Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By С.Мезинов
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By Тодор1981

Избор на тв около 43 инча

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #1

    Избор на тв около 43 инча

    Здравейте съфорумци. Обмислям покупката на нов телевизор, за предпочитане 43 инча, че да може да се гледа удобно от около 4-5 метра. От две години събирам пари и максимума ми е около 800 лева(+- 30-40 лева). ще го използвам за гледане на телевизия и филми с високо качество през лаптопа. Мисля да е Full hd може и 4К според парите, и с хубав звук. Прегледах много реклами в нета и доколкото прецених ммисля да си взема нещо на LG. Тъй като не можах да се спра на конкретен модел заради разните букви от рода на ppi,mpi, hdr и други, бихте ли ми препоръчали нещо качествено. Ето някои варианти : LCD TV LG 43LJ500V | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ LCD TV LCD TV SHARP LC-43CFG6352E | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ LCD TV .
    Бих се радвал на конкретно предложение или съвет за какво да гледам тъй като от прочетеното по подобни теми във форума, май ще отида да си харесам на място, но тъй като не намерих достатъчно информация за буквичките ppi mpi и т.н. бихте ли ми дали конкретно предложение или съвет. Благодаря предварително на всички които биха писали по темата.


    А мнението ви за този
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SANG-LE-4219-LED/p/13860
    Този пост е редактиран от Тодор1981; 10-12-17 в 13:33.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #2

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    За тоя бюджет май наистина 43" модели на ЛГ се явяват оптимално решение , въпреки че за 4м по-добре ще е 49/50" , а за 5м и доста по-големи ... , но бюджета не го позволява.
    мисля до скоро имаше 43UJ634 за към 800лв , при който ще получиш софтуерна поддръжка на някои форамати, липсваща при LJ500, а и май все още беше с 5год. гаранция , което си е плюс. За Коледа може и да свалят още някои модели (и 49") .
    Тия обозначения PMI/CMR от по стотици (че и хиляди) не ги гледай - всички са с 50хц панел и това са си маркетингови шмекерии.
    Не бих казал, че има съществена разлика в повечето модели от тоя клас - главните са в дизайна, броя входове и използваният панел (тип технология - IPS/PLS и VA) всяка вървяща със своите + и - .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #3

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Комфортно от 4-5м. - поне 55 инча , да не кажа и 65. Но за този бюджет - най-много някой турски аналог на известна в миналото марка.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #4

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Lg 43uj635v в Метро е 800лв. Само трябва да се види как стоят нещата с 5 годишната гаранция.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За тоя бюджет май наистина 43" модели на ЛГ се явяват оптимално решение , въпреки че за 4м по-добре ще е 49/50" , а за 5м и доста по-големи ... , но бюджета не го позволява.
    мисля до скоро имаше 43UJ634 за към 800лв , при който ще получиш софтуерна поддръжка на някои форамати, липсваща при LJ500, а и май все още беше с 5год. гаранция , което си е плюс. За Коледа може и да свалят още някои модели (и 49") .
    Тия обозначения PMI/CMR от по стотици (че и хиляди) не ги гледай - всички са с 50хц панел и това са си маркетингови шмекерии.
    Не бих казал, че има съществена разлика в повечето модели от тоя клас - главните са в дизайна, броя входове и използваният панел (тип технология - IPS/PLS и VA) всяка вървяща със своите + и - .
    Ами тези двата : http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...HD-LED/p/16368 http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...HD-LED/p/16394 просто като сравнение знам ли?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #6

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Първият е значително по-добре, но за 1000лв вече можеш да вземеш 49" вариант, което ще ти е повече от полза за значителното разстояние, от което ще го гледаш - https://edigital.bg/led-televizori/t...dr-led-p502536

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #7

    Отговор: Избор на тв около 43 инча


  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #8

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Според мен по-добре за 600лв това - Turbo-X LED TV TXV-U4360SMT 43" 4Κ Ultra HD Smart . С IPS матрица на LG , със Smart Opera и е 4K .

    Turbo-X - LED TV TXV-U4360SMT 43" 4Κ Ultra HD Smart - Телевизори

    Имат и такъв 55 инча за 850 лева, което е много добре за тези пари.

    А HORIZON е с HOS 2.0 , която не можах да намеря на какво е базирана.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #9

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    55 инча Финлукс в момента е на 799лв, а в съседната тема колега го похвали много като представяне на картината. Щом ще се гледа от такава дистанция е по-добре големия диагонал. Вкъщи телевизора е на 3.6м и е 43инча, става, но в момента съм се насочил към 65инча или като алтернатива 55 с по-добро представяне.
    ruuni9 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #10

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    55 инча Финлукс в момента е на 799лв, а в съседната тема колега го похвали много като представяне на картината. Щом ще се гледа от такава дистанция е по-добре големия диагонал. Вкъщи телевизора е на 3.6м и е 43инча, става, но в момента съм се насочил към 65инча или като алтернатива 55 с по-добро представяне.
    Здравейте. След дълго ровене и четене си взех това https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09155238 засега не се оплаквам.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #11

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Цитат Първоначално публикувано от Тодор1981 Виж публикацията
    Здравейте. След дълго ровене и четене си взех това https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09155238 засега не се оплаквам.
    Честито!
    Ще се радвам да споделите как се представя телевизора, може би едно кракто ревю. Аз заглеждам 65 инчовия вариант и ще се радвам да споделите впечатленията си.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #12

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Добре ще е наистина да споделиш впечатления + и - , че за тоя модел точно (50") съм срещал доста противоречиви мнения - от много доволни до тотално разочарование.
    С.Мезинов одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    20
    #13

    Отговор: Избор на тв около 43 инча

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Честито!
    Ще се радвам да споделите как се представя телевизора, може би едно кракто ревю. Аз заглеждам 65 инчовия вариант и ще се радвам да споделите впечатленията си.
    Здравейте. Засега не се оплаквам, има хубава картина, относно настройките: кой както му харесва, все пак всичко зависи от входния сигнал, да не забравяме че в България много от телевизиите /да не казвам повечето/ не поддържат особено добър стандарт. Аз бях се насочил към друга марка но взех този след като разгледах и техномаркет и технополис, на този ми хареса картината, не много остра, а и след като го ползвам от две седмици,. забелязвам доста отчетливо контраста на черно и бяло, в смисъл добре се отличават поне според мен. Колебаех се за диагонала, тъй като бях изчел доста коменари за разстоянието от което трябва да се гледа и мисля че от 3-4 метра който не е свикнал малко му товари очите, но пък в магазина изглежда по един начин а като го сложиш у вас по друг, все пак всеки си преценява.Важното е да се прецени максимално разстоянието от което ще се гледа. Надявам се че съм бил полезен. Ако някой знае какви са оптималните настройки за този модел, ако иска може да пише един коментар. Весели Празници на всички, успех в избора.
    pap1918 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ТВ 40-50 инча до около 1500 лв.
    От v140 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-17, 18:26
  2. Преход от Plasma към LED, около 42 инча?
    От zlatacho във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-16, 11:45
  3. Отговори: 17
    Последно: 06-11-13, 09:45
  4. Избор на Уникален Телевизор около 60/70 инча до 12000 лв. !
    От tokieca във форум Проектори и екрани
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-11, 10:49
  5. Отговори: 3
    Последно: 03-10-07, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе