Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

Galanz 09A410 BIO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #1

    Galanz 09A410 BIO

    Купих въпросния климатик ,монтирах го на панелен блок ет.3 юг стая 3,5м. на 3,5м. висока 2,6м.с pvc дограма и залепен прсован стириопор на външната стена.В избора си съм имал в предвид мощноста ,а тя е 91w на к.м. мисля че е над нормата за квадрат.Направих тестове на охлаждане и мисля че няма да има проблем бачка супер.Днес го пробвах на отопление, духа горещо (но навън е доста топло). С лед всичко това въпроса ми е да очаквам ли проблеми зимата с замръзване или недостиг на мощност? п.п.Някои има ли впечатления от модела или просто да обменим мнения и инфо за Galanz.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:Galanz -GZ 09 A 410 Bio

    Трябва да се види как ще се представи на тестовете през януари.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #3

    Re:Galanz -GZ 09 A 410 Bio

    Да имено това искам да разбера предварително как ще се държи Януари при -Т.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #4

    Re:Galanz -GZ 09 A 410 Bio

    Пичове никои ли няма Galanz, че да пише нещо?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Galanz -GZ 09 A 410 Bio

    Защо не заложи на нещо изпитано?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    38
    #6

    Re:Galanz -GZ 09 A 410 Bio

    VeleV.Klima Защото по технически данни ми хареса.Ако залагаме само на изпитаното как ще разберем дали новите неща стават.Пък и мисля че всички клими ползват 3 марки компресори, така че значи разликата е в управлението.В завода на марката правят маркови клими на ишлеме.Така че се са откраднали управлението от някои.Мисля че съм прав,ако имаш наблюдение за марката или нещо в предвит сподели го.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #7

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Цитат Първоначално публикувано от ferrarif1
    Купих въпросния климатик ,монтирах го на панелен блок ет.3 юг стая 3,5м. на 3,5м. висока 2,6м.с pvc дограма и залепен прсован стириопор на външната стена.В избора си съм имал в предвид мощноста ,а тя е 91w на к.м. мисля че е над нормата за квадрат.Направих тестове на охлаждане и мисля че няма да има проблем бачка супер.Днес го пробвах на отопление, духа горещо (но навън е доста топло). С лед всичко това въпроса ми е да очаквам ли проблеми зимата с замръзване или недостиг на мощност? п.п.Някои има ли впечатления от модела или просто да обменим мнения и инфо за Galanz.
    Имам го същия модел на Галанц и съм много доволен!!!
    Много безшумна работа на компресора ,без никакви вибрации ,тиха работа и на вътрешното тяло . Топли идеално северна стая 13 кв.м. Копресора му е на панасоник(natonal - matsushita).Клас А-800 вата. Просто за 350 лв е идеална машина ,който иска да си купува дайкини и мицубишита произведени в завода на галанц - нека го направи с доплащане от около 1000 лева !!!!!
    Една елементарна сметка:
    Разход 800 вата
    постоянния да е около 400 В x 24 часа= 9.6 kw X 30 дена=288 kw X 0.14 ст = 40.32 на месец -един инвертор колко да спести 20 % ? 30% ? добре ок ако е второто то сметката е на минус 12 лв на месец при разлика от 1000 лв в машините ,по скъпата ще ви пести тези 12 лева след 84 месеца което е точно 7 години ?????????????????Заслужава ли си ?????Всеки казва дайкин .......и т.н. инвертор .......но никой май не си прави сметката .........

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Защо си мислиш, че машина се избира само по сметката на тока.Що се отнася за мястото на производство на машините, които си посочил, съвсем не е в завода на ГАЛАНЦ, ама карай.Аз с 800 вата консумация топля с две машини - LDC и ТОШО три стаи.Да не говоря за другия ТОШО.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    34
    #9

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Имам наблюдение върху едно нео fa2 което си е чист галанц перфектно отоплява и при минусови температури -15 и надолу
    желязна машина но е на р22 и има външен датчик за размразяване никога не е замръзвал но незнам за новите модели как са.
    А има ли датчик за размразяване този и дали е с двоен топлообменник?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #10

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Защо си мислиш, че машина се избира само по сметката на тока.Що се отнася за мястото на производство на машините, които си посочил, съвсем не е в завода на ГАЛАНЦ, ама карай.Аз с 800 вата консумация топля с две машини - LDC и ТОШО три стаи.Да не говоря за другия ТОШО.
    Май май не си запознат кое къде се прави!!!!!Галанц от 2 години произвежда КОМПРЕСОРИТЕ на мицубиши.....
    А по какво друго се избира машината(климатик)?????????? след като казваш че топлиш три стаи с две машини май си противоречиш или май не знаеш за какво иде реч

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #11

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Цитат Първоначално публикувано от KFR32
    Имам наблюдение върху едно нео fa2 което си е чист галанц перфектно отоплява и при минусови температури -15 и надолу
    желязна машина но е на р22 и има външен датчик за размразяване никога не е замръзвал но незнам за новите модели как са.
    А има ли датчик за размразяване този и дали е с двоен топлообменник?
    Цитат Първоначално публикувано от KFR32
    идеална машина имам го същото на селото ми студ,жега няма грижи......
    mod edit badr
    Не пускай последователни постове, а редактирай последният си.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Цитат Първоначално публикувано от makarow
    Май май не си запознат кое къде се прави!!!!!Галанц от 2 години произвежда КОМПРЕСОРИТЕ на мицубиши.....
    А по какво друго се избира машината(климатик)?????????? след като казваш че топлиш три стаи с две машини май си противоречиш или май не знаеш за какво иде реч
    Не съм запознат, на кои МИЦУБИШИ прави компресорите ГАЛАНЦ.Не съм избирал машините само заради ниската консумация, а по много други показатели, като консумацията не е сред тях.Тя е само последица от класа машини, които съм избрал, защото няма машина с ниски нива на шум вътре и вън, качествени компресор, хладилна част, електроника и екстри, които да имат висока консумация и нисък КОП.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #13

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Цитат Първоначално публикувано от makarow
    Галанц от 2 години произвежда КОМПРЕСОРИТЕ на мицубиши.....
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Е, и аз искам да чуя на кои МИЦУБИШИ ГАЛАНЦ правят компресорите, и кои модели компресори точно, понеже си мислех, че се правят в ТАЙЛАНД, ама знам ли...... , свят голям...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #15

    Re:Galanz 09A410 BIO

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Е, и аз искам да чуя на кои МИЦУБИШИ ГАЛАНЦ правят компресорите, и кои модели компресори точно, понеже си мислех, че се правят в ТАЙЛАНД, ама знам ли...... , свят голям...
    сигурно и за Дайкин не знаете ,че някои модели са със компресори Самсунг???????

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Galanz GZ 09A410 BIO - след дефрост 3 секунди силно чаткане?!
    От makarow във форум Други марки климатици
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-10, 10:53
  2. Климатици Galanz
    От naiki във форум Други марки климатици
    Отговори: 6
    Последно: 20-01-10, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе