Резултати от 1 до 9 от общо 9

Virtual Card Services - некоректна фирма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    32
    #1

    Virtual Card Services - некоректна фирма

    Пиша тук като част от екипа по организирането на OpenFest 2005, с цел да предупредя за некоректното поведение на една от фирмите, които изявиха намерение да спонсорират феста. Не само изявиха такова, всъщност, а бяха един от официалните спонсори, поставиха свой щанд по време на феста в София, раздаваха на него тениски, ключодържатели и бира и събираха CV-та на хора, които биха желали да работят при тях. Вероятно не сте чували за тази фирма досега, тъй като е нова и тепърва ще се стреми да пробие на българския пазар. Поводът, по който разказвам именно за нея, е, че след като фестът мина, тя така и не плати договорената сума за спонсорство и не го е направила и до този момент.
    Имайте това предвид, ако ви се наложи да имате вземане-даване с въпросната фирма. Приемаме и всякакви идеи как да си получим парите, за които сме се уговорили с фирмата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма

    Цитат Първоначално публикувано от Silvina
    ...Приемаме и всякакви идеи как да си получим парите, за които сме се уговорили с фирмата.
    Не е невъзможно, само ви трябва добър адвокат - мисля, че по Закона за задълженията и договорите и устните договорености имат определена сила.

    А занапред - в такива случаи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сключвайте предварителен договор (сигурно съвета ми е излишен, вие си го знаете) !

    ПАРЕН ДУХА СЛАДОЛЕД

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #3

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма

    Slero, разтълкувай `устна уговорка` ?
    Имам такава под формата на и-мейли с една фирма, където излично пише `договор подписваме след изработка на сайта`, впоследствие отказват да заплатят при извършване - консултирах се с адвкоати - каза ми, че абсолютно нищо не мога да направя

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #4

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма

    e-mail-а не е документ в юридическия смисъл.
    Не съм юрист но доколкото знам за да се признае нещо за документ трябва да има автентични белези - почерк, подпис, дата и др. За това понякога и в някои старни за ръчно написаните завещания и договори нямат нужда от свидетели например.
    Вероятността да бъде приет email или message от irc или icq за доказателство или свидетелство е много малко вероятна, по-вероятно е да се приеме устна договореност...


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма

    @klamer е прав - e-mail-а че не е документ, не е. До скоро и факса не се приемаше за такъв.

    Колкото до устните договорености - не съм категоричен, но: съгласно Закона за задълженията и договорите (ЗЗД) писмената форма се смята за задължителна само в определени случаи, които са посочени. Единият случай е чл.16:

    16. (Ал. 1, изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Когато предложението включва общи условия, приемането е действително, ако съдържа писмено потвърждение на общите условия.


    ...каквото и да значи това "общи условия".

    Другият случай е чл.19:

    19. Предварителният договор за сключване на определен окончателен договор, за който се изисква нотариална или нотариално заверена форма, трябва да се сключи в писмена форма.


    Със сигурност при договори за поръчка или изработка не се изисква нотариално заверена форма, така че...

    Абе не съм юрист, не ме слушайте какви ги говоря... но определено съм чувал от юристи, че устното изявление (ако се докаже по неоспорим начин, че е имало такова), ангажира страната, която го е направила. Писмената форма само опростява процедурата по доказването. Ако греша... ами, ще си посипя главата с пепел

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма


    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    ... но определено съм чувал от юристи, че устното изявление (ако се докаже по неоспорим начин, че е имало такова), ангажира страната, която го е направила. Писмената форма само опростява процедурата по доказването ...
    Вярно е, така е.
    Внимавайте много, когато публично заявите, че ще се ожените/омъжите за някого.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма

    Писмената форма само опростява процедурата по доказването ...
    Да, така е! В общия случай са достатъчни 2ма свидетеля но да не забравяме, че сме в БГ

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    32
    #8

    Happy end

    С удоволствие съобщавам на всички, които следят темата, че след като Google се зае с индексиране на резултатите от действията на Virtual Card Services, фирмата изплати дължимата сума. Който се интересува, може да види доказателствата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    Re: Virtual Card Services - некоректна фирма

    Е, супер новина ! Лично аз се радвам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Services and XP
    От ru-boy във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-08, 21:21
  2. Некоректна фирма - помощ!
    От pikinana във форум Черен списък
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-08, 19:40
  3. XP Services help
    От lightmaster във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-03, 20:09
  4. Multi media card или Secure digital card
    От Big Bug във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-03, 19:50
  5. Win2003 Services
    От smuko във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 04-05-03, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе