Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #1

    Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Привет ! Имам въпросния телевизор "Grundig tp 611 text"от доста време.Работата е там,че явно не е за нашия стандарт,в смисъл че с антена - не приема звук.Когато е включен към кабелната - няма проблеми .Единствено като поработи около 30 мин. на кабелната и на повечето канали звука изчезва и се появява шум,но само на някои програми.Пробвах с нови настройки,но не се получава.Варианта е да го загася и след време пак да го пусна,за да имам звук с картината...Ще ви бъда благодарен ако е възможно да ми подскажете от какво се получава така и евентуално как да го отстраня...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Кабелната ти вероятно е със звук по B/G стандарт, а ефирните са на D/K. Носиш го в сервиза и ти го оправят.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #3

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Кабелната ти вероятно е със звук по B/G стандарт, а ефирните са на D/K. Носиш го в сервиза и ти го оправят.
    То това е пределно ясно,но в това не е проблема - да работи нормално известно време и после да изчезне ...(все едно някой да дежури в кабеларката и да превключва стандартите) нещо друго е,ама какво ли ...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Цитат Първоначално публикувано от VASILISTO
    То това е пределно ясно,но в това не е проблема - да работи нормално известно време и после да изчезне ...(все едно някой да дежури в кабеларката и да превключва стандартите) нещо друго е,ама какво ли ...
    Слаба спойка-това е обяснението.Като поработи се загрява и започва да прекъсва.Като го изключиш за 5-10 минути-истива и нещата си идват пак на мястото.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #5

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Слаба спойка-това е обяснението.Като поработи се загрява и започва да прекъсва.Като го изключиш за 5-10 минути-истива и нещата си идват пак на мястото.
    Разбирам те напълно ,приятелю,но номера е че на някои програми не се прецаква звука (конкретно на тв европа - говора не се губи) ...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Чудничко - намирисва на софтуерен бъг.Потърси фърмуер-пиши на производителя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #7

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Чудничко - намирисва на софтуерен бъг.Потърси фърмуер-пиши на производителя.
    Приятелю,едва ли е софтуерен проблема за телевизор на 10-15 години.Тогава производителите му не са имали идея за плосък кинескоп,камо ли за ел-си-ди-та с чипове и прочие )

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Въпрос за TV GRUNDIG tp 611 text

    Някои пограми са на различен обхват на тунера от други програми
    И аз имах един такъв ТВ, който правеше точно същото. Просто тунера е некачествен и не запецва точно на 5.5 Mhz и 6.5 Mhz звука, а отмества леко спрямо тях и пращи. Проблемът се решава с поялник и знания на ТВ-техник. А при мен беше по-лесно - смяната на кабелната телевизия реши проблема. Просто сега всичките ми канали са на 5.5 Mhz звук, а телевизорът пращеше на тези на 6.5.
    ПС: вероятно едно време ти е слагана "приставка" за D/K звук?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 16:34
  2. word->copy text
    От homeoflove във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-07, 20:56
  3. Текстов редактор (Text Editor)
    От Radina във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-06, 12:54
  4. Delphi:random text/label
    От REHIT във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-04, 23:15
  5. Text link
    От imarov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе