Резултати от 1 до 12 от общо 12

Странен проблем при телевизор NEO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    6
    #1

    Странен проблем при телевизор NEO

    Здравейте всички. Наскоро купих телевизор NEO 32665. Проблемът е следния - на цифрова кабелна телевизия съм и някой програми са със субтитри на български. Субтитрите се показват, но първия ред е замазан (все едно 2-3 букви са наложени една върху друга ) а втория ред е нормален. Също така субтитрите са ляво центрирани и са качени сякаш 1 ред нагоре. Има ли начин да вляза в сервизното меню и да оправя евентуално този проблем. Или какъвто и да е друг начин.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #2

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Прегледай и настройките на декодера

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Нямам декодер , телевизията идва през коаксиалниа кабел . В другата стая има LG и тези проблеми ги няма. Сменил съм два такива телевизора- първия го върнах в магазина.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Явно ще е трети.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #5

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Проблема е в софтуера. Върни го в магазина и го смени с модел от друга марка.
    Незабравяй ако го сменяш с друг модел от същата марка да го тестваш подробно преди да го вземеш.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Благодаря на всички отзовали се , телевизора е много хубав особенно за парите си . Не искам да го сменям явно ще ходим в сервиза. И все пак няма ли начин чрез системното меню нещо да се направи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Проблема се проявява на цифрови канали от кабелен оператор,на които има мулти езични субтитри/с дистанционното може да се избира един от няколко езика/.Наистина е проблем на софтуера-в гаранционният сервиз би трябвало бързо да Ви решат проблема.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Здравейте! Моля, помогнете ми!
    Телевизор - NEO LED 32680 DL 3D
    На екрана отгоре има една лента, която не мога да махна.
    Лентата е бяла и на нея се сменят не активни рекламни икони: MP3, mpeg4, YuoTube, Teletextq LEDTV, USB, Game Mode, Skype........... , т.е. това, което поддържа телевизора.
    Как да я премахна - дразнеща е, не се вижда целия екран, отрязва им половината глави.
    Моля, помогнете ми!

  11. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #9

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Прочети упътването.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #10

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Това е рекламната лента от магазинният режим. Още в началните настройки на телевизора ти дава избор на режим работа - Shop или Home ( магазинен или домашен).
    Трябва да върнеш заводските настройки и после в началното меню да избереш Home (домашен).

  13. Junior Member Аватара на pe6o1975
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    65
    #11

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    Цитат Първоначално публикувано от bojanm Виж публикацията
    Здравейте всички. Наскоро купих телевизор NEO 32665. Проблемът е следния - на цифрова кабелна телевизия съм и някой програми са със субтитри на български. Субтитрите се показват, но първия ред е замазан (все едно 2-3 букви са наложени една върху друга ) а втория ред е нормален. Също така субтитрите са ляво центрирани и са качени сякаш 1 ред нагоре. Има ли начин да вляза в сервизното меню и да оправя евентуално този проблем. Или какъвто и да е друг начин.
    Абсолютно същия модел телевизор NEO закупен днес от техномаркет проблема с субтитрите е абсолютно СЪЩИЯ като при колегата , кабелния доставчик е NET 1 в София.

    Дали колегата е намерил някакво решение на проблема или да ходя да сменям телевизора?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    1
    #12

    Отговор: Странен проблем при телевизор NEO

    И аз имам същия модел телевизор NEO закупен от техномаркет. Проблема със субтитрите е същия като при колегите, и моят кабелнен доставчик е NET 1 в София.
    Обадих се на гаранционния сервиз, казаха, че чуват за първи път за подобен проблем. Искат да им го занеса, за да го тестват, но аз се чудя, защото го прави само на горния ред на няколко програми (6 или 7) и въпреки всичко се чете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем c lcd телевизор
    От alioshasim във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-13, 17:38
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  3. Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 18:48
  4. Много странен проблем с телевизор SAMSUNG
    От lyoba6kov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-11, 21:39
  5. странен проблем
    От masterross във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-04, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе