Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree12Одобрявам

Телевизори Horizon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1

    Question Телевизори Horizon

    Някой да знае нещо за марката? Виждали ли сте ги на живо как е картината?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Телевизори Horizon

    Една от многото марки на Vestel. Продава се в Румъния.
    kokovox одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #3

    Отговор: Телевизори Horizon

    ха ха и в българия от емаг.... оня ден дойде първия в сервиза за ремонт на светодиоди на матрицата.... иначе тотален вестел по-добре бягай
    kokovox одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Телевизори Horizon

    Румънска фирма със 7 годишна история, чиито телевизори се произвеждат по поръчка от vestel

    LED TV Horizon
    https://www.facebook.com/horizoneurope/

    Horizon
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-04-16 в 23:55.
    kokovox одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Телевизори Horizon

    Интересува ме дали някой има повече инфо за следния модел,и дали си заслувава цената от 699лв-Horizon 43HL910U,UHD

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Телевизори Horizon

    Не, не си заслужава.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #7

    Отговор: Телевизори Horizon

    Весо, вие ако имахте по-голям бюджет щяхте ли да питате този въпрос? Ако имате по-голям бюджет не рискувайте с Вестел, но ако не, нямате друг избор. Ако искате 43" UHD за 700 лв си заслужава.
    VanDan, blue1 и tanatos харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #8

    Отговор: Телевизори Horizon

    Как така, ако няма друг избор??? Многп странна логика. Да не са му опряли ножа задължително да е UHD? За 700 лв се купува хубав FHD.
    Momchil, burbeng, valyo68 и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #9

    Отговор: Телевизори Horizon

    Купих си за 200 лв от разопакованите продукти в емаг преди 1-2 години такова ТВ-че 22" да го ползвам и като монитор за едно мини PC и съм доволен. Само ме "човърка", че ДТС аудио формат му е непознат и не го пропуска и по коаксиалния си цифров изход, иначе с долби 5.1 няма проблем. Също не ми е ясно дали на това евтино ТВ HDMI e само вход, може ли да бъде и цифров изход за звук, защото (само) ми се струва че веднъж го свързах с HDMI kabel към ресийвъра и свиреше, но след това и сега като пробвам въобще ТВ не подава звук по HDMI към ресийвъра.
    И друг неуспешен опит - пускам по HDMI филм с 5.1 долби звук с КОДИ от компютъра към TV и очаквам от цифровия коаксиален изход на ТВ да излезе също 5.1 долби 5.1, но на ресийвъра си излиза само като стерео аудио.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Отговор: Телевизори Horizon

    Не пуска и не познава ДТС , понеже му липсва хардуерен декодер и платен лиценз за такъв звук .
    За да има звук от хдми на тв , трябва да се поддържа функция HDMI ARC , която се настройва от менюто , а и ресивъра трябва да е съвместим .На този тв , хдми е само вход , както и много други .
    От компа при правилни настройки и подходящ за целта софтуерен плеър , трябва да стане . Трябва да се зададе от видеокартата или плеъра - битстрийм ., а не pcm , lpcm .
    И защо ти е въобще да вадиш звук през тв при тази ситуация с компа ? Телевизора го ползваш само за картината , звука си минава през колоните , вързани към ресивъра . Или ресивъра няма хдми входове? Или тв не ти прави пастру на звука през коаксиала , а само даунмикс до стерео ?
    Този пост е редактиран от civica; 13-03-17 в 12:59.
    xpact одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #11

    Отговор: Телевизори Horizon

    1. Предполагам съм се заблудил, че единственият HDMI на този модел може да бъде изход, сигурно съм бил свързал ресийвъра към коаксиалния изход на ТВ и от там съм чул звука.

    2. Относно дтс - имал съм DVD плеери без декодери за ДТС и дори един стар CD плеер(модел от 1992г. - когато май въобще не е съществувал DTS format), но макар, че нямат хардуерните декодери за ДТС през цифровите си изходи те го пропускат към ресийвъра и вградените в него декодери си декодират дтс формата. Значи - не искам ТВ сам да декодира и през неговите говорителчета да се чува, искам само да подаде коректно дтс по цифров път до ресийвъра. В настройките за звук през цифровия изход на ТВ има само 2 опции: PCM(5.1 долби излиза стерео) или КОМПРЕСИРАН(5.1 долби излиза многоканално)
    Вероятно затова съм правил опити отвън - от ПЦ да подам 5.1 долби по цифров път към ТВ през ХДМИ и да излезе без промяна пак като 5.1 долби от коаксиалния му изход цифров изход, но не се получава.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Отговор: Телевизори Horizon

    1. Вероятно е така
    2. Това , което искаш няма как да стане три този тв .

    Каза , че имаш и ресивър . Него за какво го ползваш ?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #13

    Отговор: Телевизори Horizon

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    И друг неуспешен опит - пускам по HDMI филм с 5.1 долби звук с КОДИ от компютъра към TV и очаквам от цифровия коаксиален изход на ТВ да излезе също 5.1 долби 5.1, но на ресийвъра си излиза само като стерео аудио.
    Не знам какво съм бъркал при настройките за цифровия звук в настройките на компа, КОДИ и ТВ при предишните си опити, но днес като си пусна филми с 5.1 Долби и ДТС от компа с КОДИ по ХДМИ към ТВ и от коаксиалния му цифров изход тези формати ресийвърът си ги декодира съвсем коректно многоканално. Обаче си остава въпросът - защо от вградения в ТВ плеер за филмите с ДТС се изписва нещо за неподдържан аудио формат и върви само видеото без звук по ТВ и без цифров сигнал по коаксиалния му SPDIF изход?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Отговор: Телевизори Horizon

    Не разпознава звука и затова няма как да се вземат някакви решения . През хдми - да , през усб - не .

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #15

    Отговор: Телевизори Horizon

    Да попитам в сервизното меню повечето функции са само за четене има ли начин да се променят стойностите искам една екстра да активирам В Options 3 ,Follow tv ,е непозволено искам да го направя позволено.телевизора е от смарт серията .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TCL телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум TCL телевизори
    Отговори: 1720
    Последно: Днес, 08:33
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. Телевизори DSM???
    От dimex във форум Други телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 04-02-13, 15:23
  4. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  5. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе