Резултати от 1 до 7 от общо 7

въпрос за амперите на адптер DC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #1

    въпрос за амперите на адптер DC

    Здравейте,
    Налага ми се да сменя адаптера за зареждане на батерийте на радиостанция Cobra 590WX (не намерих manual в нета за тях, по-стар модела са). Оригиналното зарядно за докинг станцията е 9v 200mA, аз намерих едно 9v 1A, въпросът ми е мога ли да го ползвам? Имам притеснения относно 2 неща:
    - не знам, а и не разбирам как е направена схемата на зарядното, тоест дали като му се подаде по-голям ток си тегли колкото му е необходимо, или го пренасочва целия към батерийте на по-ниско напрежение (те са 4х 1.2v за станция)
    -ако стане с това зарядно, дали следва системата за изгасяне на лампите като са заредени да работи коректно с новото зарядно или ще трябва да се съобразя с 5 пъти по-големият ток
    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:въпрос за амперите на адптер DC

    Зарядната станция ще си дърпа ток колкото и е необходимо. Това че стария адаптер е бил 200mA означава, че тока не е превишавал тази стойност, следователно с новия адаптер от 1А ще имаш по голям запас.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #3

    Re:въпрос за амперите на адптер DC

    И аз така предполагах, но исках да чуя още едно мнение, да съм по-уверен, че не са ми напълно ясни тези неща. Благодаря

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:въпрос за амперите на адптер DC

    @Pat е напълно прав. Действай смело!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #5

    Re:въпрос за амперите на адптер DC

    Включих ги и всичко е наред, сега ми изникна един друг въпрос, ако сменя сегашните батерии, които са 300 mA и сложа примерно 900 mA, тогава дали зарядното само ще разбере, че трябва да се изключи след по-дълго време, или следва да е зададено като таймер? Тоест дори и като ми изгасне лампата, че уж батериите са заредени, това значи ли че трябва да ги държа още включени?

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:въпрос за амперите на адптер DC

    Цитат Първоначално публикувано от scareface
    Включих ги и всичко е наред, сега ми изникна един друг въпрос, ако сменя сегашните батерии, които са 300 mA и сложа примерно 900 mA, тогава дали зарядното само ще разбере, че трябва да се изключи след по-дълго време, или следва да е зададено като таймер? Тоест дори и като ми изгасне лампата, че уж батериите са заредени, това значи ли че трябва да ги държа още включени?
    Ако зарядното е интелигентно и следи степента на заряда - ще разбере! Едва ли е с таймер. Но имай в предвид, че то е настроено да дава оптималния ток на заряд за 300mAh батерии и за 900mAh ще ти трябва много повече време за пълен заряд.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #7

    Re:въпрос за амперите на адптер DC

    Ясно, благодаря за помощта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе