Резултати от 1 до 9 от общо 9

Електрически щори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на Gondoroto
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #1

    Електрически щори

    Здравейте, търся повече отзиви от използването на мотори за автоматизиране на външни щори. До колкото разбирам има китайски мотори, но гаранцията им е сравнително малко, до 2 год. Другия вариянт който ми предлагат е двигатели на Somfy. Цената е тройна, но пък и гаранцията е 5 години. Моля някой който е запознат да даде повече инфо...
    Също така видях и някакви интересни джаджи ->> https://sunnyblind.com/blog-post/%D0...5%D1%88%D0%BD/

    за вътрешните щори, дали са ефективни?

    Още един много важен въпрос!
    За Somfy пише че е съвместимо с google асистент и Alexa Amazon, някой пробвал ли е и кое от двете е по-добрия вариант?

  2.  
     
  3. Novice Аватара на Gondoroto
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #2

    Отговор: Електрически щори

    Няма ли ползватели на тез услуги?
    Аз поразпитах и поразгледах и научих някои неща. Твърдо ми казаха да ползвам продуктите на Somfy, защото били едни от най-качествените! Имат накакво устройство - Tahoma, което е съвместимо са
    HomeKit на Apple, Google асистент и alexa Amazon.
    В сайта им е посочено за Алекса и Сири но за Асистента на чичко Гугъл не видях, а се ми се струва, че на Гугъл, би трябвали да е най-добро.
    Ако се намери някой разбирач да пише.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Електрически щори

    Скъпички са тези джаджи и затова трудно ще има отзиви тук!
    Аз се интересувах преди време и се разочаровах точно поради невъзможност да ги видиш на живо и космическите им цени... Лично проявявам интерес към семпли у-ва и бих ги управлявал с мои контролери - сиреч достатъчно е да има мотор и датчици за начало и край на движението...

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: Електрически щори

    Цитат Първоначално публикувано от Gondoroto Виж публикацията
    Няма ли ползватели на тез услуги?
    Аз поразпитах и поразгледах и научих някои неща. Твърдо ми казаха да ползвам продуктите на Somfy, защото били едни от най-качествените! Имат накакво устройство - Tahoma, което е съвместимо са
    HomeKit на Apple, Google асистент и alexa Amazon.
    В сайта им е посочено за Алекса и Сири но за Асистента на чичко Гугъл не видях, а се ми се струва, че на Гугъл, би трябвали да е най-добро.
    Ако се намери някой разбирач да пише.

    Не са те излъгали за Somfy,не случайно са N1 в Европа.
    Всичките ми външни щори са с техни мотори и автоматика,дистанционни,Wi-fi модул,управлявам ги през телефона си,има програма за автоматична настройка,кога,в колко часа да се вдигат и спускат,осветлението в помещението да се включва когато се вдигнат щорите и т.н. Всякакви датчици за вятър,слънце и дим.Ако уцелиш някакви промоций,към всяка щора с мотор,ти подаряват дистанционно,на Wi-fi модулите също има отсръпки…моя "Connexoon" излезе към 120лв. иначе е около 300 по фирмите за щори.
    Иначе погледни и тези на "Gaviota",испански са,дъщерна фима на Somfy ,и са на половината от цената им.
    Съответно са и с по-малко възможности …..

  6. Novice Аватара на Gondoroto
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Електрически щори

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Не са те излъгали за Somfy,не случайно са N1 в Европа.
    Всичките ми външни щори са с техни мотори и автоматика,дистанционни,Wi-fi модул,управлявам ги през телефона си,има програма за автоматична настройка,кога,в колко часа да се вдигат и спускат,осветлението в помещението да се включва когато се вдигнат щорите и т.н. Всякакви датчици за вятър,слънце и дим.Ако уцелиш някакви промоций,към всяка щора с мотор,ти подаряват дистанционно,на Wi-fi модулите също има отсръпки…моя "Connexoon" излезе към 120лв. иначе е около 300 по фирмите за щори.
    Иначе погледни и тези на "Gaviota",испански са,дъщерна фима на Somfy ,и са на половината от цената им.
    Съответно са и с по-малко възможности …..
    Мерси за оговора. Случайно да знаете дали Connexoon-а подържа Асистента на Гугъл? Мисля, че някаде бях прочел, че подържа гласово командване но не съм сигурен.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #6

    Отговор: Електрически щори


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #7

    Отговор: Електрически щори

    Да се запиша за темата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: Електрически щори

    Цитат Първоначално публикувано от Gondoroto Виж публикацията
    Няма ли ползватели на тез услуги?
    Аз поразпитах и поразгледах и научих някои неща. Твърдо ми казаха да ползвам продуктите на Somfy, защото били едни от най-качествените! Имат накакво устройство - Tahoma, което е съвместимо са
    HomeKit на Apple, Google асистент и alexa Amazon.
    В сайта им е посочено за Алекса и Сири но за Асистента на чичко Гугъл не видях, а се ми се струва, че на Гугъл, би трябвали да е най-добро.
    Ако се намери някой разбирач да пише.

    Аз имам такива щори сомфи, ртс дистанционно. Уж щяхме да се занимаваме с един колега да ги интегрираме и управляваме с телефона ама така и си остана.
    Няма и нужда по 1-2 пъти на месец ползвам дистанционното. За 4 години още си държи дистанционното.
    Не е и много скъпо поне тогава. 3к лв за 2 големшки прозореца и един пистолет с цяла щора 2х2,5м. По спомен 350лв беше малкото моторче и 400кг натиск, а за голямата 650лв и 750кг най-якия възможен. За гаражни врати го слагат. РТС дистанционното с 3+1 общ канал беше 150лв. Абе мерак с пари се гаси. Ама при условие че даваш стотици хиляди 2-3 хиляди отгоре са минимална сума. Ползвам ги за сигурност на къщата, реално само като няма никой ги спускам. Нямам проблем със слънцето

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: Електрически щори

    Като цяло някакъв избор на щори зная, че има в Хоум Макс. Виждала съм там от модела ден и нощ по готови размери, които са доста по-евтини от на други места, разбира се стига с размера да сме ОК. В онлайн магазина им не зная дали имат точно от електрическите, но пък е удобно да се пазарува от там, особено сега като не е хубаво много да се обикаля заради пандемията...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Искате щори? Далеч от СОЛИС /SOLIS/
    От Madmardigan във форум Черен списък
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-19, 22:22
  2. Проблем с електрически котел 6 MR
    От JORKO2659 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-17, 09:48
  3. Външни ролетни щори.
    От Yasen6275 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 05-04-15, 18:18
  4. Отговори: 7
    Последно: 09-04-12, 22:55
  5. Електрически самобръсначки
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 07-09-02, 08:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе