Резултати от 1 до 12 от общо 12

За часовниците - навик или необходимост?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    За часовниците - навик или необходимост?

    ...или "Кога ще ни дотежи класиката"?



    След като размислих за кратко, реших да пусна темата в този раздел. В днешно време, когато технологичният отрасъл се развива със светлинни [едва ли не] темпове, когато все повече отделни компоненти се съчетават в едно мултифункционално устройство и когато самите компоненти се миниатюризират [все повече] с всеки следващ модел, искам да ви попитам за ролята на часовника, който блаженно е заел полагащато му се място на лявата ви или дясна китка. На него, по принцип, му е отредено да показва само часа.. информация, която може да се получи от всекиго или от друго устройство у вас [например GSM]. Но все пак, странно защо, часовникът си остава класика... но не от "класиките", които "поучават", а [в 95 % от случаите] просто предмет, избегнал клопката на еволюцията и оттъждествяващ се единствено с това, да ни покаже времето. Самият аз нося часовник от години, но напоследък се хващам да се питам защо ли ми е - дали повече като украшение, необходимост или просто носталгия... Часовници има навсякъде около нас, а този на ръката ни е [почти] с размера на GSM - тогава защо ни е нужен?




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #2

    За часовниците - навик или необходимост?

    амиии и аз съм се замислял за това, но ако нещо ми се случи да остана 1 ден без часовник (примерно съм го свалил замалко и съм го забравил) и изпадам в ужас.. )

    Според мен е въпрос на навик, ако не си свикнал да носиш часовник си ползваш телефона.. ако си свикнал с часовник ти се струва преклаено изнервящо всеки път щом ти се прииска да видиш времето да вадиш телефона .

    Освен това аз си мисля, че за някои изискан човек часовника е нещо като символ за престиж, нещо като мъжко бижу.



    Веднъж бях чел в един брой на Playboy , че финансовото състояние на мъжа се познава по прическата, часовника и обувките



    Така че според мен часовниците ще си останат мъжките бижута

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #3

    За часовниците - навик или необходимост?

    Със сигурност часовникът е навик. Ако останеш 2-3 дни без него ще свикнеш и няма да ти липсва. Обаче тези 2-3 дни трудно се преживяват:-)

    Любимо бижу е не само за мъжете[]

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    За часовниците - навик или необходимост?

    ЕЕЕ, часовника винаги си е бил колкова бижу колкот и необходимост.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    За часовниците - навик или необходимост?

    Не знам за вас, но аз от години не нося.

    Не усещам някаква липса, компенсира се от GSM-a

    Може би вупрос на вкус и навик, както сте споменали.

    А за преуспелите, особено в БГ, това въобще не е критерий :-)

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    За часовниците - навик или необходимост?

    Поне от 15 години не нося часовник и мисля, че много ще ми пречи.

    Сега мобилният телефон си е необходимост, защо да носим и часовник. Освен като бижу, но аз не намирам никаква красота в един часовник......... Може би дамите намират нещо - не знам. А и когато работиш нещо, свързано с електричество си е доста опасно украшение. Колко души сега носят джобен часовник? Мисля, че и ръчният си отмира, освен ако не придобие нова функция.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #7

    За часовниците - навик или необходимост?

    Така или иначе часовника е нещо с което сме свикнали и трудно ще се откажем от него.Много е досадно да се бърка за телефона всеки път,наистина.Защо ли нещата да не тръгнат в друга посока - например часовника да стане мултифункционално устройство и да включва мобилен телефон.Това е нещо,съвсем естествено по пътя на технологиите,мисля аз.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    119
    #8

    За часовниците - навик или необходимост?

    @Caesar

    .... Или да ти пускат алармата на колата... или да ти включват РС-то.. .и телевизора...

    Класиката си е класика - чувството сам да си цъкнеш нещо си е върхът!

    .. Хей ръчички, хей ги две!...


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    За часовниците - навик или необходимост?

    От 2001 съм без часовник.Вярно първите дни много трудно се свиква.

    Но има моменти когато е необходим. Например когато бях на ски в началото на март/ ами по-лесно е да си дръпна ръкавицата и да погледна колко е часът даже и в движение отколкото да бъркаш в джоб и да гледаш колко е часа. /

  12. SAGE
    Guest
    #10

    За часовниците - навик или необходимост?

    От много време не нося часовник, защото съм един много щастлив човек и за никъде не бързам.[:D]

    В последно време на толкова много уреди и устройства има вграден часовник, че изобщо не ми липсва, а когато дойде ден като днешния ми писва от сверяване(преместване с 1 час напред).[}]

    Горното действие трябва да го извърша около 20 пъти, а имам само 2 часовника ( в истинския смисъл на думата).[B)] Добре поне, че за сверяването на компютрите се грижи Window$.[:D]

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    За часовниците - навик или необходимост?

    часовникът за мен е въпрос на показност, а не нужда. в ежедневието си не нося и абсолютно не ми липсва.

    когато обаче съм на важна среща слагам, но не за друго, а защото придава малко по-различен имидж. въпрос на закостенялост в мисленето - също като костюмите и вратовръзките. в определени ситуации някои детайли се очакват, иначе губиш една точка... дето се вика, той часовникът може и да не работи, но друго си е когато изпод ръкава на костюма се вижда някое позлатено ръбче, нали []

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    За часовниците - навик или необходимост?

    За мене е въпрос на навик, удобство, престиж и т.н..... ! Мразя да си вадя тел. за да видя колко е 4асът, оби4ам да поглеждам пестарелия SEIKO, но все още със същия блясък както преди 13 години, пред приятели ....... И тъй като не мога да показвам скъпа при4еска и обувки ми остана само 4асовника ...[8D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Необходимост от следното конвертиране DVI- FTP - DVI
    От elaks във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-14, 10:05
  2. Необходимост от ТТF шрифт
    От DoRa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-07, 15:35
  3. Върнете си часовниците 1 час назад
    От breiii във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-04, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе