Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree7Одобрявам

Съвет за настолен компютър!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1

    Съвет за настолен компютър!

    Здравейте и за много години!
    Замислил съм си проект и тези дни ще правя покупката, но преди това не е зле малко съвети от професионалистите за лаиците като мен.Машината ще се ползва за гейминг(DIRT Rally, CSS, Grid 2 и пр.).Дъното съм засмилил да е Gigabyte Z97X Gaming GT.
    Процесорът - I7 4790K в момента е на промоция и с цена от към 80 кинта надолу.
    Паметта е тази Geil Evo Potenza DDR3 3000Hz, за паметта проблем ли е, че процесорът вижда до 1600Hz, дъното си ги поддържа и дали са пари на вятъра и мога да си взема Evo Leggera на 1600Hz
    Видеокартата е Sapphire Nitro R9-390 GDDR5 8Gb Lite - има ли смисъл картата да е с толкова голям капацитет памет или е по-добре да е на 2Gb като ще си ползва от рамта на компа?
    Захранването мисля да ползвам от старата настолна 450W Chieftec като за начало.По-нататък ще си закупя 650 - 700W
    Приемам всякакви отзиви стига да не са безсмислици от рода, ама то за какво ти е.., защо и т.н.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    На първо четене забрави за старата настолна 450W Chieftec.
    Чипсета R9-390 има TDP от 275 W.
    Core i7-4790 има TDP от 84 W

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Не пренебрегвай важността на захранването. ....особено на такава конфигурация.
    competition одобрява това.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    видеото зависи от:
    1. резолюцията на монитора, на който ще играеш
    2. претенциите колко компромиси си готов да допуснеш
    3. колко време искаш да си на върха

    добро решение за момента е 280 с 3 гиги рам, които осигуряват добри ефекти и текстури на 1920*1080(1200)
    290 ти дава по-дългосрочен комфорт
    ако си с 3800*2100, тогава се хвърляй в топ класа 390 и от рода...

  6. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #5

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    В момента машината ми е Intel Duo Core 8400E Sapphire HD6670 3Gb GB - P35 -DS3L с 450 w-отовия чифтек.И за това сметнах, че за първо време захранването ми ще държи новата конфигурация.Машината е сглобена далечната 2008 и за 7 години съм доволен от резултата до сега, но нова година - нова машина
    За това се допитвам до вас за да знам ако се оливам с неща, които ще са ми прекалено неизползваеми(примерно като видеото при условие, че телевизорът ми е 3к) такъв компромис съм склонен да направя, но ако произведителността ще е намалена откъм игрите с Р280 ще заложа на Р390, паметта ме интересува също дали ще е ефикасна с такъв процесор, че гледам поддържа до 1600Хц, а тя е 3000Хц или дъното е важно, че ги поддържа 3-те к хц.
    Ако заложа на по-долен клас карта(процесор не искам да сменям с друг, нека да си го оставя И7), то тогава бих взел захранване чифтек навитас 650 в.Или и то ще е малко.Давайте мнения спокойно
    Че съм нетърпелив какво да взема.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Мемори контролера на съвременните х86 машини е в процесора (вграден). Не си струва да вземаш такава памет особено ако разликата в цената е голяма. Чифтек за съжаление не е това което беше преди 7 години (както и голяма част от другите марки произвеждащи захранвания).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Като си приготвил големите пари по-добре вземи Core i7-6700, DDR4 и дънна платка с Z170. Можеш да вземеш SSD с интерфейс M.2 и игрите ще литнат. Захранването ще зависи преди всичко от видеокартата, която ще вземеш. Да вземаш RAM с 3000 Hz. не си струва.Много малък принос в производителноста ще получиш, а латентноста им е голяма.
    competition одобрява това.

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #8

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Емо, чак големите пари не съм ги приготвил, а и както виждаш съм замислил дъно, процесор, рам и карта.Хардовете(Сата) и кутията, ще са от стария за да мога да вложа повечко пари в нещатата, които съм харесал.Паметта е на приятна цена и за това се замислих за 3000, 1600 е с 30 лв надолу.И7 от Youtube клипче видях, че спокойно поддържа 2400.

    - - - - - - - - - -

    Емо, всъщност сега като разгледах това, което си ми предложил и започнаха да ми се отварят очите

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Да кажем ,че този пак ще е за 7 години.Плюса тук в сравнение с това което отначало си замислил е SATAExpress, M.2 ,удвоена скорост м/у процесор и чипсет, DDR4 и т.н., а пък HDD(SSD) може и след 1-2 години да ги смениш(но екстрите за тях ще са налични).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #10

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    На скоро смених моята 8годишна конфигурация с Core2Duo E8200 с тази от подписа. Доволен съм от производителността и бързината.
    R 390 е голяма карта, щом няма да сменяш кутията провери какъв размер видеокарта може да побере.

    Редакция: не ми се запазва подписа, че е прекалено дълъг:
    Asus Maximus VIII HERO | I7 6700K | Noctua NH-D15 | 4x8GB Corsair Vengeance @2666Mhz | EVGA GTX 970 FTW+ 4GB | Samsung 950 Pro 512GB M.2 SSD | CM Silencio 652S | EVGA SuperNova 650W P2
    competition одобрява това.

  13. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #11

    Отговор: Съвет за настолен компютър!


  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    един съвет - при паметта в Intel система важи правилото "повече е по-добре от по-бърза"

    определено бих взел това https://www.jarcomputers.com/p/MRAMC....html?ref=c_65 или ако чааак толкова държа на по-високата скорост, това - https://www.jarcomputers.com/p/MRAMA....html?ref=c_65 , но не бих оставил такава машина с 8 гиги рам
    competition одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #13

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Всичко изглежда много добре. Аз лично чакам следващото поколение за USB 3.1, а тук са го направили с чип.Но имай в предвид едно нещо. контролера на памета поддържа ddr4 2133.Реално и спряганите от теб и
    FearMe памети са ddr4 2133. Това всъщност ca образци издържали определени тестове за тези Hz. Лично аз съм скептичен към такива изпълнения.Наистина е по-добре 2X8 GB. Иначе всичко друго изглежда наред.

  17. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #14

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    С лек клок на процесора се докарва до 2400, а паметта ще е 2х8 2800 A-data XPG.Дъното по дефоулт е на 2133/ддр4 и си мисля, че притеснението ти е излишно

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #15

    Отговор: Съвет за настолен компютър!

    Да бе знам. Но все пак е един продукт с ddr4 2133. А пък вземат повечко парички.
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за рам памет на настолен компютър
    От svilen angelov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-04-15, 23:52
  2. Продавам настолен компютър.
    От himikaaaa1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-13, 23:26
  3. Продавам настолен компютър
    От evilssd във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-06-13, 19:53
  4. Продавам настолен компютър
    От potrebitel0 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 24-12-11, 20:47
  5. Настолен Компютър
    От raduna във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 15-03-11, 21:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе