Резултати от 1 до 8 от общо 8

Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    10
    #1

    Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    Здравейте, построих си еднофамилна къща край София и дойде ред да за довършителните работи.
    Прозорците на къщата са доста големи, има и две големи стъклени врати към двора.
    Дограмата е хубава (Саламандер) и сега се чудя какво да сложа пред нея - външни ролетни щори или капаци.

    Кое от двете има по-добър топлоизолационен ефект? (чувал съм, че през лятото спуснатите щори или капаци намаляват разходите за климатик)
    Кое е по-сериозна физическа пречка за крадците (имам СОТ, обаче ми се ще да има и още някаква защита)?
    PVC ли да избера, или алуминий?
    Кои фирми бихте ми препоръчали?

    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    Капаци.Аз предпочитам алуминивите и ал.дограма.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    А защо?

  5. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #4

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    badr...+1

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    4
    #5

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    Здравейте и от мен.Значи да започна с това,че не съм наясно с тези капаци,за които говориш,но пък ние на скоро си сложихме алуминиеви ролетни щори,та от тях сме много доволни...Самите ламели или там както им викат са пълни вътре с някаква пяна,която ти изолира от шум,влага и топлоизолира,а и са доста трудни за разбиване(продавача ни разказа за случай с една дама-шофьор,която без да иска дала на задна с джипа си и се нацелила в гаражната врата,пак от този тип щори,ама по-дебели,щото са за гараж...,и не успяла да си разбие врата ) Ние лично не смятаме да правим такива опити :rolleyes: ,но пък за другите неща не може да се оплачем,действително си топлоизолира,а от там и падат сметките за тока....А това,което също много ни хареса е,че могат да се боядисат за да изглеждат като дърво,ние такива и си сложихме.Фирмата е Парси,оказа се че са вносители и склад на всички работи за тия щори,даже и на двигателите,а и се занимават още с алуминиеви парапети,врати и мебели,та си поръчахме повечето неща за къщата от тях и си спестихме дивото обикаляне по офисите на различни фирми....Та дано да успях,да помогна...Успех с довършителните работи

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #6

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    Минутка за реклама!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #7

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    Цитат Първоначално публикувано от Mar40
    Здравейте и от мен.Значи да започна с това,че не съм наясно с тези капаци,за които говориш,но пък ние на скоро си сложихме алуминиеви ролетни щори,та от тях сме много доволни...Самите ламели или там както им викат са пълни вътре с някаква пяна,която ти изолира от шум,влага и топлоизолира,а и са доста трудни за разбиване(продавача ни разказа за случай с една дама-шофьор,която без да иска дала на задна с джипа си и се нацелила в гаражната врата,пак от този тип щори,ама по-дебели,щото са за гараж...,и не успяла да си разбие врата ) Ние лично не смятаме да правим такива опити :rolleyes: ,но пък за другите неща не може да се оплачем,действително си топлоизолира,а от там и падат сметките за тока....А това,което също много ни хареса е,че могат да се боядисат за да изглеждат като дърво,ние такива и си сложихме.Фирмата е Парси,оказа се че са вносители и склад на всички работи за тия щори,даже и на двигателите,а и се занимават още с алуминиеви парапети,врати и мебели,та си поръчахме повечето неща за къщата от тях и си спестихме дивото обикаляне по офисите на различни фирми....Та дано да успях,да помогна...Успех с довършителните работи
    Ха-ха, ако и къщата е облицована със сайдинг...
    Няма по-отвратително нещо от прозорец с прикачени ролетни щори. В комбинация със сайдинг нещата стават брутални! Свинщина!
    Ролетните щори са приемливи,ако са вградени- монтирани над дограмата и заедно с нея.
    Слагай капаци и не му мисли!

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    4
    #8

    Re:Външни ролетни щори или капаци за прозорците?

    Ми приемете го както искате...Нямам причина да правя,каквато и да е реклама на Парси -то,защото нямам никаква изгода,аз просто споделям опит без да очаквам,да ме нападат за личното ми мнение,но забравих че живеем в България,където винаги ще те упрекнат за това,че си казал нещо дори и с желанието да помогнеш...
    Относно сайдинга,не позна...Не сме със сайдинг,защото са ни казвали,че изисква много поддръжка,дали е така не зная,не ме и интересува...
    Ролетките не са ни вградени над дограмата,защото са слагани след нея.
    П.С.Всеки си има вкус и "СВИНЩИНАТА" за някои често се оказва доста по харесван и предпочитан вариант за доста други....
    Мисля да приключа до тук,защото не си заслужаваше дори това изхабено време,което отделих с желанието да изкажа мнение и да помогна,ако мога...
    Успех на reiner с довършителните работи,дано намери най-добрия вариант за себе си и какъвто и да бъде той,дано не се намери някой който да нарече обичния му дом "брутална свинщина" ,но да не се надяваме прекалено много.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Искате щори? Далеч от СОЛИС /SOLIS/
    От Madmardigan във форум Черен списък
    Отговори: 10
    Последно: 24-02-19, 23:22
  2. Отговори: 7
    Последно: 09-02-13, 15:35
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-07-11, 20:59
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-06-08, 11:05
  5. импортиране на външни пакети
    От magda във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-05, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе