Резултати от 1 до 10 от общо 10

За любителите на високите скорости!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    За любителите на високите скорости!

    Как се чувствате когато шофирате с по-висока (от допустимата, а и от разумната) скорост? В града? А извън града?..

    Замисляте ли се какво би станало ако внезапно на платното изскочи човек (неволно или волно бутнат или пък деца, които си играят на улицата пред блока), докато настъпвате газта за да стигнете по-бързо до... следващия светофар?

    Замисляте ли се какво би станало ако внезапно ви се спука предна гума докато си хвърчите с позволените 90 км/ч в извън-населено място? А ако сте на магистралата със 130?

    Замисляте ли се какво би станало когато изпреварвате рисковано (без видимост) и не дай си боже се ударите челно в идващия насреща ви автомобил, който сте забелязали прекалено късно?

    ...

    Тези въпроси, а въобще и още много подобни, важат особено за младите и неопитни водачи, седнали зад волана на по-мощен автомобил. Те важат и за по-старите и уж по-опитни, но самонадеяни водачи, които по поведението си на пътя рядко се различават от първата група (на неопитните)... Тези въпроси важат за всеки, който, бързайки изнервен от препълнената със задръствания столица (а и във всеки по-голям град), натиска необмислено силно газта...

    Тези въпроси важат за всички нас - водачите!

    Вие задавате ли си ги?

    Дори отговорът да е "Да", ето ви нещо, което ще ви накара да си ги задавате още по-често!

    Краш-тесты Авторевю

    Има много подобни сайтове, разбира се... Дори ако имате под ръка някой по-хубав - дайте го! Нека всички видят колкото се може по-ясно очевадните резултати от crash-тестовете (които, впрочем, в доста случаи се правят при не много високи скорости).

    ...и да се замислим колко тънка може да бъде нишката на човешкия живот!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: За любителите на високите скорости!

    Няма начин на магистрала да се движеш с по малко от 120-130, когато условията го позволяват. Същото и за извънградските пътища. Просто ставаш пречка на пътя, а това е по-опастно ...

    За неразумно високите скорости в града е друго нещо ...

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: За любителите на високите скорости!



    ...и този шофьор не е очаквал, че всъщност ще стигне дотук

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #4

    Re: За любителите на високите скорости!

    [size=14px]Шофирането не е видео игра! Тук имаш само един живот!!![/size]

    Без колани 1

    Без колани 2

    Причината за колани в рейсове!

    РАЯ може да почака!


    [img width=423 height=600]http://www.safeprogram.com/images/poster2.jpg[/img]


    Аз съм почти на 23 и вече имам изграден навик да си слагам колан и да пускам фаровете дори и през деня! Наскоро гледах едно предаване по дискавъри за краш тестове... много е ценно да го има всеки или поне да го е гледал... ще се опитам да го намеря! Поздрави и бъдете разумни на пътя...







  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: За любителите на високите скорости!

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Няма начин на магистрала да се движеш с по малко от 120-130, когато условията го позволяват. Същото и за извънградските пътища. Просто ставаш пречка на пътя, а това е по-опастно ...
    Не съм много съгласен с тебе. Всеки може да си кара колкото иска бързо (естествено трябва да се спазват минималните ограничения за магистрала). Който бърза - прав му път! Аз съм на този принцип.

    Най-вече трябва да се преценят възможностите на водача, защото пътя примерно е прав, автомобила е мощен, значи можеш спокойно да караш и с 300 км/ч, обаче ако не се чувстваш сигурен, че можеш да реагираш адекватно и навреме (макар че едва ли има такъв шофьор, който при такава скорост може да реагира навреме), по-добре си карай с по-умерена скорост. Представи си светкавично излезе някое диво животно на пътя? То и с 90 да караш, трудно би реагирал навреме. А и за какво да даваш на полицаите по пътя пари, вместо тея пари да ги използваш за нещо по-разумно?

    Аз си позволявам МАКСИМУМ 10-ина км над разрешената скорост (но в градски условия си карам с 50 максимум), и то не винаги, зависи от ситуацията и пътя.

    Мене лично например, най-ме е страх от другите шофьори, защото аз си преценям възможностите и карам с умерена скорост, но винаги ме е страх някой да не ми връхлети отнякъде, дори и когато съм спрял в момента, или когато съм пешеходец и т.н. Въобще по нашите пътища поне аз трудно мога да пътувам спокойно, почти винаги съм под напрежение, някой отнякъде с нещо да не ме натресе, защото ти колкото и разумно да караш, винаги има някой, който пък кара неразумно, и то доста.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #6

    Re: За любителите на високите скорости!

    Цитат Първоначално публикувано от HD

    Най-вече трябва да се преценят възможностите на водача, защото пътя примерно е прав, автомобила е мощен, значи можеш спокойно да караш и с 300 км/ч, обаче ако не се чувстваш сигурен, че можеш да реагираш адекватно и навреме (макар че едва ли има такъв шофьор, който при такава скорост може да реагира навреме), по-добре си карай с по-умерена скорост. Представи си светкавично излезе някое диво животно на пътя? То и с 90 да караш, трудно би реагирал навреме. А и за какво да даваш на полицаите по пътя пари, вместо тея пари да ги използваш за нещо по-разумно?
    Е те това е най-трудно-да прецениш къде е границата,до която можеш ти и автомобила да реагирате адекватно.При 150,че и нагоре в съвременния автомобил се чувстваш стабилно все едно караш с 20,особено ако се движиш с постоянна скорост-направо заспиваш на пътя.Дори и пътя да е хлъзгав лесно се ускорява,но като дойде време за спиране на хлъзгав път(не знам защо-косата много бързо настръхва ) и чак тогава разбираш за измамното спокойствие при високите скорости.Затова е важно да се правят сухи тренировки на пътя,за да се почувства автомобила при смяна на пътната обстановка(напр. при задаващия се утре арктически студ).Трябва на безопасно място да се премине отвъд границата на възможното спиране,за да се усети къде е тя.Да завъртиш колата на пътя и да се опиташ пак да я върнеш и т.н.

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: За любителите на високите скорости!

    При внезапното спиране за избягване на катастрофа всъщност почти нищо не зависи от водача. Независимо колко уверен се чувства шофьора (освен ако е Михаел Шумахер, но пак не със сигурност) при спирането участват две времена - за реакция и за същинско спиране. Ето как изглежда изминатото разстояние при различна начална скорост:

    Код:
    Скорост Дистанция за реагиране Дистанция за спиране Общо
    
    50 км/ч      9 м       14 м        21 м   
    
    80 км/ч     15 м       38 м        53 м
    
    100 км/ч     18 м       65 м        83 м
    
    110 км/ч     21 м       75 м        96 м
    Често 10-те метра разлика в спирачния път между 100 и 110 км/ч може да спасят човешки живот. И още нещо...тая философия "който може - нека кара" хич не ми допада по две причини - в челните удари участват минимум 2 мпс-та и освен това се пукат гуми, чупят се шарнири и тогава спасение няма!

    PS. Пу, пу, да не ни е уруки

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #8

    Re: За любителите на високите скорости!

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Няма начин на магистрала да се движеш с по малко от 120-130, когато условията го позволяват. Същото и за извънградските пътища. Просто ставаш пречка на пътя, а това е по-опастно ...

    За неразумно високите скорости в града е друго нещо ...
    Извинявай, братко, ама това звучи глупаво!

    В закона си е казано какво имаш и какво нямаш право на магистралата. Зададени са максимално, а не минимално допустими скорости. Личната преценка за условията е допълнително ограничение, но да карам със 130 просто защото другите карат с толкова си е направо безмислен аргумент.

    Защото само си помисли ако всички гледаха така на нещата и караха с по над 100 на магистралата и при по-натоварено движение само един спука гума и се завърти - колко от другите участници в ситуацията ще имат време да реагират и да спрат преди да са се забили в него с тая голяма скорост?

    Абсолютно същото важи и за извънградското движение.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #9

    Re: За любителите на високите скорости!

    Минимално разрешената скорост по магистралите в България е 50 км/ч. Пише го в закона. Затова там не могат да се движат ППс-та , които не могат да стигнат над 50 км.
    На запад, в нормалните държави, даже има отделни ленти на магистралата, предназначени за разлини скорости. Примерно в най-лявата се движиш минимум със 160.
    Магистралата е път, който не обслужва прилежащата територия и е със специален режим на движение. Разбирай - направен е за високи скорости.

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    Re: За любителите на високите скорости!

    dedo pop - грешиш, че във всички западни държави, които ти наричаш "нормални", на магистралите няма ограничение на мах скорост. Доколкото ми е известно, така е само в Германия и то само на някои магистрали. Те са проектирани така, че да позволяват движение със скорост 200+ км/ч - ерго, няма остри завои, изработени са виражи и обезопасителни съоръжения около тях, няма достъп на диви животни и т.н....съответно цената на строежа на подобни пътища е много по-висока, отколкото на нормалните магистрали; едновременно с това, автопаркът е на достатъчно високо ниво, за да се избегнат част от инцидентите ... къде (и кога) условията по българските пътища биха могли да се сравняват горните предпоставки за нормално пътуване та да ми ги сравняваш с изложените по-горе такива!? :screwy:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 33
    Последно: 07-12-11, 05:41
  2. айде на новите скорости на ADSL
    От stenly във форум Технологии
    Отговори: 107
    Последно: 16-05-08, 21:43
  3. Нови, по-атрактивни скорости от bTK ADSL!
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 25-07-07, 14:56
  4. LAN Скорости
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-05, 21:08
  5. ADSL - цени,скорости и срокове
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 70
    Последно: 07-02-05, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе