Резултати от 1 до 8 от общо 8

Варнеците да внимават !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #1

    Варнеците да внимават !

    Колеги бъдете нащрек преди да светни и гръмне да сте изключили кабелният нет.

    Изневиделица както тихо си валеше следобяд тресна гръмотевица в Западна Загубена Зона до езерото. В резултат доста пострадали -хъбове, лан карти, монитори, принтери и РС та.

    Точно както миналата година тогава имаше в кюпа и климатици.

    Ни лан протектор помага ни Господ.

    Пропуснах да уточня, че в резултат на гръмотевицата имаше и силен токов удар. Съмнявам се дали нулата не си повдига потенциала, защото кабела за зануляване от Лан протектора ми е свързан към нулата на най-близкият контакт.То и трафопоста е съвсем наблизо и постоянно го ремонтират.

    Мълнията падна върху покрива на склада на "Белана" и "Конструмат" във двора на "Варна Комерс".А по покрива върви и кабела за интернет .




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Варнеците да внимават !

    С какъв лан протектор си. Аз съм с APC. А ЗПЗ е много кофти място, че като падне гръм няма тън мън. При мене имаше разни пикове и премигвания на тока ама UPS -a си върши работата. А интересно дали ако се сложат два лан протектора последователно ще бъде по добра защитата. Можеби аки не сработи единия ще сработи другия.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Варнеците да внимават !

    Идва пак сезона на бурите и търговците на хъбове, рутери и всякакво друго LAN оборудване потриват доволно ръце.Наближава жътва![:D]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #4

    Варнеците да внимават !

    Споделям ,че въпреки "защитения" ми интернет от подобни поразии (*БТК*) нямах 2-3 часа нет [Wow!].

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Варнеците да внимават !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Колеги бъдете нащрек преди да светни и гръмне да сте изключили кабелният нет.

    Изневиделица както тихо си валеше следобяд тресна гръмотевица в Западна Загубена Зона до езерото. В резултат доста пострадали -хъбове, лан карти, монитори, принтери и РС та.

    Точно както миналата година тогава имаше в кюпа и климатици.

    Ни лан протектор помага ни Господ.

    Пропуснах да уточня, че в резултат на гръмотевицата имаше и силен токов удар. Съмнявам се дали нулата не си повдига потенциала, защото кабела за зануляване от Лан протектора ми е свързан към нулата на най-близкият контакт.То и трафопоста е съвсем наблизо и постоянно го ремонтират.

    Мълнията падна върху покрива на склада на "Белана" и "Конструмат" във двора на "Варна Комерс".А по покрива върви и кабела за интернет .

    <div align="right">Originally posted by kris11 - 20/05/2005 : 19:44:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Изгоряха и двете Ланкарти / имам вътрешна мрежа/ , като основното РС е през UPS, изгоря и хъба ,който е на 5 м кабел от основното РС, както и още 2 хъба по напред. Лан протектора е от типа който продават кабелните оператори /кутийка с диди IN4007 , 1 ценер и 2 глимки.

    Но на такова близко попадение -около 100-150м от РС то ме съмнява и 5 протектора да сложа пак ще е същата история. Миналата година наблюдавах ака пада мълния върху кораб в езерото - цялото езеро се озарява-направо зашеметяваща гледка.





    @Lupus много си прав.Вече няма евтини ланкарти от 5-7 USD

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Варнеците да внимават !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="red">Варнеците да внимават !</font id="red">



    <div align="right">Originally posted by kris11 - 20/05/2005 : 19:44:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Kris11, не знаех, че гръмотевиците падат само във Варна... []

    Бе то не е за смях, знам, ама тая Варна я помляха природните стихии последните 12 месеца [паднаха уникални за България градушки, снегове, сега и гръмотевици...], кажете, моля ви, ако паднат и цените на имотите, да идвам да купувам... []



    Тука, в нашето село, бабите като се съберат по икиндия да обсъдят светските клюки и още преди едната да си отвори устата, другата вече я пита: "Във Варна ли?..." [] <font color="blue">[ joke ]</font id="blue">




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Варнеците да внимават !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><font color="red">Варнеците да внимават !</font id="red">



    <div align="right">Originally posted by kris11 - 20/05/2005 : 19:44:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Kris11, не знаех, че гръмотевиците падат само във Варна... []

    Бе то не е за смях, знам, ама тая Варна я помляха природните стихии последните 12 месеца [паднаха уникални за България градушки, снегове, сега и гръмотевици...], кажете, моля ви, ако паднат и цените на имотите, да идвам да купувам... []



    Тука, в нашето село, бабите като се съберат по икиндия да обсъдят светските клюки и още преди едната да си отвори устата, другата вече я пита: "Във Варна ли?..." [] <font color="blue">[ joke ]</font id="blue">







    <div align="right">Originally posted by IvO™*-*21/05/2005*:* 13:55:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Чукай на дърво, че не се знае.Преди около седмица гледах по ТВ то репортаж от прекъснат поради градушка мач от Пловдив .Ами как да кажа има още да работят по въпроса от Пловдив - много им бяха дребнички ледените зрънца докато достигнат миналогодишните във Варна.Все още има коли които изглеждат като обстреляни с камъни.

    Докато се прибирах от работа видях много коли със счупени прозорци -предни,задни странични зависи откъеди ги е чукало.

    Докато местих под навес колата едно зрънце ми направи резка около 12 см по ръката/бях по къс ръкав/-все едно , че си драл на пирон или нож и то за секунда

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Варнеците да внимават !

    на мен ми се случи веднъж , докато бях на местната варненска кабеларка мсат, ползвах мнет имаше здрава силна гръмотевична буря, но през ноща докато съм спал, бях оставил компа да записвам нещо, на сутринта няма читав здрав кабелен модем, и даже се оказа че лан картата вградената на компа бе заминала. добре че модема бе в гаранция и го смениха без пари и ми го включиха по юсб връзката, но и аз съм на мнение че и да има протектори по кабела нищо не спасява падне ли гръмотевица и край...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе