Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Машинка за подстригване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    Машинка за подстригване

    Здравейте, мисля да си купувам машинка за подстригване.

    Нямам си и на идея обаче какво да търся като марка и функции, а и колко пари да отделя за прилична машинка. Ако някой има опит, нека сподели.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Машинка за подстригване

    И аз не съм компетентен по-въпроса , но ако имаш познат , близък , приятел фризьор/стилист го питай какво ползва като техника ! Не е нужно да си купуваш професионална машинка , но поне ще ти каже какво се ползва в бранша ! Аз лично съм виждал с кабел и без / акумулаторни / , но не съм разпитвал колко са надеждни !

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    54
    #3

    Re:Машинка за подстригване

    Майка ми е фризьор и ходехме до Пловдив за да купуваме специално професионална. Ауу и с акумулаторна батерия. Е батерията издъхна след 3 месеца, а машинката почна да дъвче плюе и дрънчи.
    Аз си купих за три пъти по-малко пари някаква Trisa на прИмоция от БИЛЛА и две години подстригвам семейството.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #4

    Re:Машинка за подстригване

    Е, не става дума въобще за професионална, гледам по сайтовете, че вървят между 20 и 50 лв. Ама нищо не знам тук коя марка е по-качествена и какви екстри са полезни. Искам просто да си махам косата, възможно най-късо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #5

    Re:Машинка за подстригване

    Подстригвам се сам от 10-ина години и съм сменил 5-6 машинки. Досега съм най-доволен от последната - Philips QC 5010. Предишните бяха по-евтини - между 10 и 20 лв. и винаги имаха недомислици. Дори и да не вземеш тази, моят съвет е:
    - да е без батерия - няма смисъл от нея, на батерия можеш да си подстрижеш гърба примерно, мощността не е достатъчна за гъста коса и никога няма да я ползваш.
    - да няма "Регулиране височината на ножовете" - една малка ръчка отстрани на ножовете, с която можеш да променяш разположението им един спрямо друг. Абсолютно безсмислено за войнишка прическа, а е още един източник на проблеми.
    - да има "Самозаточващи се ножове" - пести време и не се омазваш с масло, без което иначе не можеш.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re:Машинка за подстригване

    @dmitankin - не съм съгласен. Всъщност аз нямам широк поглед върху тези техники защото имах удоволствието да си закупя единствената такава в далечната 1996г. Philips Definition 60. Толкова е стара, че не можах да намеря изображение в нета. С две АА батерии, пръстен за регулиране на височината От тогава - 15 години я ползвам постоянно и ежеседмично. Пуснал съм едноседмична брада и решавам да се обръсна - за да не затлача ножчетата на гилета се минавам по лицето с нея преди това. Така остава 0.5мм някъде за класическо бръснене. Постригването е без проблеми с нея, ножчетата са сякаш сега е излязла от магазина. Разбира се косата ми е права и принципно не е проблем за която и да е машина, виж на къдрава не е изпробвана дали ще държи на оплитането. Нито е смазвана нито каквото и да е било. Зареждам батериите, пъхам ги в нея и е готова да постриже каквото и попадне пред погледа. Няма такова животно на пазара вече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #7

    Re:Машинка за подстригване

    Това с пръстена са го измислили много добре - и сегашните са така. Колкото до батериите - може би проблемът е в моята коса. Права е (твоята на аватара ми се чини, че е къдрава), ама на нея са се мъчили и кварталните фризьори с техните "професионални" машинки. Буги Барабата на батерии не мож го подстрига посмъртно.
    Поне на Philips като гледам предложенията, повечето са с вградена батерия без опция за работа директно от мрежата. След 1-2 години, като се скапе тая батерия си е занимавка да я сменяш, а и пари струва. Затова, ops5, ако няма да се стрижеш на полето, си вземи без батерия. Кабелът на моята е дълъг и тънък. Трансформаторът е при щепсела, като на зарядно за телефон, и самата машинка е много лека.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:Машинка за подстригване

    ops5, аз имам REMINGTON HC-5550 и за близо два месеца ползване, съм много доволен в сравнение с предишната Супериор от Кауфланд за 15лв. (дрънчеше, скубеше, батерията издържаше максимум 10мин. и с 2 думи не подстригваше ). Ремингтъна съм го зареждал веднъж и съм го ползвал общо два пъти за подстригване на къса коса и 5-6 пъти за бръснене на къса брада за по 5 до 10мин. Тиха е и не се затруднява при подстригване, има 2 скорости, с 3 гребена-приставки, почистването и е много бързо и лесно и се мие под течаща вода.
    Единственото, което не ми хареса е, че пише "Работа на кабел или батерии", но след като се изтощи заводския заряд и включих кабела за зареждане, не искаше да работи със зарядното. Тръгва, но трябва малко да се е заредил и след малко пак спира, защото няма достатъчно заряд за продължителна работа. Май трябва да се изчака известно време, за да се "понапълни" батерията.
    НС-5ххх серията е нов модел и е с 3г. гаранция. Успех в избора

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Re:Машинка за подстригване

    Трите най-добри марки в производството на машинки за подстригване
    http://www.philips.bg/c/grooming-kit...at/#tabState=0 /на сайта има филтри за избора/
    http://remington.bg/catalog/mashinki-za-podstrigvane
    http://www.braun.com/ru/male-groomin...er-models.html

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #10

    Re:Машинка за подстригване

    Май ще е Филипс, ще се съобразя с препоръките за екстрите, най-вече за батерията ( че не е нужна ) и за самонаточващите ножчета.

    Сега въпроса е дали да пратя жената и да й кажа коя да ми подари или аз да отивам и да си избирам.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #11

    Re:Машинка за подстригване

    На кой модел се спря
    http://www.technomarket.bg/browse/220

    Според мен е по-добре ти да отидеш да си я вземеш-може да си харесаш и нещо друго на място

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #12

    Re:Машинка за подстригване

    От една година ползвам philips QC5002/00 без батерии, адаптера е на щепсела и има дълъг тънък кабел. Много съм доволен. Не скубе, не дъвче,а масло не съм и слагал никога. Жената подстригва хлапето и една камара приятели и още не е издъхнала. Егати кучето! Явно тия от PHILIPS разбират от такава техника.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #13

    Re:Машинка за подстригване

    Сега ми пуснаха муха и за Рувента. Те си имат и друга качествена техника. Ще чакам познати да се върнат от морето да ми покажат тяхната каква е.

    Но покрай Рувента се сетих, че ми се ще да подстригва от 0 мм, а масово моделите, които се предлагат подстригват от 3 мм. Колега ми каза, че на Илиянци има машинки, които подстригват от 0 мм, че и само по 20 лв. Ама нещо не ми се ще от Илиянци да вземам някаква куча марка.

    Гледам сега този модел QC5002/00, но явно е стар, няма инфо за него и само в Пловидив го има.

    http://www.technomarket.bg/products/...ilips-qc-5120. Това е добре - подстригва от 1 мм, но какви са ножчетата, не се знае. Има го и в София. ще го видя и ако ми хареса може и да не чакам Рувентата.

    При всички положения, какъвто и да е модел, ще споделя впечатленията си.


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #14

    Re:Машинка за подстригване

    Поръчах си на Рувента един модел. До два-три дни ще е при мен. Ще го използвам веднага и ще споделя .


    Да се похваля :

    http://www.technomarket.bg/products/...enta-tn-1110f0

    Пушка е. Използвал съм я само веднъж - преди малко . Но е точно това, което исках. Обясниха ми, че тази тължина 3-18 мм е с гребените. Иначе без тях си подстригва на 0 мм.

    Благодаря на всички за коментарите. Това, което разбрах оттук и от други места - три са марките за машинки за подстригване - Филипс, Рувента и Ремингтън. Дано темата е била полезна и на други освен на мен.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re:Машинка за подстригване

    Днес взех REMINGTON HC 5015 цели 30 пари и 3г.гаранция. Ще проверим дали коки ще я хареса

    Душичката стои спокойно ,.Едното грамаданско ухо е обработено вън/ вътре - утре е ред на другото . Машинарията става за работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Машинка за подстригване, тримери / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 13
    Последно: 24-08-22, 18:59
  2. Машинка за подстригване
    От carpangler във форум Друга битова техника
    Отговори: 37
    Последно: 09-04-19, 14:58
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Машинка за подстригване
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 20-06-11, 15:39
  4. машинка за подстригване philips qc 5010 -проблем
    От pas във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-09, 11:10
  5. Машинка за подстригване
    От mmb във форум Друга битова техника
    Отговори: 19
    Последно: 07-03-08, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе