Резултати от 1 до 14 от общо 14

В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #1

    В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Египетските и саудитските морски власти търсят ферибот в Червено море, превозващ към 1400 души - египтяни, суданци, саудитци.
    http://novini.dir.bg/LISTS/new_news_...ews_930505.php

    Много ми е интересно как така изчезват кораби в 21век ?! Според мен движението на всеки по-голям кораб трябва да се следи с GPS. Струва ми се нвъзможно такъв голям ферибот с 1400 души на него да не се следи.. още повече че в морето няма бетон и такива неща, който да пречат на GPS-ите да следят непрекъснато ферибота.
    А по медийте пишат че дори немогат да го намерят.. или поне така пишеше до преди да напиша това. Не ви ли прилича на Lost ?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Не се обиждай, но явно не ги разбираш тия работи....
    Движението на кораба е следено не само с GPS но и с наземни радари. Но за жалост, когато стане бедата това с нищо не може да му помогне, освен да даде по-точно мястото на катастрофата (потъването). А един такъв ферибот може да потъне за по-малко от 5 мин.

  4. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #3

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Верно си е.. и не само - дава се ориентир къде е изчезнал сигнала.. а не къде е кораба - а той може да е 20 мили на майната си .. отделно че тези неща могат лесно да се манипулират ....

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А един такъв ферибот може да потъне за по-малко от 5 мин.

    Така е с новите "версии" - бързи, качествени...
    Титаник, например, стара машина - потъваше 2 часа и кусур...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #5

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Така е с новите "версии" - бързи, качествени...
    Титаник, например, стара машина - потъваше 2 часа и кусур...
    Фериботите са изключително нестабилни превозни средства. Возил съм се много пъти с ферибот, включително няколко пъти при лошо време. Ето това е силно усещане. Да си на ферибот по време на буря. Правилното товарене на толкова голям ферибот като потъналия си е цяло изкуство и ако се претупа и тежестта не се разпредели равномерно стават такива работи. Никога не бих се качил на такова нещо ако не трябваше миналото лято да съм на остров, ама това беше единствения вариант. Че и скъпо беше, $7.50 в едната посока.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Цитат Първоначално публикувано от secondshoe
    Че и скъпо беше, $7.50 в едната посока.

    А в другата? Или си още на острова?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #7

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Корабът с капацитет 2500 пътници не е бил претъпкан и е отговарял на всички изисквания за безопасност, съобщиха египетските власти.
    Мда. То не е нужно да е претъпкан. Просто небрежния персонал не е разпределил равномерно тежките товари и автомобилите, духнал е по-силен вятър и трагедията е готова.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Всъщност, мистерията е разгадана.

    Тук: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=840384

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Така е с новите "версии" - бързи, качествени...
    Титаник, например, стара машина - потъваше 2 часа и кусур...
    Титаник потъна за 2 часа само за да не е повече от 3 часа филма. Ако го бяха направили трилогия като властелина, можеше и 4-5 часа да потъва.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    щели да снимат Титаник 2.... чудели се само дали някой ще се сети, че втори Титаник няма, ама разчитали пак да покажат някоя умопомрачаваща любов, барем никой не загрее
    то на фона на големите любови какво е най-обикновената морска трагедия на века?!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Титаник е потънал за около 2 часа- все пак е много по-голям кораб и второ , нямаше да потъне ако не се бяха задействали предпазните врати на задната част от първо ниво - така водата щеше да напълни само първо ниво , кораба щеше да слезе по-надолу леко и нямаше да потъне. а преградитее са се задействали и са блокирали задната част от първо ниво , а предната част се е пълнила с вода и така носът е потънал и е повлякъл и целия кораб със себе си.

    Ферибота направо се накланя на една страна и се преобръща при неправилно закрепен товар - т.н "крен- убиец"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Титаник е потънал за около 2 часа- все пак е много по-голям кораб и второ , нямаше да потъне ако не се бяха задействали предпазните врати на задната част от първо ниво - така водата щеше да напълни само първо ниво , кораба щеше да слезе по-надолу леко и нямаше да потъне. а преградитее са се задействали и са блокирали задната част от първо ниво , а предната част се е пълнила с вода и така носът е потънал и е повлякъл и целия кораб със себе си.


    Доколкото съм чел ("ЛАЙТС или одисеята на Лайтолър", Патрик Стенсън), пробойната в Титаник е била почти 100-метрова - не знам дали каквито и да било непроницаеми отделения биха го спасили при такова "изкормване", въпреки че нямам спомен да пише нещо за несработване на преградите (просто съм забравил).

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    В случай проблема е, че арабеците не са много по спазването на правилата. Мислят си, че Аллах ги пази. Да ама не. А по принцип потъването на кораб в повечето случай става бавно. Специлано за потъването на фериботите съм гледал филм, можеби по дискавъри. Ама зависи от ферибота и екипажа. Направи ми впечатленеи че след като кораба е потънал, както и преди това не е подаден сигнал за бедствие. А до колкото знам дори и да не се подаде такъв сигнал като потъне кораба това става автоматично. Пат да каже, топва е от неговата специалност.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: В Червено море изчезна ферибот с 1400 души

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock


    Доколкото съм чел ("ЛАЙТС или одисеята на Лайтолър", Патрик Стенсън), пробойната в Титаник е била почти 100-метрова - не знам дали каквито и да било непроницаеми отделения биха го спасили при такова "изкормване", въпреки че нямам спомен да пише нещо за несработване на преградите (просто съм забравил).
    Именно Лайтолър ( единствения страши офицер , който е оцелял ) пише че "според констурктора , който е бил на кораба , и е оцеляля като се е преоблякъл с женски дрехи ", ако се отворят задните прегради на първо ниво кораба ще оцелее - ще бъде залят целия трюм , но няма да потъне! - а след като не са ги отворили - предната половина се е напълнила и е натежала , което е потопило всъщност Титаник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На море - къде и как?
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 48
    Последно: 23-08-10, 19:31
  2. 24 души в Запорожец
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-06, 16:50
  3. Хайде на море!!!
    От llll във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 11-08-06, 20:52
  4. Ваня Щерева - Червено ???
    От MrMyr във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-06, 17:38
  5. Море от Любов
    От mishle във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-05, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе