Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Пушим евтино от 20 февруари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Пушим евтино от 20 февруари

    Пушим евтино от 20 февруари

    25.01.2007 г., Dnes.BG


    "Булгартабак холдинг понижава цените на 21 вида цигари, обявиха на пресконференция от холдинга. Понижението ще е с 10-15%, но то няма да засегне марката "Виктори".

    Спадът в цената на българските цигари, който беше очакван предвид поевтиняването на чуждите марки от началото на годината, ще влезе в сила от 20 февруари.

    Марките, чиито цени ще бъдат намалени, формират 50% от продажбите на Булгартабак, поясни изпълнителният директор на холдинга Христо Лачев. Тук обаче не се включва "Виктори", защото от направен анализ на холдинга личало, че не са забелязани понижения в търсенето на марката след 1-ви януари.

    Лачев уточни, че намаленията се отнасят само за вътрешния пазар, като цените за външния ще останат непроменени.

    По думите му решението за понижаване на цените е взето с цел да се увеличи пазарния дял на компанията у нас, както и да се изкара на светло търговията в сивия сектор.

    На въпрос на журналисти как намалението на цените ще се отрази на продажбите и печалбата на Булгартабак изпълнителният директор на компанията отговори, че дружеството може да понесе подобно и дори по-голямо понижение на цените на цигарите.

    Компанията е разработила комплекс от мерки за компенсиране на своите дистрибутори и търговците на дребно за количествата цигари на старите цени, налични към момента на промяна на цените.

    Лачев увери, че намаляването на цените няма да бъде за сметка на качеството на произвежданите от дружеството цигари. По негови думи намалението става възможно благодарение на преструктурирането на холдинга и оптимизацията на производството, което е позволило да се намали себестойността.

    „Днес бяха обявени стъпки и действия, които показват, че българските държавни дружества могат да реагират на пазарната конюнктура, когато се управляват нормално“, заяви министърът на икономиката и енергетиката Румен Овчаров.

    „Въпреки общественото мнение, че присъединяването към Европейския съюз и отварянето на пазарите неминуемо води към повишаване на цените, ние сега сме свидетели на първия резултат от конкуренцията и от реалното действие на пазарните механизми, което води до понижаване на цените“, каза още той.

    По думите на Овчаров до края на следващата седмица УС на Булгартабак ще разгледа доклада на консултанта, който ще предложи необходимите действия за приключване на процеса на приватизацията на тютюневите дружества в структурата на холдинга.

    Много вероятно е тези действия да включат промяна на стратегията за приватизацията на Булгартабак, нейната отмяна или изваждането на дружеството от списъка по Закона за приватизация и следприватизационен контрол."



    Линк: http://dnes.bg/article.php?id=32269

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    тровете се, гадни пушатори :P (no offence, dudes

    а иначе по темата:

    1. не знам какъв е акциза на вносните цигари от и извън общността, ама това намаление много подозрително ми съвпада с влизането ни

    2. щели да компенсират търговците на дребно! ХА! не знам дали знаете, но малките търговци на дребно печелят точно около 5 стотинки на кутия (0.05 / 2.40 = почти 2.1% печалба. йеее!). е, то идеята е, че покрай цигарите купуват и друго, но все пак....

    3. можели и по-голямо намаление да понесат! ами че да не бяхте вдигали първо цените, че да отблъснете хората към евтините чужди и т.нар. "намалени" цигари, а си разширете пазарния дял преди влизането. ама не. ние българите, сме царе в ос**ането на нещата, а после мъки да ги оправим

    4. но пък в края 'сичко си е казано черно на бяло - "промяна на стратегията за приватизацията на Булгартабак". демек, "уф, направихме ние грешка в свалянетъо на цените през февруари. дружеството претърпя големи загуби, затова сега вместо за Х, сме принудени да го приватизираме за Х/3 еУра"

    5. но пък другото е най-важно - "намаляването на цените няма да бъде за сметка на качеството". да се чете - "успяхме да намерим по-евтин начин за натъпкване на чеповете в цигарите. само не се удряйте с тях, че вече боли повече"

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #3

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Еми то за мене по хубава българска цигара от Виктори няма , така, че все едно нищо не са намалили , нормално е да няма понижения в тази марка , нищо ,че след 20ти ще има , защото то българина не му пука много какво пуши , а за колко го пуши

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Иска ми се все повече хора да купуват от вносните цигари (за пример Pall Mall - 23,5 лв. за стек 10 бр, или Viceroy 18,8 лв. за стек) и тогава да видим като не могат да си продадат Victory-то какво ще правят... и какви обяснения ще има.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #5

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Нещо което скоро няма да стане и всички го знаеме за нещастие

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Само заради мотиви сходни с изложеното от FearMe ще продължа да си пуша Viceroy за 2.00 лева. Ако ще и 1.20 да направят MM, които предпочитах преди драстичното увеличение.
    Мило ми е за българското, но мразя "българщината" в управленските решения.
    А иначе, най-добре ще е да ги спра, но навика трудно се преодолява. Поне от мен.

    Българина трябва да го ритнеш здраво по макарите за да разбере някои основни правила.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    А иначе, най-добре ще е да ги спра, но навика трудно се преодолява.
    За година - две - може, ама вече и на мен ми писна))))
    Надебелях и каките не ме харесват.......Заради цигарите ще да е
    Май ще пропуша отново (може догодина да е - времето е доста разтегливо понятие)))))

    А ти по-добре ги спри!!

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #8

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Мене това намаление изобщо не ме топли, дори напротив - в края на месеца, като тегля чертата излиза, че икономията, която съм направил непушейки е по-малка !

  11. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #9

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    По едно време ми стана смешно
    Единственото нещо, което в България поевтинява, това са цигарите. Защо ли - ами да се тровим и да мрем по-бързо!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    За година - две - може, ама вече и на мен ми писна))))
    Надебелях и каките не ме харесват.......Заради цигарите ще да е
    Май ще пропуша отново
    Лошото е че спираш цигарите и вдигаш килограмите, после пропушваш ама килцата трудно се смъкват

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #11

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Като цяло връзката между килограмите и цигарите си е чиста пропаганда на пушачите.
    Основният проблем е, че цигарите са невротичен навик, който много екс пушачи компенсират с друга невроза - папкането, особено на дребни, сладки нещица, но и други, а не че цигарите имат благотворно влияние, ускоряващо метаболизма например.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #12

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Като цяло връзката между килограмите и цигарите си е чиста пропаганда на пушачите.
    Основният проблем е, че цигарите са невротичен навик, който много екс пушачи компенсират с друга невроза - папкането, особено на дребни, сладки нещица, но и други, а не че цигарите имат благотворно влияние, ускоряващо метаболизма например.
    Не искам да споря с теб, но няма и да се съглася с твърдението ти. Не зная от къде черпиш информация, но тютюневия дим притъпява апетита, а и сетива като обоняние. Ако си пушил и отказвал след време щеше да знаеш...
    След като човек откаже цигарите, започва да усеща глада си, и няма нищо общо с навиците.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #13

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Да , затова тези които отказват цигарите само семки и дъвки по цял ден

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #14

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    не ме бърка дали ще се увеличават или падат , а по повода за надебеляването има истина но по добре дебел отколкото миризлив , задъхващ се , и т.н да не продължавам.
    Пушачите просто не знаят какво им причиняват цигарите , добре им е сладко им е гот им е , но един ден като захриптят като риба на сухо вече ще е късно и ще трябва да си платят цената за всичките тези години пушене.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #15

    Re: Пушим евтино от 20 февруари

    Цитат Първоначално публикувано от Скакауец
    Не искам да споря с теб, но няма и да се съглася с твърдението ти. Не зная от къде черпиш информация, но тютюневия дим притъпява апетита, а и сетива като обоняние. Ако си пушил и отказвал след време щеше да знаеш...
    След като човек откаже цигарите, започва да усеща глада си, и няма нищо общо с навиците.
    Пушил съм разбира се.
    Дали притъпява апетита е относителен въпрос, аз бих казал, че не е вярно и е по - скоро на психическа основа.
    И бих го нарелъл силно относително; чисто химичното въздействие е точно обратното; цигарите по - скоро възбуждат организма.
    Спрелите цигарите не усещат глада си, а нервите си. Компенсират със солетки, дъвки, бонбонки... Поне доколкото аз съм наблюдавал. "Ох, как ми са се прияли напоследък солетиииии...!".
    Но това няма значение.
    Като спрат цигарите, напълняват разбира се.
    Поради забавения си, нарушен метаболизъм. Поради липсата на витамин С и бета каротен. Поради трайно дългогодишно повишените нива на СО2 и дори на СО, блокиращ невъзвратимо хемоглобина. Поради трайно понижените количества кислород в кръвта. В следствие на цигарите. Не съм чел подобно изследване, но няма да се учудя и при 100% същото количество храна пак да напълняват. Че и при по - малко. Защото някои способности на организма се възстановяват бързо; други не. Съответно идва дисбаланс.
    Което, както виждаш, Сакауец, е голямо преимущество на цигарите - те те държат слаб.
    Без да говорим, че невротичното тъпкане след цигари също хич не е лъжа. Заклевам се. И не касае мен въобще.
    Аз лично смятам ,че по - добрият начин е да режа периодично от тялото си по една пържола, първо няма да стресирам всички тъкани и органи едновременно и еднакво, и второ - аз си решавам откъде да резна, т.е. налице е т.нар. "точкова редукция".
    Но съм далеч от мисълта да убеждавам някого. Да ви показвам, че идеята за отслабване с цигари е абсурдна простотия е спор, който рано или късно ще ме докара до спор защо пушачите трябва да откажат цигарите.
    Чувствам се остро безсилен да спечела такава битка.
    Но не ми пречи да се чувствам прав в каквото говоря.
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 290
    Последно: 12-12-23, 17:03
  2. Отговори: 0
    Последно: 13-02-13, 17:32
  3. Отговори: 0
    Последно: 31-01-11, 08:13
  4. БТК сваля цените на разговорите от февруари
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-06, 20:17
  5. 14 ФЕВРУАРИ
    От Profita във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 17-02-04, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе