Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с LCD JVC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #1

    Проблем с LCD JVC

    След като бях в сервизното меню начална страница и натиснах бутон 9, ТВ изгасна. След като го включих се появи логото на JVC на син екран и така си остана. От дистанционното мога само да вкл. и изкл. нищо друго.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Проблем с LCD JVC

    Вероятно си променил някаква настройка или режим с натискането на бутона 9. Занеси го в сервиза.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #3

    Re:Проблем с LCD JVC

    Как успя да влезеш в сервизно меню? Вкарал си телевизора в shiping mode май. Това общо е форматиране на всички памети!!!

    Пробвай да изключиш телевизора за 5-10 минути от контакта и ако това не свърши работа ще трябва да ходи на сервиз.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318255560[/time]_________________________________________________

    Сервизното меню не бива да се използва от непрофесионалисти, защото това доста хубаво може да прецака един телевизор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #4

    Re:Проблем с LCD JVC

    Мисля че изписа найстина shiping mode.Но това съм го правил и преди и то често и след рестартиране и изкарване на логото си тръгваше без проблеми, но сега не. Пробвах да го изкл. за 1 час от мрежата, но не помага.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #5

    Re:Проблем с LCD JVC

    Ами за съжаление трябва да се прибяга до най-близкия сервиз. Качването на софтуер не е лесна работа, пък и всеки телевизор си има свой собствен софтуер. Телевизорите обикновенно се произвеждат "празни"- shiping mode, а след това им се добавя необходимия софтуер, който да отговаря на стандартите в съответната страна. Ремонт в тази част не е предвиден, въпреки че има хора които копаят докрай и успяват да върнат към нов живот подобен телевизор след много труд.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Re:Проблем с LCD JVC

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Телевизорите обикновенно се произвеждат "празни"- shiping mode, а след това им се добавя необходимия софтуер, който да отговаря на стандартите в съответната страна.
    Това пък как го измисли??? Мейн борда се зарежда със софтуер малко преди монтажа на телевизора в завода. Основният софтуер е един и същ за даден модел във всички страни в които се продава. После с фирмуер се активират определените екстри за отделните региони. например един и същ модел на Сони за Европа и Индия излиза с еднакъв софтуер, но в послествие на европейските модели се пуска фирмуер който активира интернет приложенията.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #7

    Re:Проблем с LCD JVC

    Днес го оставих в сервиза.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #8

    Re:Проблем с LCD JVC

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Това пък как го измисли??? Мейн борда се зарежда със софтуер малко преди монтажа на телевизора в завода. Основният софтуер е един и същ за даден модел във всички страни в които се продава. После с фирмуер се активират определените екстри за отделните региони. например един и същ модел на Сони за Европа и Индия излиза с еднакъв софтуер, но в послествие на европейските модели се пуска фирмуер който активира интернет приложенията.
    Е да кажем, че го няма този фирмуер, който аз бих нарекъл на Български език технически настройки адаптиращи начина на работа на всеки телевизор спрямо местните стандарти. Когато ги няма инициализиращите данни никакъв софтуер не иска да работи, а в случая тези данни стоят на твърде много места.

    В кой сервиз? Възможно е този сервиз да има нужда от някой специфични инструменти и софтуер. Не всички сервизи разполагт с необходимото оборудване поради рядко случващи се подобни проблеми и бих помогнал с каквото мога.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #9

    Re:Проблем с LCD JVC

    В Плевен понеже ми е близко. Сервиза е от гаранционната карта.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #10

    Re:Проблем с LCD JVC

    Днес взех ТВ от сервиза. Всичко е наред с преинсталиран софт, но HDMI входовете не работят. Някакви идей?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #11

    Re:Проблем с LCD JVC

    Знам че не работят, но ги посъветвах да ти го върнат за събота и неделя, пък ако измисля нещо ще ги накарам да ти се обадят. Добрата идея на този етап е нова основна платка за много пари, което по-скоро предполага нов телевизор. Не знам как си успял да убиеш входовете, защото има много начини за това в България, но засега ще ми трябва малко време.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #12

    Re:Проблем с LCD JVC

    Казха ми за тази идея, но не си заслужава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе