Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Laptop, съвет за покупка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Laptop, съвет за покупка

    Моля за съвет при избора и покупката на Laptop, като дилемата е по следните въпроси:

    • Производител.
      Ако е възможно да се мотивирате. До момента проучването ми се простира върху Dell, Fujitsu Siemens, BenQ, като предпочитанията ми са точно в този ред за момента. Приемам и други препоръки, просто на този етап съм до тук. Факт е обаче, че Dell сериозно "водят" в цената, а не знам дали си струва или е само плащане за име.
    • Предимства на двуядрения [Core Duo] процесор пред Pentium M или Centrino. Имам предвид предимствата струват ли по-високата цена.
    • Струва ли си, близо 500 лева разлика за WSXGA+ [1680x1050] дисплея, заедно с 256MB ATI® Mobility RADEON® X1400 graphics card.
      Алтернативата е WXGA [1280 x 800] дисплей с вградена Intel 915 GM [up to 128MB].
      Всичко това е за два от моделите на Dell.


    Знам, че ще ме попитате за какво точно ще се използва. Приемете, че ще се използва за всичко. Желанието ми е да не бъде ограничен откъм възможности, но все пак искам да съобразя финасовите ми възможности с желанията си.

    След като напишете мнението си по горните въпроси, моля споделете и виждането си за други производители, конфигурации и т. н.
    Ще бъде много ценно мнението на хора, които на практика са се убедили в предимствата на едно устройство/производител пред друго.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Мога да споделя мнение относно видеото - вградения интелски чип е адски слаб, просто не върши работа за каквито и да било 3D нужди, че дори понякога и с простите ефекти из менютата на Win XP се задъхва. От тази гледна точка всеки чип на nVidia или Ati е за предпочитане.

    Относно производителя, имал съм взаимодействие главно с HP и Compaq, за които мога да кажа, че са отличници по отношение на идиотоустойчивостта на машините.

    Един страничен съвет: ако има избор на размера на батериите, вземи по-големия... батерията никога не достига, особено ще го усетиш на такъв висок клас машина, в какъвто гледам си се прицелил.

    Успех

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Когато още не си бях купил лаптоп,имах сходни колебания.Направих компромис и си взех Acer Aspire 3003NLMI.Казах си-защо да давам допълнително пари,и с шернато видео ще си бачка,като има повече рам.Сега почти съжалявам.Ползвам го за 2-ра машина,примерно имам бърза работа,а пък прекодирането на филм ме бави.
    Имах възможност да "пипна" Dell Inspiron5100, мисля май VT ,собственост на приятел.Стабилна машина,не ме подразни с нищо,а съм свикнал на настолния с бартон на 2135Mhz и видео Radeon 9250.
    Така че,имаш ли възможност - вземи си Dell с ATI видео.
    Колкото до двуядрен процесор,нямам лични впечатления.

    Успех и от мен!

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Благодаря за съветите до момента, долу горе такива ми бяха очакванията.

    До този момент съм се спрял на Dell Inspiron 6400 със следните характеристики [виж линка], като ще се радвам, ако някой има предложения на друг производител със сходни възможности, но на по-ниска цена.
    Съществува и компромисен вариант със същите характеристики, но само с вграденото видео и предния модел матрица. Но ... не знам, накарахте ми да се замисля сериозно.
    Относно видео картата. Матрицата не е нещо, за което бих дал доста повече пари. В случая става дума за нещо авангардно, затова цената е такава.

    Друг компромис във връзка с цената е Dell Inspiron 640m, но отново видео контролера е на долната граница на възможностите.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Пряки впечатления мога да ти дам от FSC Amilo M1425, който вече не се продава но може да придобиеш представа за събратята му. Като вътрешна част е добре (процесор, видео, памет..), но обвивката му е чуплива, или по-скоро пукаща се - на 1 месец спука капака на дисплея, смених го и след 7-8 месеца пак се е спукал. Има пукнатина и при клавиатурата. И всичко това при много внимателно отношение към лаптопа. Дано са си взели поука в новите им модели. А и батерията му не държи много - 2 часа (и тя е сменена).
    На работата имам взимане даване с няколко НР-та и общото ми впечатление е че са железни.

    Мисля че Dell е много добър избор и че по-високата им цена не е само заради името.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #6

    Re: Laptop, съвет за покупка

    За тези пари машината е супер. Но бих те посъветвал да питаш дали е възможно да сложат ( 8-cell ) батерия вместо (6- cell).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #7

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Dell Inspiron 6400 - много добри характеристики но...
    препоръчвам ти да видиш наживо дали те устройва 15.4" WSXGA+ Display с 1680x1050 resolution. Наскоро гледах един HP с такъв дисплей и много (ама много) е ситен текста/изображението. Аз лично не бих могъл да стоя пред такъв дисплей повече от час-два.



  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #8

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Dell latitude d810 с Pentium M и видео Radeon X600 128Mb dual chanell DDR 1GB имам такъв на него върви практически всичко което сам пробвал. Много стабилно работи, батерията му държи 4,5 часа. Относно Core Duo нямам наблюдения но предполагам че разликата в производителноста е малка а в цената е по голяма.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Благодаря за съветите до момента, долу горе такива ми бяха очакванията.

    До този момент съм се спрял на Dell Inspiron 6400 със следните характеристики [виж линка], като ще се радвам, ако някой има предложения на друг производител със сходни възможности, но на по-ниска цена.
    Съществува и компромисен вариант със същите характеристики, но само с вграденото видео и предния модел матрица. Но ... не знам, накарахте ми да се замисля сериозно.
    Относно видео картата. Матрицата не е нещо, за което бих дал доста повече пари. В случая става дума за нещо авангардно, затова цената е такава.

    Друг компромис във връзка с цената е Dell Inspiron 640m, но отново видео контролера е на долната граница на възможностите.
    Разликата в цените на двата модела заслужава внимание.При положение,че не си запален "геймър" вторият модел ще ти върши същата работа.На моя Acer си работя всичко без затруднение,фотошоп и т.н.Опитах го с Colin McRae Rally 04 - също тръгна,но с леки засичания.Иначе филмите дивекс и двд и др. формати си вървят екстра.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #10

    Re: Laptop, съвет за покупка

    За това какво ще бъде вътрешното съдържание на машината (процесор, памет, диск и т.н.) трябва сам да си определиш приоритетите, като съобразиш това дали ти е по необходима мощна видеокарта или продължителна работа на батерии, компактност и лекота или голям екран и мощен процесор. Така че за това съвет не мога да дам. Що се отнася до марката имам опит с марките Toshiba, IBM, Fujitsu Siemens (дори това го пиша на един такъв) и други. От Dell нямам никакви впечатления, така че не мога да коментирам, но от останалите предпочитам Toshiba и IBM(говоря за времето преди да станат Lenovo). Другите марки не ги споменавам, защото не съм доволен от надеждността им.
    От чисто потребителска гледна точка мога да те посъветвам да обърнеш внимание на ергономията на клавиатурата и "тъчпада" (освен ако нямаш намерение да ползваш външни клавиатура и мишка), защото при продължителна работа се оказва от значение.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Laptop, съвет за покупка

    @bucho
    Fujitsu Siemens отпада от списъка ми значи. По принцип се отнасям внимателно към вещите си и едно такова "преживяване" ще ми е адски неприятно да преживея. Независимо от това, че е в гаранция и т. н.
    По принцип лаптопа ще се разнася доста, като колкото и да го пазя, в каквато и чанта да го сложа, не мога да избегна тръскането в колата, като се знам как карам [онзи ден видях, че като минавах покрай тях и едно дете дърпаше майка си и викаше: "Мамо, мамо, виж Michel Vaillant ...]

    @AMOK
    Ще ги попитам непременно за батерията.

    @koranto
    Самия дилър, когато говорехме се двоумеше в удобството на тази резолюция. Той самия подчерта, че наистина се виждат, ама МНОГО дребни елементите. Даде за пример, че това е подходящо при сериозни таблици [много редове и колони] и графични обекти, при които е нужна висока "детайлност". Също и при CAD системи. Като цяло всичко в коментара му беше, че дисплея е удобен, ако обстоятелствата го налагат, зависи за какво ще се използва. За тривиални задачи и обекти, характеристиките му ще са силно казано, недостатък.

    @wiseacre
    Продължавам да си блъскам главата над дилемата "за или против" 3D приложения на laptop и дали си струва високата цена, при положение, че в къщи има достатъчно ресурс да се играе каквото и да е.
    Отделно от това, поне в началото, с намерението това да стане постоянно, на laptop-а ще има linux [Ubuntu 6.06 Dapper Drake]. И не че няма 3D приложения за Linux, но ако съм със сериозна видеокарта, няма да се сдържа и ще инсталирам незабавно и един Windows XP.

    @Lazy Dog
    Външна мишка ще ползвам, поне през 95% от времето, външна клавиатура не.
    Лошото е, че поне доколкото си спомням, клавиатурата не е и с кирилски букви, а е само с латински. Това не е особен проблем, но все пак ще ме затрудни, като се има предвид, че съм фен на БДС подредбата. Ще видим. Ако всичко друго е наред, ще се науча и на фонетична подредба да пиша, няма как.
    С тъчпад е лаптопа, което е добре, тъй като имаше навремето едни IBM, които бяха с "клитори" в средата на клавиатурата, което никак не ми допада. Първо, не е удобно, второ, всички са наясно със системната мръсотия по пръстите ти.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    Re: Laptop, съвет за покупка

    @Malone - мои лични препоръки....1680х1050 и Х1400 с 256...прекрасно, но само ако работиш с кад/кам и много сериозен софтуер като 3дмакс и е с 17инчов дисплей...няма да коментирам игрите защото просто ще прозвуча идиотски несериозно...а и не мисля, че си купуваш лаптоп за това...търси модел с вградени максимални комуникационни екстри...blu, wireless, card readers, smartcard security, finger и т.н. това ще ти спести много допълнителни приставки в последствие...старото Амило...бо бях обкичил с цяла гора USB, PCMCIA приставки....при всяко пускане ми трябваха 15 мин технологична подготовка...изнервящо е повярвай ми ако ти се харчат повече пари....аз бих те посъветвал да ги вложиш разгръщайки оперативната памет до нейния максимум....за повечето текущи модели 2ГБ ДДР2-533...така бих жалил hdd-to си максимално, изключвайки всички видове paging files...а и не знам защо никой от изложилите мненията си тук не обръща внимание на това.....бих поискал да ми сменят диска, който обикновенно е 4200рпм с 5400 или 7200 например ( 100GB, Hitachi, ATA/100, 7200, 8096k, 2.5" )...новите мобилни seagate клас momentus предлагат интересно хардуерно криптиране на информацията от биоса...интригуващо при...не много легален софт...от Core Duo има смисъл колкото има смисъл от 64-битовия ОС към момента...money for nothing...ATI X600 с 128mb собствена и резолюция не повече от 1440х1050 ще ти свърши работа за всичко което предполагаш че ще правиш....и стига с тия батерии...2 часа или 2 1/2 часа....кой го е еня...имам чувството че всички постоянно висите по заведенията демонстрирайки придобивките си на гаджетата....ток има навсякъде.....електрифицирана страна сме ) Без да робувам на марки....HP ... екстериор...тънък дизайн....черна пластмаса....трудно се драска....леки....приятен за окото матов дисплей, а не простотията Glare при която първата светната лампа откъм гърба ти ще ти избоде очите...каквото и да вземеш...играе фактора "късмет"....ако случиш на читав ексемпляр...ще го ползваш дълго безпроблемно.......независимо от марката...."мъдетата" са китайски обърни внимание на сервиза...много сериозно внимание...

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Laptop, съвет за покупка

    @skynet
    Чудесни машини са HP, разгледах ги и в HP Bulgaria и на страницата на официалния им представител.
    И всичко е много добре, но ... цените наистина са душмански. Средно, съотношението им е 30% по скъпи от продуктите на Dell при много близки характеристики. Това на пръв поглед.
    За мой късмет, се оказа, че познавам или по точно имам позната от "Продажби" в регионалния офис на "Няма да го пиша", който е офис на представителите на HP и ще отида лично да поговорим и да правим "корекция" на цените, но не вярвам да можем да смъкнем чак 30%.

  17. silverfox
    Guest
    #14

    Re: Laptop, съвет за покупка

    Преди 2 дена инсталирах операционна система и една камара програми на SONY VAIO:
    Centrino Duo 1.83
    1GB RAM
    160 HDD
    GeForce 7400 256RAM
    + всички екстри за лаптоп
    дисплея му беше 1280 x 800 и не ми хареса малкото вертикално пространство. Може и да е удобен за широкоекранни филми, но на мен не ми беше удобен за ежедневна работа.
    Иначе като производителност удари в земята настолния ми компютър, а той е с P4 3.06HT и 512RAM.
    Ако трябва да си вземам такава машина не бих избрал широкоекранен дисплей, или поне не ....x800.

    /edit
    и преди някой да е ревнал, че ....х800 е повече от 1024х768 - все пак прави впечатление многото хоризонтално място и вертикалното ти се струва доста малко.
    А пък и аз съм със 22" монитор и съм свикнал да имам място*


    /edit 2
    В офиса дойде едно HP nx6110. Купено от Техномаркет. Харда му беше Fudjitsu-Siemens, а DVD Combo-то Samsung. На сайта на HP имаше firmware ъпгрейд за комбото, точно за този модел, но програмата каза, че това устройство не е от този лаптоп. На сайта на Самсунг имаше инфо за този модел комбо, че не се поддържа изобщо. В края на краищата го взеха от Стемо да му изпълняват гаранцията, тъй като всички HP-та минавали през тях. Та идеята ми е, че HP в България не е точно HP.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #15

    Re: Laptop, съвет за покупка

    По принци за работа, а и за други неща 1280х800 малко не стига, вече...ако може екрана да е с по-голяма резолюция толкова по добре...(който е работил веднъж на 1600х1200 не го забравя никога)
    за сериозното видео: ако можеш да си го позволиш..да..един път ще ти потрябва за 10 мин..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 08:41
  2. Съвет за покупка на телевизор
    От Dishkata във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 31-12-11, 22:11
  3. Съвет за покупка на PDA
    От Niakoi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 22-08-11, 17:56
  4. Съвет за покупка на ел. уреди
    От opel fan във форум Друга битова техника
    Отговори: 25
    Последно: 05-07-10, 00:16
  5. Сериозен съвет за покупка на MX ?!
    От toshe(montana) във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 18-07-01, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе