Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

На море - къде и как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    На море - къде и как?

    Тъй като лятото е в разгара си, а и наближава отпускарският месец Август - нека в тази тема да споделим добрите места, които ни харесват за почивка на море и можем да ги препоръчаме.
    Както и предупреждение за местата, от които сме се разочаровали.
    На какви места места се настанявате - палатки, бунгала, квартири, хотели? Предпочитани плажове. Снимки от местата, където сте почивали.

    (За снимките - за да не се разпъне твърде много темата по екрана от големи снимки, бих препоръчал снимките да се качват в сайта http://www.webshots.com Там има функция във форумите да се поставя малка снимка [thumbnail]. Който иска да я разгледа в пълен размер - кликва на нея и това е.)
    Пример

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: На море - къде и как?

    Aз ходя все на Созопол и Приморско. След няколко дена пак заминавам на Созопол за 10-15 дена. Понеже там съм обиколил всички кръчми и забележителност, доколкото има от последните, сега само ще приспивам в хотела и ще пердаша с колата надолу като пчеличка от плаж на плаж и мисля всеки път да съм на различен и нов такъв, за разнообразие. Ще снимам яко, така че ще има и снимки на по-интересните плажове и други интересни неща.
    Бях преди месец в Македония на един много хубав манастир, ще потърся снимките, за да го видите и вие, много е красив със страхотна природа, близо е до границата с РБ, за сведение. А, преди 2 месеца в Македония се поразходих и до Охридското езеро, там е доста приятно, то е около 30 км., аз бях отседнал в единия му край, а в другия край има прекрасен манастир "Свети Наум", зеленина, скали и разхождащи се пауни, няколко на брой. Но е много път. 11 часа в едната посока и после толкова обратно.
    Вчера се загледах в един сайт за о. Аруба, както може да се досетите www.aruba.com има снимки и клипчета и изглежда много примамливо. Ако съм разбрал правилно има апартаменти или еднофамилни къщички под наем за около 700 долара за месец, е, има и по-скъпи. Въпроса е, колко е самолетния билет, но и това ще проверя. Доста е интересно и екзотично.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: На море - къде и как?

    Ru-boy, на о. Малта също можело да се изкара тънко, при това е и по-наблизо. Но сигурно не е така екзотично като на о. Аруба.

    Поглед над Аруба и Малта от еднаква височина - 27 км.

    P.S. Лично бих предпочел място, където не е гърмян наш бандюга

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #4

    Re: На море - къде и как?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ... на о. Малта също можело да се изкара тънко ...
    P.S. Лично бих предпочел място, където не е гърмян наш бандюга
    Зависи какво се разбира под "тънко".
    Самолетен билет в двете посоки (от София) - 700 лв.
    Спане в приличен хотел - 46 лв. на калпак.
    Храна, напитки, сладолед и т.н. по-скъпи от обикновен български курорт, но малко по-евтини от "тузарски" такъв.

    Иначе аз съм много доволен (бях със семейството за 10 дни в края на м. Май).
    Хубавите (разбирай пясъчни плажове, защото останалите са каменни) са малко далеч от местата за нощувка (на около 20 мин. път с автобус).
    Иначе има какво да се види. Предлагат се и много интересни екскурзии. Аз лично препоръчвам следните:
    - обиколка на острова и посещение на "Синята лагуна" - уникално красиво място;
    - подводно сафари - обиколка на едно малко островче с корабче, на което дъното му е със стъклени стени. Получават се чудесни снимки;
    - екскурзия до остров Сицилия и качване до подножиетно на вулкана Етна (2000 м. надморска височина)

    Ако има интерес, мога да сложа и няколко снимки, че в момента не са при мен.

    Иначе, за бандюгите, малтийците се хвалят (и според мен основателно) с най-ниската престъпност. Може и да е от мързел

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: На море - къде и как?

    Звучи доста интригуващо, това за Малта. Ще поразгледам разни оферти.
    После ще напиша нещо смешно за Канарските острови, едни познати ходиха и са разочаровани.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #6

    Re: На море - къде и как?

    Хм, оферти.
    В интерес на истината аз се обадих директно в Air Malta, защото само те летят от София.
    Хотел си запазих по интерент от старницата му. Бях го намерил точно от оферта на интернет страницата на една наша

    фирма.
    Всичко това се случва в неделя, а в понеделник сутрин (7:00 часа) летяхме за Малта.

    Предложения хотел беше ужасен. На място един българин, който има туристическа фирма, ни предложи друг хотел, на който в

    крайна сметка се спряхме. Само, дето през неговата фирма ни излезе малко по-скъпо отколкото официалните цени на хотела,

    въпреки че юнака ни обясни как се ползваме от специални отстъпки, за дето ползваме туристическа фирма! Нормално.
    Хотела е Александра Палас, на много хубаво място е (много близо до night life центъра, но на тихо място) и доста

    приличен. ВСЕКИ ден сменят кърпи и чаршафи! Иначе е пълно с хотели. Всякакви...

    Малко смЕх: понеже в Малта движението е както в Англия, ляво, няколко пъти в началото чакахме автобуса в обратната

    посока

    П.С. Самолетния билет беше по-скоро 800 лв. за възрастен.
    П.П.С. Има доста приятно аквапаркче, особено за деца.

    Ето и малко фото:
    Един от пясъчните плажове (другите са по-модернизирани)


    Синята лагуна


    Подводно сафари


    Таормина и Етна (в Сицилия, Италия)




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: На море - къде и как?

    Цитат Първоначално публикувано от dmanov
    Малко смЕх: понеже в Малта движението е както в Англия, ляво, няколко пъти в началото чакахме автобуса в обратната посока
    Offtopic:
    Понеже и в Кипър движението е с десен волан, често е голям зор да се пресече двупосочна улица. Заради дълбоко вкорененият навик първо да поглеждаш наляво и после надясно. Там трябва да го забравиш това и да правиш точно обратното.

    После - гледам аз много мацки карат разни хубави джипове, ама как ги карат! Качили са си краката на таблото и не си гледат пътя, ами само настрани зяпат! Беше ми много странно това...докато се усетя, че те са возещите се, а не шофиращите

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: На море - къде и как?

    Днес, за първи път опитах плажа във Варна от доста години - ами мръсно е!!!!
    Водата не е прозрачна, а зелена някак, пясък - има, но с доста фасове...............
    Ще съм си фен на Китен и по-южните местенца.............докато депутато позволи

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #9

    Re: На море - къде и как?

    Аз от 5 години насам ходя в с.Лозенец. То с всяка година расте , и по размери и по цени(по - малко). Обикновено отсядам в х.Алпина. Приятно място е , чистичко е , всеки ден стаите се почистват а чаршафите мисля ,че се сменят през два. Има апартаменти , стаи с две и три легла , баня (прилична , без вана разбира се). Пътя до плажовете (голям и малък) пеша е около 5-6 мин. с дете на 1.7 месеца и друго на 8 години. В хотела има басейн ресторант и барове - 2 бр. Цените в баровете са "лекичко пораздути" обаче. Закуска може да се вземе за четири членно семейство за около 3-4 лв. Има два хотела и два бара с WiFi , има банкомати магазини за доста неща , аптеки - 2 бр. и дежурни лекъри (да не се налага дано).
    А , и да не забравя да спомена за наливното бургаско пиво - мнго добре влиза и от солидни количества - нищо ти няма .

    Ето , разгледайте цени и снимки : http://www.hotelalpina-bg.com/

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: На море - къде и как?

    За Лозенец за това лято чух отзиви, че и там вече било пренаселено.
    На мен много ми допада Къмпинг Юг, който е между Китен и Лозенец. Но миналото лято започна строителството на някакъв голям комплекс - Морско конче и предполагам че вече няма да е онова закътаното и спокойно място, каквото беше. Някой ходил ли е там това лято?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #11

    Re: На море - къде и как?

    Най-обичам хотели като този Алпина, в който ме уведомяват, че ползването на басейна не било включено в цената /за юни и септември/. Що за идиотия - спя в хотел с басейн и се налага да плащам допълнително вход за него..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #12

    Re: На море - къде и как?

    Е да , наистина е така , аз басейн не ползвам , но се отчита като минус. Прав си. Който иска басейн - само през месеците когато е безплатен . Има и други приятни хотели у това село. Вижте в търсачките.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #13

    Re: На море - къде и как?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    За Лозенец за това лято чух отзиви, че и там вече било пренаселено.
    На мен много ми допада Къмпинг Юг, който е между Китен и Лозенец. Но миналото лято започна строителството на някакъв голям комплекс - Морско конче и предполагам че вече няма да е онова закътаното и спокойно място, каквото беше. Някой ходил ли е там това лято?
    Мнение от 20.07.2007 в БГ Мама:
    "Вчера се върнах от къмпинг юг. Там е приказка. Има места за палатка както на плажа, така и на сянка в гората, морето е съвсем близко, баните са ремонтирани и са много добре, има топла вода дори и в девет вечерта. Спокойно е, никой не надува музиката, общо взето там са хора, които искат да си починат. Има построен хотел, но е мъничък и е на едното плажче, и не се вижда от палатките. Има и бунгала, но ние сме фенове на палатката и си ходим с нея. Не е претъкпкано като в Каваци и Градина, а плажът е чист. За любителите на нудистките плажове има и дюни, където да се излегнете на спокойствие. Препоръчвам го на всички!"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: На море - къде и как?

    Благодаря, КрИс!
    По нашите къмпинзи осигуряват ли 220VAC за палатките? Виждам че в чужбина се плаща някаква такса от порядъка на 3-5 евро за тока на ден.

  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #15

    Re: На море - къде и как?

    Вярно е , че има ново строителство , но не чак като в Приморско например , където е направо , кофти работа каквото се сетиш в комбинация с Sunset , Sun , Beach и всякакви такива го има като име на хотел. Отвсякъде се чува музика и има надписи на руски , немски , чешки и т.н.
    Аз обаче не съм почитател на палатки и къмпиг по принцип и заради децата. Иначе имам много познати които са много "за" този вид почивка.
    Все пак всеки си има накави изисквания и предпочитания , нали? Темата обаче е полезна , всеки ходи на море или на някакъв вид почивка , и мненията на повече хора са добре дошли когато "умуваш" къде да отидеш. Изключително е неприятно да отидеш някъде където да ти скъсат нервите с простотии , а именно чрез такива теми вероятноста все пак намалява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. На море с майка ми и вуйчо ми
    От stfn във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 14
    Последно: 05-07-11, 19:16
  2. Хайде на море!!!
    От llll във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 11-08-06, 21:52
  3. В Червено море изчезна ферибот с 1400 души
    От g_ishkitiev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 07-02-06, 11:03
  4. От къде е SMS-a
    От NaskoK във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-05, 07:57
  5. Море от Любов
    От mishle във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-05, 16:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе