Резултати от 1 до 5 от общо 5

Finlux FEY-12A410W WHITE Проблем или Не ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #1

    Finlux FEY-12A410W WHITE Проблем или Не ?

    Имам въпросния климатик от 1 месец и това което искам да попитам е зна4и примерно в стаята е 20 градуса и го пускам на 26 примерно и тои тръгва работи 3-4 минути и спира външното тяло също спира после след 2 мин пак тръгва пак работи така 3-4 минути и пак спира и така няколко пъти и накрая си спира и като дам копчето да покаже колко градуса е и то пише 22-23 някаде но не тръгва чак като натисна това копче да видя градусите и тръгва тогава работи пак само 3-4 минути и пак спира ако го оставя и не натискам копчето да видя колко градуса е пак тръгва но примерно след 15-20 минути може и повече и пак работи само 3-4 минути никога не съм го виждал да работи повече време от 3-4 минути докато примерно на баща ми мидеите също са конвекционални но като тръгнат бачкат примерно 20 30 минути спира за 20 30 минути и пак така не съм го видял още в големия студ как ще е но ако е така определено имам проблем защото тогава няма как да направи и 15 градуса ако работи по 3-4 минути какво ще кажете по въпроса мерси

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Отговор: Finlux FEY-12A410W WHITE Проблем или Не ?

    Задай му за проба 30 градуса да видим пак ли така ще работи. В това топло време по скоро е нормално така да работи явно загубите са ти малки.
    Тествай на 30 и кажи как е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #3

    Отговор: Finlux FEY-12A410W WHITE Проблем или Не ?

    Пробвах го това излязохме навънка и го спрях климатика и отворих прозореца да изтине си4ко като се върнахме в стаята беше 18 градуса и го пуснах на 30 градуса със ауто вентилатор и климатика работи 30 минути без да спира доколкото усещах беше на макс вентилатора и в стаята определено стана доста топло 24 градуса стана и го намалих че да не се изпоти малката обаче и преди да излеза го изключих от контакта че ми доиде на акъла да не се е оплескал нещо и викам да се ресетне незнам от кое е може и всичко да е било ок но не се бях сетил да го дам на 30 градуса поне в момента всичко е ок мерси много ако има нещо ще пиша

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4

    Отговор: Finlux FEY-12A410W WHITE Проблем или Не ?

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Stankov Виж публикацията
    Имам въпросния климатик от 1 месец и това което искам да попитам е зна4и примерно в стаята е 20 градуса и го пускам на 26 примерно и тои тръгва работи 3-4 минути и спира външното тяло също спира после след 2 мин пак тръгва пак работи така 3-4 минути и пак спира и така няколко пъти и накрая си спира и като дам копчето да покаже колко градуса е и то пише 22-23 някаде но не тръгва чак като натисна това копче да видя градусите и тръгва тогава работи пак само 3-4 минути и пак спира ако го оставя и не натискам копчето да видя колко градуса е пак тръгва но примерно след 15-20 минути може и повече и пак работи само 3-4 минути никога не съм го виждал да работи повече време от 3-4 минути докато примерно на баща ми мидеите също са конвекционални но като тръгнат бачкат примерно 20 30 минути спира за 20 30 минути и пак така не съм го видял още в големия студ как ще е но ако е така определено имам проблем защото тогава няма как да направи и 15 градуса ако работи по 3-4 минути какво ще кажете по въпроса мерси
    За тези 3-4 минути работа, вентилатора на каква скорост работи? Не е важно каква си задал (освен ако не е минималната де), а каква достига малко преди да изключи. Ако е една от най-ниските е възможно да се самоизлъгва че му е топло.
    Моето предположение: Лош въздушен поток около датчика за вътр. температура, при което вътр. топлообменник го загрява - отчита че стаята се е стоплила и спира компресора. След това топлообм. изстива, изстива и датчика и пак се включва и цикъла се повтаря.
    Я му задай максимален вентилатор (за пробата) и сподели как е температурата. Вземи за пробата и друг термометър.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #5

    Отговор: Finlux FEY-12A410W WHITE Проблем или Не ?

    Може би е точно така защото стаята е хол 20 квадрата и климатика е в единия краи на хола а термометрите ми стоят до компютъра а тои е точно на другия краи като пускам климатика го давам да духа напред и надолу а не настрани към хола че да не духа към малката че тя си играи върху спланята дори някои път го давам да духа към прозорците демек към стената която е до климатика и наистина в този краи които съм аз е по хладно с 1 градус но интересно ми е и ще се радвам някои да ми обесни защо са така и на баща ми е така значи задал съм му 25 примерно тои си бачка и спира и като дам копчето да покаже колко градуса е и то пише 23 примерно а тои е спрял каде са тези 23 дето ги мери там където е дистанционното или там кадето е климатика и защо не тръгва като е зададено 25 а пише 23 а за вентилатора да наистина го държах до сега на наи слабото и тои явно не е можел да обърне въздуха и в края на климатика става топло а в другия краи става топло като се омеси въздуха и тогава пак тръгва вече го държа само на ауто само нощем е на Low
    Този пост е редактиран от Tihomir Stankov; 03-11-12 в 10:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Black & White
    От Wizard във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-03, 10:24
  2. Black & White...
    От Wizard във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 12-05-03, 16:22
  3. TV-out - black&white, help!
    От Yozo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 02-07-02, 03:04
  4. Black & White
    От The_UFO във форум ИГРИ
    Отговори: 13
    Последно: 30-05-01, 21:56
  5. Black&White HELP
    От Aquadark във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 10-04-01, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе