Резултати от 1 до 3 от общо 3

Whirlpool - въпрос за датчик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #1

    Whirlpool - въпрос за датчик

    Имам климатик УЪРЛПУЛ,който съм купил преди 9 години.Работи безотказно до по-миналата зима,когато по големите студове се обледи ЦЕЛИЯТ топлообменник на компресора и си остана така,докато не го разледих с топла вода.След 2-3 дни,при положение,че се поддържаше температура 16 deg.C в помещението ситуацията се повтори.Специалисти ме съветваха да го презареждам,което е и логично след 7-8 години работа,но все пак проблемът се появи изведнъж.Оказа се,че термодатчикът на компресора се е скапал.Подмених го тогава с терморезистор 15 К и ситуацията горе-долу се нормализира.Впоследствие напуснах жилището и свалих машината.Сега искам да я пооправя и да я монтирам в кабинета на жена ми.Потърсих оригинален термодатчик,но във Варна навсякъде ме финтираха и не ми помогнаха.Мой познат пък ми каза,че заменяли тези датчици с терморезистори 10 К.Та въпросът ми е знае ли някой каква е стойността на термодатчика?Когато почиствах климатика,забелязах във вътрешното тяло същият на вид датчик.Възможно ли е да преместя него при компресора,а вътре да сложа този,който ще направя?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #2

    Re: Въпрос за термодатчик

    Термодатчик и термистор е едно и също.И този термистор не е на компресора,а на изхода на кондензатора(на една тръба във външното тяло).
    Стойноста му е 12 К при 20 гр.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #3

    Re: Въпрос за термодатчик

    Благодаря!Ясно е че е едно и също-просто в системата това се приема като датчик (или сензор),а като отделен елемент-резистор.Както и да е,интересуваше ме стойността,тъй като се предвижда машината да работи на такова място,където хич няма да е удобно да се правят експерименти!Мястото също е ясно,зная от къде го извадих ,исках да уточня,че става дума за външното,а не за вътрешното тяло!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тръбен датчик
    От ivo i във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-14, 15:38
  2. PIR датчик за движение JQ-35
    От AROGANT във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 26-09-13, 19:07
  3. Датчик за осветление на стълбище
    От irenaiva във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 17:34
  4. Въпрос към специалистите за датчик
    От neznaiko_2 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 26-09-11, 11:21
  5. Датчик за вода-откъде?
    От zacksi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе