Здравейте на всички. Не съм много сигурен дали това е правилния раздел за темата, но реших да споделя проблема си с вас. Взех си един телевизор, който смятах да използвам за монитор. Марката му е Standard sr-2106fh. След като го свързах с hdmi кабел забелязах, че картината ми е една такава размазана. Като че ли нещо не се вижда добре. Пробвах много настройки през контрол панела на nvidia. Забелязах, че там не ми излиза native опция за резолюцията. Монитора се води led, full hd. Като му задам 1920х1080 нещо не ми харесва картината, която виждам. Пробвах херците да намаля, но пак без успех. Вкючвах и изключвах cleartype и пак нищо. Екрана си седи един такъв замазан и няма намерение да се оправи. Сигурен съм, че не е от кабела понеже е оригинален на sony. Пробвах го дори на няколко резолюции, но екрана винаги е замазан леко. на 1440х900 ми го дава recommended и честно да ви кажа пак е пълна бозичка . Дано някой се е с сблъсквал с този проблем. Чудех се дали защото твто е ЛЕД и затова да е така картината? Ще изчакам някой по-запознат да каже своето мнение. Хубав ден!