Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Mega
  • 1 Post By bobovo
  • 1 Post By Kasap
  • 1 Post By Mega

климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #1

    климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Здравейте въпросния климатик е на 8 години до сега не ми е правил проблеми,ре6их тая година да викна маистор да му премери фреона и да го дозареди ако трябва заредихаго без везна трябвалу му малко така казаха и от тогава не размразява или го прави много рядко на 2 3 дена става целия в лед,викнах пак майстора той каза датчици трябвало да се сменят.Въпросът ми е някой знаели колко ома са тея датчици и дали е изобто от тях,за6тото сложи някакви датчици и не се оправи. Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    ... а дали ако го заредят по везна, както е редно, няма да се сети да размразява?
    nikirai одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Какви са тези майстори без везна да пълнят климатик се чудя.Сигурно са факири.
    nikirai одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Какви са тези майстори без везна да пълнят климатик се чудя.Сигурно са факири.
    Ба, факири! Пед@ли! Навремето какви факири имаше...
    nikirai одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #5

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Доколкото разбрах да званя на майстора да идва и да премери фреона с везна,той ми каза че се мерел с везна само ако е празен напълно не6то такова ми измармори.А за датчиците го накарах да сложи старите за6тото от новите няма6е полза и само ми взе парите напразно,така и неми каза колко ома са май и той не знае6е.Значи климатика спира за 2 3 мин.уж тръгва да размразява но леда на пада и 1 сантим и пак тръгва да работи,преди 3 вечери сутринта ставам и той спрял да духа бе6е на 25 г. сложих го на 26 и тръгна.Вече незнам какво му става.
    Този пост е редактиран от nikirai; 08-12-12 в 15:25. Причина: добавяне на думи

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Той ако климатика е станал леден куб и да тръгне да размразява няма да свали леда.
    nikirai одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #7

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Не е целия в лед само отдолу малко иначе целия е в скреж който всяка сутрин го размразявам като го пускам на студено и с вряла вода.

  10. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #8

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    А видяхали за пропуск Обикновено за да няма фреон то има пропуск първо се сабира стария фреон ако има такъв и се търси причината за пропуска обикновено спукани гаики тапи не добри конуси спукани тръби в външното тяло и след като се оправи пропуска се зарежда с везна и тогава чак се гледат датчиците но проблема ти на теб е че имаш теч и наи вероятно фреона които са ти сложили е напуснал системата и е малко а тогава се замразява външното много бързо

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #9

    Отговор: климатик BEKO BK-180/181 датчици-не иска да размразява

    Климатика си работе6е просто ре6их да викна някой да го прегледа и ако му трябва фреон да го дозареди,затова викнах майстор.Той го мери с някакви манометри и ми каза че му е допълнил много малко.И от тогава го забелязах спира за 2 3 мин. и пак тръгва по вън6ното тяло в момента няма скреж за6тото го размразих но той пак спря,преди това никога не е спирал така.Гледахаго и ми казаха че всичко му е наред,питаха ме кога е правена профиактика казах им края на лятото.
    Цитат Първоначално публикувано от turboie Виж публикацията
    А видяхали за пропуск Обикновено за да няма фреон то има пропуск първо се сабира стария фреон ако има такъв и се търси причината за пропуска обикновено спукани гаики тапи не добри конуси спукани тръби в външното тяло и след като се оправи пропуска се зарежда с везна и тогава чак се гледат датчиците но проблема ти на теб е че имаш теч и наи вероятно фреона които са ти сложили е напуснал системата и е малко а тогава се замразява външното много бързо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Преносим климатик Beko Bkke-09 C
    От Пламен Аспарухов във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-14, 05:06
  2. Мнение за климатик BEKO
    От yasoo във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-13, 08:23
  3. Климатик BEKO BKF 181 INV - НЕ ГО КУПУВАЙТЕ !!!
    От hyosifov във форум Черен списък
    Отговори: 6
    Последно: 09-11-12, 12:08
  4. Отговори: 0
    Последно: 11-05-12, 20:33
  5. Климатик FUJICO HYK-11 не размразява
    От ZaioBaio във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 30-11-11, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе