника и вграждането идват така.стиропор от горе и отдолу и термосвиваемо прозрачно фолио.Някои имат и по един картон най отгоре и отдолу на който са залепени етикетите,но кашон няма.Щом си намерил телефон значи цялата опаковка е била при теб.Ако е била мостра тоя наилон ,щеше да е заменен със стреч фолио.Така ,че се успокои бе човек.Важното е да не е ползвана.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #5

    Re:Къде е кашонът?

    Моята пералня Индезит дойде така с найлон и няколко стериопора.Не вярвам да е била мостра.Все щеше да личи,ако е пипана.

  7. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #6

    Re:Къде е кашонът?

    Благодаря ви!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #7

    Re:Къде е кашонът?

    AEG в целофан...хм!
    Човек дава толкова пари и накрая си получава стоката увита в целофан.На мен лично ми е много странно!
    Учудвам се, как може една толкова реномирана компания да процедира по такъв начин...а кой знае, компанията може и въобще да не знае за този проблем!Моята е Беко, но си дойде със стиропор, увита в найлон и кашон.

    Защо не вземеш да драснеш един ред на и-мейла на компанията и да споделиш проблема си?

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    AEG в целофан...хм!
    Човек дава толкова пари и накрая си получава стоката увита в целофан.На мен лично ми е много странно!
    Учудвам се, как може една толкова реномирана компания да процедира по такъв начин...а кой знае, компанията може и въобще да не знае за този проблем!Моята е Беко, но си дойде със стиропор, увита в найлон и кашон.

    Защо не вземеш да драснеш един ред на и-мейла на компанията и да споделиш проблема си?
    Смешни ставате с тоя проблем вече.Точно големите компании се стремят към намаляване на хартията и велпапе в опаковките и използване на рециклирани материали.В краина сметка ти купуваш продукта им а не опаковката.Помоли в някоя от веригите да погледнеш в склада бялата техника как е опакована щом имаш съмнения.Това не важи за Беко,Нео и разните темподобни.Колко перални си виждал в кашон?Само твоята сигурно или и на комшията.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #9

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от CP
    ....... изрично предупредих, че не искам мостра.
    Да не искаш мострен телевизор донякъде го разбирам, но да не искаш мострена пералня. Нали не смяташ, че някой си е прал мръсните чорапи докато е била изложена. И като толкова искаш да не бъде мострената що не остана да видиш какво ще ти натоварят че да не се вкарваш после във филма?
    При хилядите марки и модели и при изкарването на нов модел на всеки 6 месеца дори фирми като технотата не мога да си позволят повече от 1-2 бр.

  12. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #10

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Защо не вземеш да драснеш един ред на и-мейла на компанията и да споделиш проблема си?
    Ами аз направо се канех да звъня в завода в Италия, където се предполага че е произведена, но горните мнения ме успокоиха и вчера я монтирах. Действително самата съдомиялна не изглежда като да е мостра, но пък и аз как ли мога да преценя съвсем? Интересно, човекът от фирмата за кухни, който дойде да я монтира каза, че това било нормално да ги траснпортират така - сглобявали ги на някакви кораби!! Ей това вече ме уби :-)

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Колко перални си виждал в кашон?Само твоята сигурно или и на комшията.
    Виждал съм в кашон, моята AEG, обаче тя беше произведена в Германия. Както и всички други уреди, които съм купувал досега, затова се зачудих.

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Да не искаш мострен телевизор донякъде го разбирам, но да не искаш мострена пералня. Нали не смяташ, че някой си е прал мръсните чорапи докато е била изложена. И като толкова искаш да не бъде мострената що не остана да видиш какво ще ти натоварят че да не се вкарваш после във филма?
    При хилядите марки и модели и при изкарването на нов модел на всеки 6 месеца дори фирми като технотата не мога да си позволят повече от 1-2 бр.
    Става въпрос за съдомиялна, не за пералня. Какви 6 месеца? Доста от моделите, които се предлагат при тези уреди са или от 2008 или от 2009г. Какво пречи мостра да е седяла 1 година и да е отваряна безброй пъти? Защо не погледнеш вратичките на някои от мострите в какво състояние са? Филм не виждам, а стадо овце, което за съжаление представляваме и всеки вика майната му, защото няма или време или идея как да си търси правата, включително и аз. Докато някога, когато е дал повече пари си каже - е, тоя път да взема да питам поне. Досега веднъж съм го правил само, когато купихме датски обувки на дъщеря ми, тогава беше на три години и на които след две седмици им се изтъркаха подметките - когато ги върнахме в магазина, продавачката едва не се изсмя - детето така ходило! Тогава написах един имейл до централата, оттам свиха представителя за България и когато отидохме да ги сменим дори забравиха да си поискат стария чифт! Но разбира се, в повечето случаи си минаваме метър.

    А защо не съм искал да ми я покажат? Въобще не съм предполагал, че няма да е в кашон, пък и на една съдомиялна какво да й изпробвам в магазина?

    Тук мнения изказаха хора, по начин, който ми помогна да се ориентирам, повярвах им и им благодарих, затова повече няма се разправям по този въпрос.

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #11

    Re:Къде е кашонът?

    Практиката в ТМ е да ти извадят уреда,да го отворят пред теб да си го огледаш ,че няма транспортни или други дефекти,попълват серийния номер на гаранцията която в повечето случаи е в самия уред,опаковат и транспортират.Учудва ме факта че ТП въобще не са ти показали уреда които купуваш.В случая можеш да им го върнеш понеже нямат свидетел които да каже,че уреда е отворен пред теб и е бил без забележки.Тази операция се прави понеже има случаи клиент да си удари уреда при качване и да твърди че е станало при тяхната доставка от магазина или преди това.Тоест продават му уред за които той няма вина че е ударен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #12

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Смешни ставате с тоя проблем вече.Точно големите компании се стремят към намаляване на хартията и велпапе в опаковките и използване на рециклирани материали.В краина сметка ти копуваш продукта им а не опаковката.Помоли в някоя от веригите да погледнеш в склада бялата техника как е опакована щом имаш съмнения.Това не важи за Беко,Нео и разните темподобни.Колко перални си виждал в кашон?Само твоята сигурно или и на комшията.
    Ти преди да даваш акъл се научи да пишеш на правилен български език, понеже такава дума: "копувам" - НЯМА !!!
    Всяка една техника се опакова в кашон! Ти кажи сега, каква техника си виждал да се получава в целофан от магазина?
    Един GSM да отиде да си закупи човек му го дават в кутия, а за друга техника да не говорим.За проблема на човека е много вероятно на нашите търговци да им идва по на сметка да пристигат стоките в целофан, вместо в кашон!

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от InternetZombie
    Ти преди да даваш акъл се научи да пишеш на правилен български език, понеже такава дума: "копувам" - НЯМА !!!
    Всяка една техника се опакова в кашон! Ти кажи сега, каква техника си виждал да се получава в целофан от магазина?
    Един GSM да отиде да си закупи човек му го дават в кутия, а за друга техника да не говорим.За проблема на човека е много вероятно на нашите търговци да им идва по на сметка да пристигат стоките в целофан, вместо в кашон!
    Случва се човек да допусне правописна грешка в бързината,оправена е.Сигурно не си ми на образованието.И кой говори за целофан освен теб .Като не разбираш не спами темата.За твое сведение съм в бранша и се занимавам с поръчките на тези стоки.Виждам тирове с техника всеки ден -и черна и бяла.И смея да твърдя,че няма нищо общо с гсм-и опаковките на повечето от бялата техника.Така,че сравнението ти е неудачно.Нищо лично колега.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #14

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Колегата е прав,голяма част от уредите -бяла техника и вграждането идват така.стиропор от горе и отдолу и термосвиваемо прозрачно фолио.Някои имат и по един картон най отгоре и отдолу на който са залепени етикетите,но кашон няма.Щом си намерил телефон значи цялата опаковка е била при теб.Ако е била мостра тоя наилон ,щеше да е заменен със стреч фолио.Така ,че се успокои бе човек.Важното е да не е ползвана.
    И аз си взех нова пералня Electrolux от Техномаркет и беше опакована по този начин.И съм сигурен че не беше мостра, защото я извадиха директно от склада и я белязах докато попълваха картата.После пристигна същата на адреса.

  18. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #15

    Re:Къде е кашонът?

    Цитат Първоначално публикувано от CP
    Филм не виждам, а стадо овце, което за съжаление представляваме и всеки вика майната му, защото няма или време или идея как да си търси правата, включително и аз. Докато някога, когато е дал повече пари си каже - е, тоя път да взема да питам поне. Досега веднъж съм го правил само, когато купихме датски обувки на дъщеря ми, тогава беше на три години и на които след две седмици им се изтъркаха подметките - когато ги върнахме в магазина, продавачката едва не се изсмя - детето така ходило! Тогава написах един имейл до централата, оттам свиха представителя за България и когато отидохме да ги сменим дори забравиха да си поискат стария чифт! Но разбира се, в повечето случаи си минаваме метър.
    Това е много вярно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Old Holborn - има ли и къде?
    От viessman във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-10, 16:03
  2. Сертификат А+ ... къде?
    От DEYDOD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-07, 10:07
  3. От къде е SMS-a
    От NaskoK във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-05, 06:57
  4. Алф? От къде???
    От MetalMilitia във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-03, 09:45
  5. Къде да научим за лин
    От RoBinHood във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 20-08-03, 02:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе