Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree4Одобрявам

Помощ нашествие от бълхи !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1

    Помощ нашествие от бълхи !

    Не винаги доброто което човек прави се възнаграждава, това е стара и неоспорима максима.Понякога става точно обратното - направи добро за да получиш зло .Подобен е нашия случай.Става дума за следното - една котка роди три котета в едно от мазетата ни.Мазето е необитаемо, и решихме че е антихуманно да изхвърляме малките и беззащитни котенца.Беше влязла през отвореното прозорче.Всичко беше просто прекрасно до мига когато пратих сина в мазето да ми донесе някакъв строителен материал който бях складирал там.Той се върна без него и каза че още щом влязъл в коридора краката му почерняли от скачащите твари.В мазетата ни се влиза рядко и в рамките на месец може би популацията им е станала колкото китайската армия.Отидох да видя с очите си .Бяха толкова много, че просто се чуваше как пъплят по пода.Веднага ме налазиха но бях по къс панталон, излязох навън и ги изтупах.На следващия ден право в ХЕИ.Там се оказа че са тотално беззащитни, дадоха ми Айкън и ми казаха че те с него пръскат.Оляхме тотално мазетата ( от котетата няма и помен) .След няколко дена когато трябваше да пръскаме за втори път - о ужас , популацията бе се се разрастнала ! Просто бяха на пълчища,В мазето в което са били котенцата няма нищо, и имам чувството че там има над милиард от тези твари.Последва пръскане с Бандит, засега без успех.Купили сме и Фендона, и Бутокс. Всичките тези препарати са широкоспектърни и не убиват яйцата на гадините. Отделно са разредени допълнително в аптеките.Под вода гадините не умират понеже са анаеробни, потапям си фланелката и я държа по няколко минути и като я извадя те са живи,Та мисълта ми е някой знае ли някое ефикасно средство което наистина да ги мори защото регулярните не вършат работа. ДДТ то което убива яйцата вече не се намира в ЕС.Ще пръскаме през три дена в продължение на месец, така сме решили.Мисля да опитам с чиста белина, с газовата огнехвъргачка, дори ми мина през акъла да напръскам подовете и стените със солна киселина дано измрат . Като крайна мярка - викаме пожарната да покрия с пяна всички подове на коридорите.Просто през живота си такова чудо аз лично не съм виждал.Говорих и с хора от съседни блокове, които ми казаха че и те са ставали жертви по абсолютно същия начин - чрез котенца.
    ПП.Вече са и пред входа.Имаме оплаквания от лелките седящи на пейката че са били нападнати !

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #2

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Тенопа е нужно за контрол на популацията, но се взима само с разрешителен режим и не се продава в аптеките. Отдавна ползвах такова за Козлодуйските огнища и треби наред от яйца до възрастните форми. Подозирам че ще трябва фирма с лиценз да ви обслужи, но е доста солена цената - литър Тенопа е над 200 кинта без ДДС.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Пони, много се вживяваш.
    Какво значи "оляхме"?
    Този препарат не трябва ли да се пръска под формата на аерозол? Ако просто сте го изляли на пода може да не действа ефективно така.
    Тия бълхи да не са безсмъртни, изпръскваш един флакон инсектицид, примерно Райд или нещо друго, и след десетина минути са приключили.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    аз съм се борил с дървеници и накрая решението беше изхвърляне на цялото легло, което се оказа епицентърът на "взрива", така че съм наясно пред какво се изправил пони-то...

    а иначе искам само да спомена, че солната киселина няма да им направи нищо. ако си го написал на майтап - ок, но ако си го писал на сериозно, си имал предвид сярна, но там нещата са толкова опасни, че после може да не можеш да си влезеш в мазето бая време....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Вземаш една хубава селскостопанска пръскачка. Купуваш от някоя селскостопанска аптека серен препарат , от рода на Кумулус. И пръскаш през 7 дена. Може серния препарат да го смесваш с инсектицид,но трябва да ги редуваш. Примерно първо неоникотиноид (актара, моспилан) следващия път органичнофосфорно(БИ-58) ,после пиретроид . Напръскваш таван,стени и под. Като се отървеш от бълхите варосай стените и тавана. Едно време когато е нямало бои хората са варосвали и не са се размножавали инсекти.
    estqwerty одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,574
    #6

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Пробвай с два, три флакона спрей на Bros, имат такива за пълзящи и бълхи. Каквото съм ползвал на тия поляци все е помагало.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #7

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Пони, много се вживяваш.
    Какво значи "оляхме"?
    Този препарат не трябва ли да се пръска под формата на аерозол? Ако просто сте го изляли на пода може да не действа ефективно така.
    Тия бълхи да не са безсмъртни, изпръскваш един флакон инсектицид, примерно Райд или нещо друго, и след десетина минути са приключили.
    С лозарска пръскачка пръскахме обилно имам в предвид, дори в по концентрирана форма,просто стените и подовете след пръскането изглеждаха мокри, но просто нещата които са наистина ефикасни са забранени от ЕС ,а тези по аптеката им действат като следобедна разходка в парка в слънчев майски ден. От ХЕИ то ( по точно ХЕИ не извършва услугата а оторизирана фирма ) ни искаха по 80 кинта за пръскане, като ги попитах с какво пръскат казаха че само с Айкън , друго нямат.Отказахме им, Айкъна им действа като допинг.
    Джак, ако мсилиш че това мре от Райд, много се лъжеш.Или напалм или нещо от рода на зарин,зоман или табун.Вече се убедих на 100%.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 26-08-19 в 18:26.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Със сяра не се свиква. Гарантирано унищожава яйцата, А щом обвиняват неоникотиноидите за измирането на пчелите представи си за какво става въпрос, просто . бълхите става ялови.
    ponyasd одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #9

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    И това го мислехме.Върху тлеещи въглени да сложим парченца сяра на няколко места в мазетата и да затворим плътно.Но засега още не му е дошъл реда.Мисля че по удачния вариант е със серния препарат Кумулус който препоръчваш,ще го купим в сряда и паралелно с останалите ще действаме и с него.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #10

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Делиция - газтоксин
    но внимателно!
    Ще се оттървете и от плъховете, които най-вероятно има.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Единственият препарат който ще ти помогне в случая е РЕГЕНТ, но го продават под масата в селскостопанските аптеки. Евтин и много ефикасен но забранен в ЕС . А с гореспоменатите само ги парфюмираш и си даваш парите на вятъра
    ponyasd одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #12

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Преди години имахме нашествие от бълхи на село. Изпръсках без успех по двора де що има препарати, накрая отидох до фирма, която с това си вади хляба. Човекът беше много любезен и след като му разказах с какво съм пръскал, ме попита как съм пръскал. Посъветва ме да опитам пак, пръскайки с пръскачка на височината на гърдите, за да може облакът да "запуши" пътя за бягство на гадинките нагоре по дървета и дувари. Сработи от първия път!
    ponyasd одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #13

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Цитат Първоначално публикувано от kosorez Виж публикацията
    Единственият препарат който ще ти помогне в случая е РЕГЕНТ, но го продават под масата в селскостопанските аптеки. Евтин и много ефикасен но забранен в ЕС . А с гореспоменатите само ги парфюмираш и си даваш парите на вятъра
    За Регент не знам , но гореспоменатите от мен се оказаха наистина големи ментаци, аз лично никога не бих повярвал в тяхната неефективност ако лично не се бях убедил с очите си.Чудя се защо въобще ги продават, след като те дори правят гадините по агресивни и устойчиви.От ХЕИ ми казаха че всичко което наистина е вършело безотказно работа е забранено от ЕС и просто няма от къде да го купя в България.Те самите са абдикирали от проблема.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 27-08-19 в 22:14.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #14

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    За бълхи се пръска обилно, трябва да става локва където си напръскал, най-вече са по земята, но ... голяма напаст е, като застудее ще изчезнат. И не е вярно, давят се. Аз бих пръскал с нещо не толкова скъпо, например фюри (питай как се разрежда) през 4-5 дни. Преди години играх твоя мач, не намерих препарат, който убива яйцата, захладня и изчезнаха.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #15

    Отговор: Помощ нашествие от бълхи !

    Пак ще повторя. 50г Кумулус и 1.5г Моспилан струва около 2 лв. Първия път се смесват ,после се продължава с Кумулус. Най-добре е дозата срещу лозова краста---->акарициди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе